Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történne ha Isten csak egy...

Mi történne ha Isten csak egy hétre levenné a kezét a világról, és minden természeti törvény csak úgy menne magától?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 27. 13:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/110 anonim ***** válasza:
23%

1: nincs lélek abban az értelemben, amit említesz.


1Móz 2,7 És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké.


Maga az emberi élet a lélek. Mindened.


2: A pokol eredeti fordítása a sír. Tehát maga a halál helye.


Isten szerintem megmutatja, hogy hogyan lehet boldogulni kvázi nélküle.


Amikor megteremtett mindent, Isten egy kertet alakított ki az embernek, hogy ott gondtalanul élhessen, de csak a szabályát betartva. Isten alkotott mindent, ő alkotja a szabályokat is. Ez olyan, hogy a gyerekeim velem laknak, de a szabályokat a szülei, azaz én alkotom. Ha nem tesznek eleget ennek, akkor abból baj lesz.


Az ember ellene ment a szabályának, megsértette azt, hogy úgymond magára hagyta, a lelkiismeret szabályára. Az ember ismét elbukott, vízözönnel ítéletet hajtott végre. Törvényt adott az embernek. A törvény ismerete által sem tudott megigazulni az ember. Majd elküldte egyszülött fiát, a teremtésének kezdetét, hogy a hit által megtartassunk. Ez az egyetlen esélyünk. A hit. Az ember magától semmire sem megy. Egyetlen hajának szálát sem tudja fehérré vagy feketévé tenni. Az Istenbe való hite, a bizalma tudja egyedül megtartani. És ez sem tőle van, hanem Istentől, hogy senki ne dicsekedhessen. Isten megmutatja mindenkinek az ő tervét és hogy mire tudunk jutni nélküle. Ezt majd tisztán láthatjuk majd, mikor az idő eljön. Mert most mindent homályos tükrön keresztül látunk, de majd teljesen és tisztán az Ő eljövetelével fogunk látni.


Az embernek mindig dolga volt. Már az éden kertjében is lehetett látni ezt. Elnevezett minden állatot, megnősült, és őriznie kellett a kertet. Annyira nem unalmas az örök élet, ahogy sokan képzelik. Isten alkotott egy végtelennek tűnő világegyetemet. Az agy úgy lett megteremtve, hogy végtelen mennyiségű információt képes legyen befogadni. Istennel, és az Ő bárányával, Jézussal, hidd el, nagyo nem lesz unalmas. Nekem biztos lenne néhány napra való folyamatos kérdésem, ami annyi, hogy szinte azt sem tudom, hogy kezdjem. Isten teremtése és megváltási terve csodálatos. Aki az életet elveti, annak csak a halál marad. Az nem egy állapot, vigyázz.


A sötétség sem a világosság ellentettje, hanem annak hiánya, ahogy a hideg sem a meleg ellentettje, hanem annak hiánya, a vákuum sem a nyomás ellentettje, hanem annak hiánya, így a halál sem az élet ellentettje, hanem annak hiánya. Én szeretek élni, és nem szeretek élet nélkül nem lenni.


Ehhez viszont tudni kell:

Jn 14,6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

2013. ápr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/110 anonim ***** válasza:
88%

Ki a fenét érdekel, mit hittek az egerek a Titanicon?


*****


- Bocsáss meg Uram, hogy zavarlak nagy munkádban.-

- Sajnálom Péter, de láthatod nem érek rá, éppen egy új világmindenség teremtésével vagyok elfoglalva.- nézett fel a mindenható. - Mi a baj? - Mondta.

- Van itt egy makacskodó, aki sehogyan sem akarja elereszteni a lelkét, mindenáron Veled akar találkozni. - Hangzott a válasz.

- Velem, velem, hová jutna a Világ, ha mindenkivel foglalkoznom kellene, hiszen az összes ezt akarja, de nem bánom, ez egyszer tegyünk kivételt. Jöhet. - mondta bánatosan.

A csalódott lélek odalibegett hozzájuk és szemrehányóan közölte:- Képzeld Uram, én hittem benned, mégis meg akarják semmisíteni a lelkemet.-

- Nem kértelek rá, hogy mindenfélét beképzelj magadnak. A lelkeddel meg mit csinálhatnánk, ha egyszer lejárt az időd? - Nézett rá szigorúan az Úr.

- De hát Uram Te magad ígérted, hogy aki hisz benned, annak örök életet adsz.- Pislogott az elszállni készülő.

- Én ugyan semmit sem ígértem. Miből veszed ezt? - és elképedten szent Péterre nézett.

- Tudod Uram, az emberek tovább írták a zsidók szent könyvét, a Bibliát, - de nem folytathatta, mert az Úr ingerülten közbevágott: - Már megint a zsidók, mindent összekavarnak, szokás szerint. Ki hiheti el, hogy kivételeznék akármelyik élőlénnyel? Miből gondolják, hogy valamit is számít nekem, ha hisznek bennem?- ráncolta a homlokát.

- Óh Uram, minden törvényedet betartottam az örök élet reményében.- Szólt közbe a lélek, amely már kezdett oszladozni és csak az erős akarata tartotta üggyel, bajjal még egészben.

- Na de barátocskám, nem sok az egy kicsit? Örök élet? Telhetetlennek tűnsz, hiszen megkaptad az életed, pontosan azt, ami jár és még szabad akaratot is kaptál mellé, hogy kedved szerint elronthasd. Mi egyebet akarsz még?- nézett bosszúsan rá az Úr.

- Hát valóban véget ér az életem?- kérdezte kétségbeesetten. - Nincs folytatás? -

- De hiszen láthattad eleget, az élet folyamatos a teremtés óta. Minden növény magvaiban tovább adja az életet és az állatok is, a kölykeikkel, ahogy az ember sem különben. - Csodálkozva méregette. - Talán azt hitted, Te kivétel vagy? -

- Valóban, Uram ezt vallottam.- Mondta, de ekkor már teljesen átlátszó volt és a hangja is egyre gyengült, végül semmivé foszlott.

- Ezt azért nem gondoltam volna.- csóválta a fejét az Úr. - Ennél a világegyetemnél kissé kevesebb képzelőerőt és több logikus elemzőképességet kell adományoznom, ne felejts el figyelmeztetni.

- Gondoskodom róla, hogy többé ne zavarjanak.- Sóhajtott Péter és szomorúan elballagott, azon tanakodva, hogy miért is nem elégszenek meg az emberek az élet nagyszerű adományával, ami akár tökéletes is lehetne...

2013. ápr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/110 anonim ***** válasza:
41%
Isten nem létezik, ergo soha nem is volt a keze a világon.
2013. ápr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/110 anonim ***** válasza:
50%

„Leírnád kedves ketteshogy milyen természetű?”


Két dolgot fontosnak tartok előtte leszögezni:


1) Isten nem része a világnak,


2) a világ nem része Istennek.


Isten szerepe a világban az, hogy minden dolog léte az ő függvénye. A létező dolgok közül Isten az egyetlen, akinek léte van önmagában (Vagyok, aki Vagyok), minden más rajta kívül azért létezik, mert ő úgy látja jónak.


Isten nem része a világnak, azaz noha a létezők eredendő Oka ő, viszont a világ működése az azt alkotók közötti viszonyok függvénye már. Ezért az anyagi világ megismerhető, s működik a tudomány is, viszont Isten nem kimutatható vagy meglelhető anyagi módszerekkel.


A világ sem része Istennek, hanem attól különálló létező (még ha létezése Istentől függ is). Ezért is lehetséges, hogy az ember elbukott, és elválasztatott Istentől.


Ettől függetlenül Isten képes beleavatkozni a világ rendjébe, amikor kinyilatkoztatja magát.

2013. ápr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/110 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.

A Teremtő, jelenleg nem szól bele a világ dolgaiba, hiszen e világnak van Istene.

Egyetlen egy alkalommal avatkozik bele és akkor amikor az elhatározása ne meghiúsított legyen, mert ha hagyná az embereket teljesen, akkor a szándékait teljesen meghiúsítanák, és az lenne amit az emberek akarnak. S akkor az előre megmondott próféciák sem teljesednének be.


Már pedig az édenben a Sátán felvetett kételyeit, mely szerint Isten jogosan uralkodik-e a teremtményein, azt meg kell válaszolni.


Erre van egy terv, és azt nem engedi megakadályozni, hogy bizonyítson, mindenkinek meg kell tudnia a választ erre.


A természeti erőkbe pedig nem avatkozik úgy bele, hogy avval büntesse az embereket.

tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/110 anonim ***** válasza:
25%

"Két dolgot fontosnak tartok előtte leszögezni:


1) Isten nem része a világnak,


2) a világ nem része Istennek"


Leszögezni, leszögezni.

Mégis, miért állítod ezeket? Tudsz egyáltalán valamit Istenről? Úgy értem, valami biztosat?

Ugyan honnan tudod mindezt ilyen határozottan?

Hja, az hit az kijelent, állít, leszögez.

Mi lenne, ha csak egyetlen egyszer valami bizonyítékot is mellékelnétek...

2013. ápr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/110 anonim ***** válasza:
55%

@tzolko


Kerülni kívántam a teológiai gyorstalpalót (egyébként sem vagyok teológus), ezért nem részleteztem. Ha nagyon érdekel, itt van némi segédlet:


[link]


(hosszú)

2013. ápr. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/110 anonim ***** válasza:
30%

Az én véleményem két felé ágazik de mindkettőt igaznak tartom:


Először is Isten nem szól bele az életünkbe, sem a tarmészeti erők írányításába sem pedig máshogyan. A szabad akaratunkkal azt tehetünk amit csak akarunk.


Viszont másfelől Istem által lesz mindel élő és tőle van mozgásban minden. Engedd meg hogy ezt megmagyarázzam.

Nem tudom ismered e a húrelméletet? Minden rezgésből áll nincs egyetlen elemi részecske sem a világon ami megfogható volna, vagy amire azt lehetne mondani: Ez az építőköve mindennek, ebből épül fel minden a világegyetemben. Sem a molekulák, vagy atomok de még az elektronok vagy a protonok sem szlárd részecske. Minnél közelebbről vizsgálunk valamit annál kisebb és kisebb részekre bonthatóak. Végül a tudósok is arra jutottak, hogy rezgésekből hullámokból épül fel minden. Vizsont ezen rezgéseket valaminek táplálnia kell, különben kihunyna és megszűnne létezni. De nem teszi és itt lép a képbe Isten. Ő látja el energiával a világmindenséget, nélküle eltűnne megszűnne létezni minden. Szóval ha levenné a "kezét" a világról eltűnne a világunk. Viszont úgy mint ahogy te kedves kérdező kijelentetted, hogy mint vírust is ő tart életben és miért fertőz meg embereket, ez így nem igaz. Csak közvetve részese a világunknak.


Egy egyszerű példa: Isten a föld. Ami rajta terem az nem tőle függ, csak termőtalajt biztosít mindennek, legyen az barackfa, eper, kukorica, búza, vagy akár gaz, parlagfű, gyom. A földet nem helyes okolni azért amiért megterem rajta minden. Nemde?

2013. ápr. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/110 anonim ***** válasza:
50%

A mellékelt linket olvasgatom, de már az elején kiütközik néhány alapvető probléma:

"Isten annyira másként létezik, hogy róla legföljebb csak azt mondhatjuk el, hogy mi nem ő, de létéről semmi pozitív állítást nem tehetünk."

Szerintem azt sem tudhatod bizonyosra, hogy mi nem Ő.

vagy mondjuk ez:

"Lényegében Isten léte és a világ léte más, de van közöttük valami megfelelőség. A megfelelőség, az azonosság éppen csak abban van, hogy mindkettő létezik, de más és más módon"

No hát a világ létezésére van bizonyíték, de Isten létére nincs, így az azonosság nem áll fenn.

A teológiai értekezés homokra épül, kijelentései valótlanok, definíciói hibásak.

Téves a kiindulópont.

2013. ápr. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/110 anonim ***** válasza:
93%

Kedves 18!

Talán hallottál az anyagmegmaradás törvényéről, ami mára kiteljesedett annyira, hogy biztosan tudjuk, az energia az anyag egy formája.

E=m*cˆ2

Feltételezésed érdekes, de csupán egy gondolat, ahogy az is, hogy Isten a Föld lenne, de erre a legcsekélyebb bizonyítékot sem prezentáltad és addig puszta szóbeszéd a kijelentésed. Hasonlatnak sem értelmezhető, mert annak sincs semmi alapja.

Ez a rezgés sincs eléggé kifejtve.

Dolgozz még rajta, légy szíves.

2013. ápr. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!