Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯
 831/1387 anonim ***** válasza:
jav. világosan
2017. febr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 832/1387 Hoffman József ***** válasza:

Látod, tudsz te olvashatóbban is írni, ha kicsit megerőlteted magad. Ha kevésbé indulatosan, és kevesebb haraggal fognál hozzá az válaszokhoz, akkor kevesebb hibát is vétenél talán.


A témához kapcsolódóan:

Az igeszakasz, amit felhoztál a Szent Lélek, mint erő bizonyítására, remek állatorvosi ló az Őrtornyos értelmezési módszerek leleplezéséhez.

Az a körülmény, hogy egy mondaton belül szerepelnek bizonyos szavak, nem elegendő ahhoz, hogy ezekre tantételt alapítsunk. Minden mondatnak van egy elsődleges értelme, és azt kell keresnünk, és abból kell következtetéseket levonnunk. Azért, mert pl. a Lk.1:35-ben szerepelnek a Szent Lélek és az erő szavak, semmiképpen sem következik, hogy a Szent Lélek erő volna. Ugyanis a teljes mondat értelme nem erre utal. Ha csak ez az egy igevers szólna a Szent Lélekről, akkor - talán - lehetne olyan feltételezést tenni, hogy a Szent lélek csak egy erő. De még ez is gyenge lábakon álló feltételezés volna. Azonban mivel az ÚSZ számos más helyen világosan úgy beszél a Szent Lélekről, mint személyről - Aki nem lehet más, mint isteni személy - ezért ez a feltételezés nem áll meg. Az ŐT folyton ezt csinálja. Kivesz szavakat a mondatokból, és úgy rakosgatja őket, hogy a saját nézetei szerinti tantételt kreáljon belőle.


A Szent Lélek felruház erővel. De ebből nem következik, hogy a Szent Lélek pusztán erő lenne. Sőt, mint az alábbi igevers is mutatja, a Szent Léleknek van ereje, nem a Szent Lélek maga az erő.

"A reménység Istene pedig töltsön be titeket minden örömmel és békességgel a hitben, hogy bővölködjetek a reménységben a Szentlélek ereje által." (Róm 15:13) Nekem is van erőm, de azért nem csak egy erő vagyok. Egy személy vagyok, akinek van ereje. Nem is valaki másnak vagyok az ereje. Ez áll a Szent Lélekre is. Egy személy, akinek ereje van, amivel fel is tud ruházni másokat.

(Nem is tudtam, hogy ti a Jedi vallás követői vagytok, akik használják az Erőt) :-)

A viccet félretéve:

A Szent Lélek mint Isten "tevékeny ereje" tanítása az ŐT-nak nagyon gyenge lábakon áll. Nagyon sajátosan kell hozzá értelmezni jónéhány igeverset, közülük azt is, amit idéztél. Ellenben számos egyértelmű igerész bizonyítja, hogy a Szent Lélek személy, sőt isteni személy, tehát Isten. Mivel csak egy Isten van, ezért az egyetlen lehetséges megoldás, ha a Szent Lélek egy a másik kettő isteni személy között. A három-egy Isten egyik személye.

2017. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 833/1387 anonim ***** válasza:
68%

829,831.

Az oldal kedvéért leirom még egyszer.


Lukács.1:35."Válaszul az angyal ezt mondta neki:Szent Szellemet száll reád,és a legfelségesebb EREJE árnyékok be téged.Ezért is lesz,hogy a születendőt szentnek fogják hívni,Isten fiának".

Lukács 24:49."És ime elküldöm rátok,amit megígért az én Atyám,ti azonban tartozkodjatok a városban,mig fel nem ruháznak Benneteket ERŐVEL a magasból".

János.14:16."Én pedig kérni fogom az Atyát,és másik SEGITŐT ad néktek,hogy az örökre veletek legyen"


A fentiekben a Szent Szellem ISTEN vagy ERŐ? Mindenki döntse el maga.


De bárhogy is nézzük annyira egyszerü,hogy ERŐ és nem ISTEN.


Gabriel,István35,és Hoffman azt állítják,hogy Isten.És meg is értem őket,mert akkor dől az a háromság ami nincs a Bibliában.Láncszerüen omlik egy olyan tantétel ami mostanig alapja volt egyes keresztények számára.

Nekük mindegy volna mert,mostanig is a bibliát a vallásuk igazolására használták.De nem mindegy annak aki őszintén ragaszkodik az Isten szaváho,és szeretne üdvözülni,elnyerni Isten tetszését,ígéretét.

Ha itt a Szent Szellemet nem fogadják, mint erőt, a fentiek szerint, a bibliát hamisnak állitják.

De még nem elég hanem a Szent Szellemet Istennek mondják,ami ügye nincs a fenti igékben,de az egész Bibliában sincs.Most jön a kérdés.

A bibliát Isten szava-ként használják,vagy egy hamis tanítás megvédésére?

Rágják a körmüket,hogy tudják ezt a három igét kimagyarázni,hogy nesrüljön a vallásuk(szektájuk).

Az sem baj mert majd küldök még 8-10 bibliai igét amelyik a hamis igazolást is megcáfolja.

Jön a kérdés:Milyen keresztény akit nem a biblia hanem a hamis tantétel vezet,és a másikra aki azt mondja ahogy a fenti igékben irja,hogy ERŐ és nem ISTEN ,mert,hogy a fentiek Isten szót nem tartalmaznak,arra mondják hazudik.

Ha ezek azt gondolják,hogy a vallás menti meg és nem Isten,akkor nagyot tévednek.Mert ügye hagyományt követnek.Erre mondta Jézus"A ti hagyományotokkal megrontottátok az én Atyám törvényét"

2017. febr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 834/1387 anonim ***** válasza:
65%
Lukács.1:35 szépen megfogalmazza. Ezenkívül rengeteg helyen nem szerepel a Szentlélek szó, ahol, Istenről és Jézusról van szó. Irtam is visszább néhány példát erre. Egyértelmű, hogy Erő, ebben hitt pl Mózes, Áron, Ésaiás és a többi próféta is. Az ókori hithű zsidóknak nem volt háromság.
2017. febr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 835/1387 anonim ***** válasza:

#833

"Ha itt a Szent Szellemet nem fogadják, mint erőt, a fentiek szerint, a bibliát hamisnak állitják."

Azt kéne végre megértened, hogy nem a Bibliát állítom be hamisnak, hanem amit te belemagyarázol a Bibliába!

A 'Szent lélek megszáll, ezáltal Isten ereje lesz rajtad' logikus jelentése például szerintem hogy a Szent Léleknek van Isteni ereje, nem pedig hogy a Szent Lélek maga lenne az erő. Ez egyszerűen ostobaság, lásd a bírónős példát, mennyire értelmetlen a logika, amivel próbálod az ideológiádat a Biblia szavai mögé erőltetni.


Az is komoly baj, hogy eleve rosszul állsz az egészhez. Kapálózol itt, hogy erő vagy Isten az ige alapján, ezzel gyakorlatilag magadat vezeted félre, hiszen eleve nem erről szól az ige, hogy mi a Szent Lélek. Így eleve értelmetlen a kérdés amit felteszel, és természetesen a konklúziód is.


Harmadrészt annyit gyalázkodtál korábban, amikor valami nem volt szó szerint benne a Bibliában, hogy milyen aljas hazug filozófusok vagyunk, stb. Nem egyszer ritka ocsmány módon reagáltál, mondván hogy a logikus következtetéseink csak magyarázkodás meg filozófia. Erre te mit csinálsz? Már kínos nyilvánvalósággal próbálod bármi áron beleerőltetni a hamis tantételed a Biblia szavaiba, holott sehol egyetlen ige sincs a Bibliában, ami konkrétan kijelentene ilyesmit, hogy a Szent Lélek csak valami személytelen ereje Istennek.

2017. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 836/1387 anonim ***** válasza:
51%

833-as és Oleksandr!

Most komolyan ennyira agymosottak vagytok, vagy csak játszátok az értetlent? Hogy lenne a Szentlélek erő, mikor olyanokat írnak az apostolok, hogy "Szentlélek ereje" (Róm 15,13) vagy "az erő és a Szentlélek" (1Kor 2,4; ApCsel 10,38; 1Tessz 1,5)? Vagyis simán külön veszi az erőt és a Szentlelket. Ennyire nem megy az értő olvasás?


Az valóban igaz, hogy a Szentlélekről nem mondják, hogy Isten lenne, azonban mégis sokkal jobb definíció az, hogy a lélek vagy szellem az Isten anyagtalan, alaktalan, láthatatlan valója. Ahogy az embernek teste van, az Istennek szelleme. Tehát a Szentlélek maga az Isten.

2017. febr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 837/1387 anonim ***** válasza:
30%

Amit mi állítunk, az világosan ott van a Bibliában. A Szentlélek maga az Isten létállapota. Tessék:


Az Isten szellem (Jn 4,24).

Az Úr(=Fiú) ugyanis szellem (2Kor 3,17).


Tehát nagyon jól megállja a helyét az, amit szp72 írt ezzel kapcsolatban. A lélek vagy más fordításokban szellem, az Isten létmódja, létállapota. Ahogy az embernek teste van, az Istennek lelke van. Isten lelkének egésze maga az Isten. Isten és és az Isten lelke között csak annyi a különbség, mint én és a testem között. Ha a szájam beszél én magam beszélek, ha a kezem csinál valamit, én magam csinálom. A szájam, a kezem és a többi testrészem együttvéve én magam vagyok. Az Isten lelke, mint a szél kisebb-nagyobb mértékbe oda megy ahova akar, ahol Isten kisebb-nagyobb mértékben jelen akar lenni, mert Isten lelkének teljessége maga az Isten. Isten lelke természetesen elvileg nem lenne külön személy, hanem maga az Isten.


Isten azonban mindent oda adott a Fiának, a teljes lelkét, az egész valóját. Ami az Atyáé az a Fiú is, mert nem tartott vissza semmit, hanem mindenük közös. Így az Isten lelke teljes egészében a Fiú lelke is. Két különböző személy birtokol egyetlen lelket.


Elvileg természetesen a Fiú lelke sem lenne külön személy, hanem maga a Fiú. Azonban ez a teljes közösség és egység a személyek tökéletes egyesülését eredményezte, aki a Szentlélek. A Szentlélek tehát nem maga az Atya, se nem a Fiú, hanem az Atya és a Fiú tökéletes egysége és egyesülése. Két személy egyesülése nem lehet se személytelen, se az egyik személy, se a másik személy, hanem csak egy titokzatos harmadik.


Kitől származik a Szentlélek? Elsődlegesen az Atyától, másodlagosan a Fiútól. Az Atyától származik a Fiú által. Hiszen az övé is (Róm 8,9) és ő is küldi. (Jn 15,26)

A Szentlélek csak azt tudja, amit a Fiú is tud, csak azt adja, amit a Fiútól kap. (Jn 16,13-15) Isten Lelke persze mindent tud (1Kor 2,11), logikus is, hiszen minden ami az Atyáé a Fiúé is. A Jelenések könyvében az Isten és a Bárány trónjából fakad az Élet folyója (Jel 22,1), amely a Szentlélek (Jn 7,37-39). A Szentlélek bizony az Atyától és a Fiútól származik.

2017. febr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 838/1387 anonim ***** válasza:
58%

835,836.Mi a baj?A medve a darázsfészekbe nyúlt.

"Ennyire agymosottak vagytok"

Kikérem magamnak!

Az a biblia vers ami eddig még sértegetve volt részetekről,nem azért idéztem,hogy gyalázzátok.

Mert ügye a véleményetek nem is érdekel.Inkább a biblia mint ti.


Hoffman,irodalmilag,nyelvtanilag megmagyarázza ,hogy kell érteni egy igét:szerkezetre bontja és ugy összerakja mig a háromság képe kezd feltünni benne.

A fenti igék pontos értelmét el homályositsa,majd a homályból elővarázsolja a háromság alapjait.

Nagyon uncsi,igy játszeni a bibliával.

Felsőbbrendű beállásával terror modra nyomást gyakorol arra aki nem valja az ő nézeteit.Én valnám de a Bibliában nem azt látja amit ir.


István35,Gabriel hiéna modra támadja azt aki nem ossza Velük a félremagyarázást.De nem is fontos,mindhogy nekem sem fontosak.

Az igazságra förtelmesen kiborulnak és agreszivan viselkednek.

Nem tudják megkülönböztetni a Szent Szellem erő-e vagy Isten.

Mert,hogy a biblia vers azt mondja ERŐ ők pedig SZENTLÉLEK ISTENNEK mondják.Ez egy nagy értelmi külömbsé ami már scrizofen.A bibliát a vallásukra és elméjükre szabják.Ahelyett a vallásukat, hitüket a bibliára építenék.

2017. febr. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 839/1387 anonim ***** válasza:

#838

Látom elsőre nem sikerült megérteni, úgyhogy ismétlem magam:

"Azt kéne végre megértened, hogy nem a Bibliát állítom be hamisnak, hanem amit te belemagyarázol a Bibliába!

A 'Szent lélek megszáll, ezáltal Isten ereje lesz rajtad' logikus jelentése például szerintem hogy a Szent Léleknek van Isteni ereje, nem pedig hogy a Szent Lélek maga lenne az erő. Ez egyszerűen ostobaság, lásd a bírónős példát, mennyire értelmetlen a logika, amivel próbálod az ideológiádat a Biblia szavai mögé erőltetni. "


Majd ha hozol egy igét, ahol a Biblia szó szerint csak Isten személytelen erejének nevezi a Szent Lelket, akkor lesz miről beszélnünk, de addig hiába hazudozol meg gyalázkodsz.

2017. febr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 840/1387 anonim ***** válasza:
58%

839.Még ,hogy nem értettelek meg.

Megértettelek már elsőre is és legalább a négyszázadikra is.

Látszik ha kicsúszik a kezedből a harmadik Isten a Szentlélek Isten akkor borul az egész.Igy még te sem tudod hányféle magyarázattal Gyere,melyek anulálják egymást.

Most hogy ismét sarokba szorultál,személyes támadásba lendültél a cinkos társaddal együtt.

Már van egy néhány ige kikeresve majd jövök vele.Kiváncsan várom melyik hazugságodat metszed az új magyarázetoddal.Aztán befejezem veled mert a társaságod rontja a kereszteényi életemet.

2017. febr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!