Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történne ha Isten csak egy...

Mi történne ha Isten csak egy hétre levenné a kezét a világról, és minden természeti törvény csak úgy menne magától?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 27. 13:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/110 anonim ***** válasza:
86%
Így van ez most is.
2013. ápr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/110 anonim ***** válasza:
38%
Jelenleg sem tapasztaljuk, hogy valaki folyton korrigálna a természet törvényein. Isten közreműködése a világ fenntartásában más természetű.
2013. ápr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/110 A kérdező kommentje:
Leírnád kedves ketteshogy milyen természetű?
2013. ápr. 27. 13:47
 4/110 anonim ***** válasza:
37%
Isten a világ fenntartója. Ha "levenné a kezét a világról", akkor a világ megszűnne szerintem, úgy, mintha soha nem is lett volna.
2013. ápr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/110 A kérdező kommentje:

3-as és mindenki aki a hármas véleményén van:Akkor mondjuk egy vírus is életképtelen lenne ha Isten nem segítené mondjuk a sejtjeink megfertőzésében?Szóval Isten ott van , látja hogy szegény ember (aki elvileg az összes teremtménye közül a kedvence) véletlenül belélegzet egy influenza vírust,és ezt látván csak annyit tesz hogy még segíti is a vírus szaporodását?Igen érdekes egy isten.


De mennyünk tovább egyel nagyobb léptékű dolgokra!Ott van például egy ember akit leöntöttek mondjuk benzinnel.Kérdés:Mi történik ha mondjuk egy gyertya megközelíti az illetőt,és eléri a láng a benzin gőzét?


Az illető legyen mondjuk egy már megkeresztelt újszülött.


Szerintem a következő:A gxyertya sajnbos de belobbantja a benzint ,és az eseménynek halálos kimenetele lesz. Itt az esemény lemenetelek .A benzin több alkotóelemből áll,ezek szénhidrogének.Ezeket aránylag gyenge erők tartják egyben.A gyertya lángja épp elég energiát adott a molekuláknak hogy azoknak felszakadjanak a kötéseik,és exoterm reakció keretében égés jöjjön létre.


Állításotok szerint egy ilyen bonyolult kémiai reakció,Isten figyelmes közreműködése nélkül nem is mehetne végbe.Ergó isten ahelyett hogy közömbögyilkosság kitervelőjének.Ugyanis a reakciók az ő segítsége nélkül nem tudtak volna végigmenni.


Pedig megtehette volna hogy lám nem gyullad meg a benzin.És mielőtt jönne valaki hogy "hát de a szabad akarat és hogy minden tettünknek legyen súlya" dumával,annak elmondom.Nem muszáj minden tettünknek következménnyel zárulna.Akkor is Börtönbe jutokj ha csaak gyilkossági kísérletet teszek,nem muszály ahhoz halottnak is lennie a végén.Isten is csinálhatná ezt.Aki mondjuk gyilkossági kísérlettel próbálkozik már váltott magának helyet a pokolban,és a másik fél eközben nem szenved sérülést.

2013. ápr. 27. 14:40
 6/110 A kérdező kommentje:
+muszáj
2013. ápr. 27. 14:40
 7/110 anonim ***** válasza:
38%

Emberként látod a világot. Jézus, mikor Péter nem értette, hogy hogyan halhat meg az Úr, így felelt:

Mk 8,33 És ő megfordulván és az ő tanítványaira tekintvén, megfeddé Pétert, mondván: Távozz tőlem Sátán, mert nem gondolsz az Isten dolgaira, hanem az emberi dolgokra.


Istennek mindenek élnek.


Lk 20,38 Az Isten pedig nem a holtaknak, hanem az élőknek Istene: mert mindenek élnek ő néki.


Számon kéred Isten akaratát?

Jódnak ezt mondta:

Jób könyve 40. rész

1. Ekkor szóla az Úr Jóbnak a forgószélből, és monda:

2. Nosza! övezd fel, mint férfi, derekadat; én kérdezlek, te pedig taníts engem!

3. Avagy semmivé teheted-é te az én igazságomat; kárhoztathatsz-é te engem azért, hogy te igaz légy?


2Móz 33,19 És könyörülök, a kin könyörülök, kegyelmezek, a kinek kegyelmezek.

2013. ápr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/110 A kérdező kommentje:
Nem Mátéötvenkettőtizenhármat kértem bemásolni hanem egyéni,értelmes,és nem szubjektíven értelmezhető véleményt.
2013. ápr. 27. 14:48
 9/110 anonim ***** válasza:
35%

A bemásolt idézetek a véleményemet tükrözik. Isten gyengesége erősebb az ember erősségénél, Isten balgasága bölcsebb az ember bölcsességénél. Az újszülött él, aki meghalt is. Mi a feltámadásban hiszünk, és Isten tökéletes tervében bízunk, még akkor is, ha ehhez a gyerekeimnek kell meghalnia, vagy nekem, vagy a feleségemnek. Mindannyian meghalunk, mert a bűn zsoldja a halál. Egy igaz van, az Isten fia, a mi urunk, Atyánknak egyszülött fia, ki bűntelenül áldozta fel magát mindazoknak, akik hisznek benne, örök élete legyen.


Mellékesen az általad említett újszülött keresztség elviekben nem létezik. Az Úr azt mondta, hogy aki hisz, és megkeresztelkedik. Egy újszülött nem nagyon tud tudatosan hinni.

2013. ápr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/110 A kérdező kommentje:

Ha ennyire az a lényeg hogy csak feltámaddjunk mi értelme az egész nagyjából 80 évig tartó hülyéskedésnek,amit életnek nevezünk?Miért nincs egy menny,az telepakolva lelkekkel,aztán ott vidám mindenki,és pont.Miért van ez a nyakatekert,idióta proced

úra,hogy így meg így csináld a testeddel ezt meg azt,a lelked ilyen meg ilyen legyen ebben meg ebben a szituációban,közben viszont mindig tartsd szem előtt ezt meg ezt.Mi értelme?A teremtésnek annyi volt a lényege hogy isten megossza másokkal is a létezés örömét.Ha teremt egy mennyet,és az általam felvázolt képet,hogy csak teletömi lelkekkel azt ott örülnek annak hogy vannak,miért nem volt jó?Miért kell itt még poklot is teremteni,világegyetemet is teremteni?Ettől talán még meg is utálom a létezést.

2013. ápr. 27. 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!