Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történne ha Isten csak egy...

Mi történne ha Isten csak egy hétre levenné a kezét a világról, és minden természeti törvény csak úgy menne magától?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 27. 13:16
 71/110 anonim ***** válasza:
23%

MZaX

Tévedsz,

lehet hogy éles látó személy vagy bizonyos területein az életnek de ez cseppet sem így van..


,,Akik viszont elhiszik a vallások írásait, azokat nem tartom túl felvilágosultaknak.''


Úgy vélem mikor az emberek és a vallás közti kapcsolatot szemlélted nem értelmezted eléggé a dolgot.


Isten nem dönt senki életéről,legyen az gonosz és-vagy tehetséges,vagy akármilyen buta,vagy jóságos emberi lény.


''Térképet'' kérhetsz Istentől a Paradicsomhoz,És itt nem a bibliáról beszélek,hanem valami mélyen belülről származó inteligenciáról,De ''benzint'' neked kell szerezned.


Igaz hogy a magvakat elülteti mindenkiben bár tudod ha cseresznyét akar valaki enni a saját kertjéből akkor sokáig kell öntöznie..

2013. máj. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/110 anonim ***** válasza:
78%

Legyen szó bármilyen vallásról a világon vagy ezzel kapcsolatos témáról,leszűrve a lényeget.:

Szeresd önmagad,és Szeresd a másikat.

A többit dobd ki.Ezt bátran mondhatom.

2013. máj. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/110 anonim ***** válasza:
78%

64-nek:


Kösz de az összeesküvés elméletek már a könyökömön jönnek ki... :)



70-nek pedig köszi a videót, nagyon érdekes, igaz még csak az elsőt tudtam megnézni, de folytatom...

2013. máj. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/110 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy érzem,hogy 1989 óta levette Isten a kezét a világról! Hány olyan természeti katasztrófa volt amiről azt hiszed nem volt ott az Úr?
2013. máj. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/110 anonim ***** válasza:
67%

Nagyjából elolvastam a válaszokat, és igen, jó keresztmetszet, nagyon sokfélék vagyunk, sokféleképpen gondolkodunk. A kérdésfeltevőnek: egy biztos dolog van a világban, az, hogy egyszer vége lesz. A hozzászólásokat olvasva, sokan Istent kérik számon a rossz dolgokért. Az emberi szabad akaratot figyelmen kívül hagyják ilyenkor, hiszen a háborúkat az emberek csinálják, és, hogy Isten nevében?? Ezt is az emberek mondják. Figyelmen kívül hagynak még valakit, ez pedig a Sátán, és igen, az ember választ. Sokszor könnyebb elfogadni a kényelmet, a materiális dolgokat, önző módon kihasználni másokat. Isten tökéletes világot teremtett, nézz csak szét. Egy hozzászólásból: "-Te azt mondod, azért esik az eső, hogy vízcsepp legyen a rozmaringon, és meg azt mondom, azért vizes a rozmaring, mert esik az eső". Na, de az eső, a szél, a nap, az élővilág, és benne minden, szimbiózisban van. A világ berendezkedése tökéletes. Az emberi DNS egy csoda. Az, hogy miként élünk ebben a világban, rajtunk múlik.

Nyilván látszik, hogy én hiszem, van Isten! Bizonyíték??? Ne a külvilágban keressétek, hanem önmagatokban. Ritka az az ember, aki a bajban nem mondja ki: "Isten, segíts!"

Kódolva van, a génjeinkben van, akár hiszel benne, akár nem! Aki azt mondja nem, saját magát csapja be.

Racionális, tudományos magyarázatot kerestek? Az nincs. Azért nevezik "hit"-nek. De az emberi DNS-t már feltérképezték, de hol van ezen a lélek? az emberi szervezet működésére számos tudományos magyarázatot adnak. Tudjuk mi a szerepe a vegetatív idegrendszernek, tudjuk, hogy az agyban melyik terület mit irányít! Igen, az érzelem központját is megtalálták, mégis, az ember több. Igazából még saját magunkat sem értjük, hogy értenénk meg Istent???

Egyszerűen hinni kell. Amúgy nem vagyok naiv ember, de egy biztos pont van, az pedig Isten.

2013. máj. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/110 Mandy1408 ***** válasza:
100%
Pontosan az, ami most történik és zajlik már évmilliók óta. :)
2013. máj. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/110 A kérdező kommentje:

"Ne a külvilágban keressétek, hanem önmagatokban. Ritka az az ember, aki a bajban nem mondja ki: "Isten, segíts!" "


Szóval szerinted egy embert akit születésétől fogva nem hoztak semmilyen kapcsolata a vallással (ezalatt az összes vallás értendő) szerinted ismerni fogja ezt az elszólást,és használni is fogja?NEM.Ez egyszerűen egy a kultúránkba vésődött indulatszó/kifejezés.

Semmi érvelési súlya nincs.Mint például annak se hogy "a leborult szivarvégit!".


Egyszerűen csak annyit tesz a segíts Istenem elszólás hogy:Már annyira kétségbe vagyok esve,hogy semmi e világi nem tudna rajtam segíteni!.


Továbbá:" Na, de az eső, a szél, a nap, az élővilág, és benne minden, szimbiózisban van. "


Szimbiózisban van?Tudod te mit jelent a "szimbiózis" szó.Lehet hogy konyhanyelven tudom de én úgy ismerem hogy:"Élőlények egymással közös kapcsolata,mely minden a kapcsolatban résztvevő fél számára előnyös.Ezt hívjuk szimbiózisnak"


Szóval az olyan természeti elemek,képződmények,folyamatok mint az eső,nap,szél már kizárják magukat a szimbiózis kapcsolatából mert egyrészt nem élnek,másrészt ugyanúgy megvannak egymás nélkül.(nem értem hogy a szél léte vagy nem léte hogy befolyásolná a Nap létét vagy nemlétét)


Továbbá:


"Én úgy érzem,hogy 1989 óta levette Isten a kezét a világról! Hány olyan természeti katasztrófa volt amiről azt hiszed nem volt ott az Úr?"


Én szerintem meg,neked van a világon a leg triviálisabb gondolkodásod!Egyszerűen a naivság legfelső foka,hogy olyan eseményekhez kötsz kozmikus méretű változásokat,mint a rendszerváltás.Képzeld,elárulok egy titkot:Az egész világmindenségben,ha van rajtunk kívül valaki,senkit nem érdekel vagy érint bármiféle képpen,hogy a Szovjet Unió összeomlott.SENKIT! Semmi jelentősége,és az embereken kívül senki se törődik egy kozmikusan ennyire elhanyagolható eseménnyel.


És különben már bőven a rendszerváltás előtt voltak irdatlan nagy katasztrófák,amiknél eléggé kétséges,hogy Isten pátyolgatta volna az akkoriakat.Csak hogy egyet említsek.időszámításunk után 79-ben a Vezúv mellett fekvő Pompei lakosai érezhették Isten szeretetét.

2013. máj. 5. 14:52
 78/110 anonim ***** válasza:
55%

75-ös vagyok! Kérdező, valószínű, hogy az általad feltett eldöntendő kérdés számodra nem kérdés. Miért tetted fel????

Valahol azt írtad, hogy saját véleményeket kérsz. A válaszokról, a saját véleményekről aztán igyekszel bebizonyítani, hogy hibásak. Nagyon okosnak képzeled magad, de az elvárásodhoz igazodó válaszokhoz rosszul tetted fel a kérdést. Te nem hiszed, hogy van Isten, ugyanakkor a kérdésedben a létezését tényként tünteted fel. Ezért többségben olyan emberek írnak, akik szintén ezt hiszik. Meg akarod őket győzni a magad igazáról? Ez a célod? Vagy azt szeretnéd, ha téged győznének meg?

Azt mondod, a vallás nem kódolt, mert ha nem nevelnek egy emberbe semmilyen hitet, nem fogja a bajban Istent hívni! Valóban, egyre több ilyen ember van, de nézd meg őket alaposabban. Talajt vesztett, depressziós, lelkileg sérült, pszichopatákkal bővült a világ. Amúgy az első homo sapiens megjelenésével megjelent a vallás, amióta a világ világ! Különbözőek, egy közös van: természetfeletti erőben, erőkben mindig hittek. De neked jogod van hinni és nem hinni, ez a Te dolgod. Javaslom, ha arra vagy kíváncsi, ki miért hisz, tedd fel a kérdésed úgy.

Egy csöppet ülj le, és gondolkodj!

2013. máj. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/110 anonim ***** válasza:
14%

A világ jelenleg is mechanikus elvek alapján működik, mint egy nagy óramű.

Önfenntartó gépezet.

Nem felügyeli senki.


M.E.S.T. : azt jelenti: mechanikák.


A M.E.S.T.-ben minden mechanikus, mérhető és értelmezhető.


A théta a m.E.S.T. felett van. (= thétamező, thétalény)


A théta nem mechanikus, nem értelmezhető és nem mérhető.


Nem az embernek van thétája, hanem a thétalény hordja ruhaként az embert.


A théta a Tóra és aki a thétát nem látja, az a halált látja.


Az ember egy keveréklény, tisztítsd hát meg ezt az elhibázott keveréket!

2013. máj. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/110 anonim ***** válasza:

En ezt a videot tudom ajanlani mindenkinek akit erdekel a tema:

http://www.youtube.com/watch?v=UrAgb1-UKQ8

2013. máj. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!