Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miképpen fér össze a szabad...

Miképpen fér össze a szabad akarat a próféciákkal?

Figyelt kérdés

A próféciák csak úgy lehetségesek, ha Isten a jövőbe lát.

Ha tudja, hogy a jövőben mi fog bekövetkezni.

Vajon honnan tudja, hogy a szabad akaratú ember igent, vagy nemet mond?

Megteszi, vagy nem azt a tettet, amit megjósolnak?

Ha annak a próféciának valóban be kell következnie, akkor a szabad akaratom nem értelmezhető!



2012. nov. 11. 23:40
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/110 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem olvastam végig a válaszokat, de szeretném felhívni a figyelmedet egy próféciára, mely Istentől származik, de az ember szabad akarata miatt nem akkora teljesedett be amikorra Isten elsőre ígérte.

Ninive városa volt

Jónás bejelentette a pusztulás, de a város megbánta bűneit és Isten nem pusztította el /akkor/.


Ez egy bizonyíték, hogy nincsen Istentől eleve elrendelve, hogy mit teszel.

Sőt szabad akaratoddal még Isten akaratát is befolyásolhatod.

2012. nov. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/110 A kérdező kommentje:
Rendben, ez a szabad akaratra bizonyíték, de ha nem vennéd észre, akkor a prófécia tűnik saccolásnak.
2012. nov. 15. 12:41
 93/110 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező ha az ember beleolvas a múltba, akkor a legtöbb prófécia inkább a Földre annak jövőjére és abból következően általában minden életre vonatkozott. az hogy egy ember a sok közül, önmagáról vagy a környezetében élő emberekkel kapcsolatban mit mondott azt nem nevezhetjük próféciának. Mert más a prófécia tartalma amely valahonnan ismeretlen magasságokból küldetett az globális értelmű és megint más a környezetünkben élőknek a sorsa amit csupán egy valaki a megérzései alapján megfogalmaz vagy is az nem prófécia hanem jóslat.


A jövőbe látás képessége a hatodik érzés, megérzése egy eseménynek ami közvetlenül csak az emberre vonatkozik az a lélek kifinomultságán és az agy együttes logikai képességén múlik.


A valódi prófécia viszont fentről egy Jelenés közvetítése által felfogott figyelmeztetés-- vigyázzatok mert ez fog globálisan történni ezen a helyen mindenkire vonatkozóan a földre a növényekre az összes életre így az emberre is.


Na már most, azért írtam "fentről érkezőt", mert az eddigi leírásokban csak ezt találtam a múltból. Viszont lehet olyan prófécia is, amit nem csak fentről sugallt egy természeti erő, hanem mivel "alászálltam a úgynevezett pokolba," mert annak felel meg a pusztító ereje, ott is kaphat az ember egy jövőre vonatkozó globális próféciát vagy is figyelmeztetést. Sajátos formában.

Aztán létezik egy olyan prófécia is, amelyhez itt a valóságban jelenik meg AZ-az ERŐ és ráhatással ha úgy tettszik telepatikus ERŐVEL, képeket küld az emberi agyba, vagy kelt életre benne -nem tudom miképp érte- amely mint valami diafilm levetítődik, sorban, egymás után, a lehunyt szemhéjon. Ez lehet a közvetlen következő időben megtörténő esemény amely fentről várható,de lehet egymást követő szintén természeti katasztrófa, és szinte majd nem pontos helymeghatározó képekkel! Fantasztikus és félelmetes valami volt!


Ezeket a katasztrófákat soha nem a szellemi isteni ERŐ küldi közvetlenül! Általa, valamiképp irányított hatalmas, 8-10 emeletes ház nagyságú hófehér energia rajzolatú Ló jön fentről. A valóságban úgy érzékelni mintha furcsán dobogna a föld egy adott helyen. de nem látni semmit az átlag emberek általában ilyenkor rémülten kiszaladnak a házukból-- mert valami nagy földrengés lehet...ami elmarad természetesen.


Ha viszont az, akinek sugározta a Jelenés a szemhájára, általában különleges képességgel megáldott,-vagy megvert? a csuda tudja-- szóval az felismeri ezt a furcsa lódobogás szerű dobogást, mozgást és ha kimegy a szabadba majd kilép lelkével a testéből akkor szembesülhet ezzel a hatalmas és csodálatos fantasztikummal, és akkor már hallja figyelmeztető nyerítést is, amely úgy hangzik, mintha egy húros hangszer szálait pengetnék erősen. Majd felröpül a ló és eltűnik--miközben mint valami illúzió megjelennek a képszerű események egymást követve; Egy Föld felé repülő szemből durva kődarab, hogy az ember frászt kap tőle, majd eltűnik és utána egy bolygó közeledik jobbról és elhalad a Föld előtt balra, amely sokkal nagyobb mint a Föld.


Aztán múlnak a napok és hol egyik helyen hol a másik helyen megtörténnek azok a látomások amelyek a szemhéjra kivetültek jóval előbb-- amiben nem is hitt az ember és sorban megtörténnek a földrengések, árvizek stb

A lecsukott szemhéjra vetített képeken szintén lovak voltak a mesélők csak hús-vér hófehér vagy a földrengéseket koromfekete lovak vágtája után történtek meg, az hogy mekkora földrengés várható azt az mutatta hogy mennyire mélyen voltak a földben. minél mélyebben annál nagyobb volt nyomukban a katasztrófa.


De ezeket a látomásokat a szemhéjra a valóságban megjelenő FEkete Energiának a hatalmas Jelenése idézi elő de világosban nem látható, csak érezhető, mert megérinti az embert. Viszont szürkületben hajnalban és éjszaka nagyon is látható-- ha az ember megijed és felkapcsolja a villanyt, akkor eltűnik, vagy láthatatlanná válik inkább.


Régen is élt olyan ember aki rendelkezett ilyen kilépéses" abnormális képességgel-- innen származik az Észak-amerikai indiánoknak az a szokása, hogy a halottaikat magasra, cölöpökre helyezik egy félre eső helyen. Ez részükről egy félre értelmezett szokás, ráadásul azóta se tudnak róla, mert betartják. Ez miatt valószínűleg nagyon sok indián meghalhatott, egy vagy több, egymást követő katasztrófa miatt. Valószínűleg akkor amikor a ló megjelent, épp meghalt valaki és ezt érthette félre az úgynevezett varázslójuk.


Szóval ha elhiszitek nekem, ha nem hiszitek, úgy is jó... a lényeg más az emberi elme alkotta jóslás és más a valódi Természeti erőknek az üzenete az a prófécia.


Ezt az üzenetet érzékeli az állatvilág is és nagyon hamar eltűnnek arról a helyről, amíg az ember vidáman sütkérezik, mert semmit nem sejt-- tehát érzik a Fekete lovak vágtáját amikor ott az idő és érzékelik a Fehér lónak ismételt megjelenését.


Az embernek az élet szabad akarattal adatott meg ha bármi ebben megakadályozza az csak is saját gyengesége, vagy egy másik ember valamint a társadalom lehet a hibás.

2012. nov. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/110 anonim ***** válasza:
Ja-- még valami az, hogy az emberek nem érzékelik csak nagyon ritkán sok időközökben és ritka születési adottságként egy valaki, az azt mutatja, bizony ilyen vonatkozásban az ember visszafejlődött, vagy pedig direkt módon nem kapott ilyen tehetséget! Nem tudom az okát....
2012. nov. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/110 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de kénytelen vagyok a mindentudását is kétségbe vonni.

Gyakran kérdez Isten, választ vár, továbbá próbákat tesz.

Nézzétek el nekem, nem emlékszem sem a próbatevő nevére, sem pontosan a történetre. Régen olvastam de Ti biztosan ráismertek ebből is.

Nagyjából: Adott az ószövetségben egy ember, aki jó körülmények között élt korábban.

Isten azonban próbára teszi, és sorban elvesz tőle mindent. Elveszti a marháit, a gazdagságát, az egészségét, talán meg is vakul, de nyomorultan is az Urat dicsőíti.

Ekkor végre Isten megkönyörül rajta és viszzaadja az egészségét, rendbe jönnek a dolgok és hosszú életű lesz.

Biztosan felismeritek, mert ez a nyomorultaknak, szenvedőknek jelenthet vigaszt, híres passzus lehet a Bibliában.

Szóval, ha mindent tud, még azt is,hogy ha prófétál, ezer év múlva mi történik, akkor minek egy ilyen próba?

Hiszen még csak rá sem kell néznie. Alapból tudnia kellene mi fog történni. Egyéb ehhez hasonló is olvasható a könyvben.

Talán mégsem biztos azokban a dolgokban...

???

2012. nov. 16. 01:18
 96/110 anonim ***** válasza:
49%

Tudod kérdező, nagyon sok olyan mese van a bibliába amely csak tanító célzattal készült de nem valós. Hisz valamikor az ember írástudatlan volt főleg esetleg piactéri alkalmazott volt egy levélíró. ezért minden élettel szorosan összefüggő tanítást, tiltást azt példa szövegekben írták le és azt mondták el a papok.


Isten mint A Fehér hatalmas Energia amely a Földünk Szellemi Lelke, olyat mint amit leírtál előbb de semmi hasonló próbatételt soha egyetlen emberrel se tett-- ebben holt biztos vagyok! Nem segít de nem is árt, sőt tilos embert megközelíteni, és beleavatkozni az életébe!!

Ezt volt szerencsém átélni a Fekete és a Fehér csak Jelenésüknek vitájaként-- már is iszonyatos erőknek összecsapása volt.


Tudniillik a látomás a szemhéjamra még tavasszal történt és aztán el is felejtettem. Igen ám de mivel megjártam a Földünk belsejét is így ez a Jelenés mást is akart tőlem és bárhova mentem újból jött és mozdult alattunk a föld aztán volt a Fehér ló megjelenése és akkor a férjem kibukott na akkor most elmegyünk innen ki külföldre! S elindultunk-- de a földmozgás újra volt bárhol aludtunk még a kemping táborban is ahol minden kocsi állt csak a mi lakókocsink dülöngélt. Mesélni akart, vagy mutatni még, de úgy éreztem túl léptem már így azt a határt ami életveszélyes volt már és megígértem a férjemnek, hogy soha többet nem lépek ki.


Már kint voltunk egészen északon de a földmozgás ismétlődött-- akkor se léptem ki-

Aztán november végén egy hajnalban ahol házat béreltünk csak az én ágyam mozgott- senkinek nem a családomból.


akkor másnap kimentem egy szép ligetbe amit festeni készültem és ami létezik ocsmány szó, átkozódástól kezdve minden amit dühömben csak tudta kiüvöltöttem, ócsároltam semminek tituláltam hogy semmi hozzám képest, nem félek tőle itt vagyok űs agyon nem félek tőled.


akkor azt gondoltam hogy az isteni Szellemi energia hiv vissza, mert hamar visszatértem a Föld közepétől azt hittem ő idézte elő a látomásokat is.


Aztán a következő hajnalon megjelent és kirántotta a lelkemet raportra, figyelmeztet, elutasította a vádaskodásom, majd jó szándékkal azt mondta el miképp gyógyíthatom meg magam, mert az érintésétől nagyon nagy problémáim lesznek. Még arra is figyelmeztetett hogy haza felé már beteg leszek siessünk haza és fogadjak szót a férjemnek ne féljek tőle se attól amit látni fogok útközben-- olyan csodálatos élmény volt függetlenül attól hogy iszonyú erős volt és rezonáltam tőle, de olyan boldogságot éreztem amíg mint hárfa húrja rezdült a hangja és hozzám ért, amit soha az életben nem érezhet az ember-- viszont megszűntem létezni, megszűnt az akaratom, leszögezett a Térbe-- egyszerűen csak ő létezett, én már nem. Ez csak akkor szűnt meg amikor elhallgatott és a következő pillanatban a Tér másik felében egymással szemben álltak és iszonyúan hatalmas energiákként összecsaptak-- mint ha a Teret egy beton tömb csapta volna meg úgy zúgott felém az az erő felőlük és megcsapta az egyik oldalamat. Valahol alattunk iszonyú vihar lehetett emiatt. Félelmetesek voltak ketten a Fekete és a Fehér Energia egymással szemben- pusztító volt az erejük!

2012. nov. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/110 A kérdező kommentje:

Kedves mami!

Döbbenetes dolgokról írsz.

Azt mindig is tudtam, hogy életünk során nagyon is szubjektíven nézzük a világot és ebből próbálunk objektív valóságot képezni. Érzékszerveink csak közvetítik a külvilág ingereit és minden az agyunkban áll össze. Gyakorlatilag nem a szem, hanem az agy lát, továbbá hall és tapint. A külső ingerek átformálódnak bennünk, hozzáadva a saját belső lényünket és ez időnként felfokozhatja az eseményeket.

Igazából most értettem meg korábbi hozzászólásaidat, amelyek képi világa a megszokottól eltérő volt.

Minden kétséget kizáróan hatalmas élményben lehetett részed, ezért teljesen megértem, hogy ezt nekünk is tudomásunkra szeretnéd hozni.

Úgy gondolom, hogy látomásod hatalmas energiái részben belőled fakadtak és betegséged közrejátszott abban, hogy ekkora, mindent elárasztó érzés lett úrrá rajtad.

Az, hogy mit fogadunk el az érzékelt világból, csak rajtunk múlik. Mindenki másképp látja azt ennek jó bizonyítéka egy esetnek, mondjuk egy balesetnek a tanúi, akik különböző helyzetből teljesen másképpen látták az eseményeket.

A tanúvallomás időpontjában már nem is arra emlékeznek, hanem ami megmaradt bennük és ahhoz hozzátették a saját gondolataikat.

Mivel az adott pillanatban is más, más dolog ragadta meg a figyelmüket, így a végére teljesen egymásnak ellentmondó megfigyelések keletkezhetnek.

Nem vagyunk egyformák.

Annak nagyon örülök, hogy végül meggyógyultál,

Kérlek vigyázz magadra.

Jó egészséget kívánok Neked.

2012. nov. 16. 03:05
 98/110 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező


Én nem olvastam el ezt a töménytelen mennyiségű kommentet, így lehet, hogy írták már amit én írok, vagy valami hasonlót, de azért leírom.

Szeretném ajánlani a figyelmedbe Isaac Asimov: Az alapítvány előtt című könyvét.

Tudom, ez csak egy könyv, de az elmélet amit kifejtenek benne szerintem roppant hasznos és ötletes.


Tömören arról van benne szó, hogy van egy fiatal matematikus, aki kidolgoz egy elméletet. Ebben a scifi-ben sok száz millió emberek által lakott bolygó van, és ez a rengeteg ember egy hatalmas galaktikus államban, aminek államformája császárság.

A matematikus elmélete a következő. Egy olyan nagy rendszernél amiben élnek, kiszámítható a jövő. Mégpedig úgy, hogy nem kell neki azt tudnia, hogy XY mit csinál az adott bolygón. Sőt, azt sem kell tudnia, hogy a jövőben egy adott bolygó milyen szerepet játszik majd a birodalom életében. Egyszerűen vannak törvényszerűségek amiket vissza a múltba is lehet követni, és ezáltal el lehet jutni a jövőbe is. Ki lehet következtetni a jövőt (a regényben mindezt számításokkal alátámasztva).


Nem akarok ebbe most jobban belemenni, de ez a modell roppant hasonlatos a kvantumfizikához. Ott sem arról van szó, hogy a sokszáz millió részecskét mindet ismerni kell, mikor milyen pozícióban milyen sebességgel mozog, milyen hatással van a másikra, hogyon fognak ütközni, melyik melyikkel! Ez a megközelítés a végeredmény kiszámítására felejtős, értelmetlen, lehetetlen, hisz nincs az a számítógéprendszer, ami ezt képes lenne kiszámolni.

A tudósok mégis ki tudják számolni, hogy mi lesz a végeredmény. Azt nem tudják megmondani, hogy a 356-os számú részecske hol fog kikötni, mi lesz vele, de azt, hogy az egész rendszer sorsa mi lesz, azt nagyon nagy pontossággal meg tudják mondani. Ezen túlemnően, ha létre tudnának hozni egy dettó azonos rendszert, aminek a végeredménye is ugyanaz lenne, a benne lévő részecskék teljesen más utat járnának be. Ha a egyik részecske (ezt behelyettesítheted emberkének is) nem megy erre, majd akkor megy helyette egy másik.

Szabad akarat van, és mindez fantasztikusan van megvalósítva. Ha nem lenne szabad akarat, akkor nem létezhetne bűn sem, hisz az nem a te bűnöd, hogy kinyírtad a szomszédot, hanem ezt kellett tenned. Ugye, hogy ez nevetséges. Szabad akarat van, mindenki a saját tetteiért felelős, és mindig van választás, mégha néha elég silányak is ezek.

2012. nov. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/110 anonim ***** válasza:

Az emberek próbára tétele az ember miatt van. Ő az, aki nem tudja, mi történne vele az adott esetben. Isten tudhatja, mert mindent tud. De az ember nem tudhatja, csak sejtheti, mi lenne a reakciója az adott helyzetben.


Nagyon örülök, és ez nem vicc, hogy ilyen értelmes a kérdező. Felüdülés ez a vita.

2012. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/110 A kérdező kommentje:

Asimov nekem is a kedvencem.

Sajnos, bármilyen kiváló iró, az általa megírt Sheldon prof kitalált személy és a pschihohistória , mert ez a neve annak a tudománynak, pusztán fikció.

Nagyjából ahhoz hasonlít, mint Verne "utazás a föld középpontjában".

Egyébként meg Star Wars kategória, Galaktikus Birodalom, az ember bolygók millióin megtelepedve, stb.

Kiváló könyv, érdemes elolvasni, akárcsak a Bibliát.

Mindkettő tanulságos, Asimov könyve szórakoztató is, de nem egyéb scifinél.

Azért ott is vannak gubancok, megjelenik benne az öszvér, ami mindent összekuszál, így hát szükséges egy második alapítvány is, ami a háttérben irányítja a fejleményeket, hogy valóra váljon a prófécia és a Terminus nevű bolygó irányításával egy ezredévre csökkenjen a galaktika hanyatlása.

Jól megírt történet, de alapjaiban hibás. Egy másik linkben szívesen kielemezem neked.

Szóval, miért van a Bibliában kérdőjel?

Nem igazán értem Istent ,minek kérdez, ha úgy is tudja a választ. Még azt is tudnia kell, hogy hazudni fog e a válaszadó, vagy nem.

Na hja, aki prófétálni is tud, ezer évre előre, annak ez nem kunszt...

2012. nov. 16. 23:19
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!