Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... ❯❯
 821/1387 anonim ***** válasza:

#820

Igen, így konkrétan nem írja hogy Isten. Mint ahogy így konkrétan nem írja sehol hogy csak Isten személytelen ereje lenne.

2017. febr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 822/1387 Hoffman József ***** válasza:
56%

Kedves Tanú barátom!

Megint tévesen következtettél. Én ugyanis nem támadtalak téged személyedben, hanem arra mutattam rá, amit teszel. Nevezetesen, hogy borzasztó a helyesírásod, és a gondolatok szabatos, érthető megfogalmazására sem ügyelsz különösképpen. (De nemcsak te, hanem több Tanú esetében is ez a helyzet). Hogy ez csak hanyagság a részedről, vagy a képesség hiányzik hozzá, azt nem tudom. Én csak a produktumod eredményét látom. Mit jelent pl. az, amit legutóbb írtál, hogy "kötődni akarsz"? Ezt nem értem. Talán "kötekedni" akartál mondani? Nem egyértelmű.

Személyes támadás az, amit te teszel, amikor többször is hazugnak, gonosznak, és hasonlóknak nevezed a vitapartnereidet. Ezzel ugyanis valóban személyükben támadod őket.


Nem azt mondom, hogy nincs jogod ide írni, csak azt, hogy azzal, amilyen formában teszed, azzal csak lejáratod magad és a szervezetedet is. Tehát éppen ellenkező hatást érsz el, mint amit szeretnél. Sem nekem, sem másnak nem kell tudnia - és honnan is tudnánk -, hogy te milyen iskolába jártál, és miért ilyen az írásod. De ha így van, amit mondtál, akkor minimum elnézést kellene kérned előre, amiért nem tudsz a magyar helyesírás szabályainak legalább minimálisan megfelelve írni. Akkor bizonyára elnéznék ezt neked. De így fájdalmas még olvasni is.


Még egyszer tehát: nem TÉGED támadtalak, hanem azt bíráltam, AMIT TESZEL!

Értem én, hogy egyszerűbb személyes támadásként beállítani azt, amikor rámutatnak valakinek a hibájára, mint beismerni a tévedést. Ezt teszik a politikusok is, amikor a tetteik miatti bírálatokat "politikai támadás"-nak tüntetik fel, így akarva menekülni a felelősség elől.

2017. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 823/1387 anonim ***** válasza:
58%

819.

Ott azt irja-e,hogy Isten vagy azt irja,hogy erő.

Vagy szeretnéd ,hogy a te álnok szavadat idézzem a bibliából.

Ha nem tudsz különbséget tenni az ERŐ és ISTEN főnév között akkor sajnálatos a megitélésed.De ha különbséget tudsz tenni még sajnálatosabb mert az Isten szava ellen harcolsz.

Mert ezt a konkrét tényt tagadod és a háromság ami nincs a Bibliában azt állítod,hogy létezik.

Rád illik a Jelenések.22:18,19.

Egy keresztény nem tagadja az Isten szavát de te igen.

Bele hazudsz a bibliája.Tudod ki a hazugság atyja? Nem tisztességes egy kereszténynek mondott személy a hazugság atyját szolgálja.

Hasonló vagy ahoz amikor adakoztak a templomban és Jézus látva ezt, azt mondta "az özvegyasszny megigazultabban ment el amiért kevasset tett mert mindenét odaadta.

A gazdag a dicsekvése miatt sokat tett a feleslegből de Jézus nem nyuktázta.Azt mondta "az özvegyasszony megigazultabban hagyta el a templomot mint amaz, mert a hamis feleslegből tette dicskedve.

Te is a hamis hazugságot szolod dicsekeve.

2017. febr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 824/1387 anonim ***** válasza:

#823

Éppen ez az, hogy egyiket sem írja. Hogy a te szavaiddal èljek, nem az érdekel hogy mit filozofálsz bele a Bibliába. Idézd szó szerint, vagy ismerd el hogy bizony sehol sincs ilyesmi konkrétan a Szentírásban!

2017. febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 825/1387 anonim ***** válasza:
65%

824 .

Mindegy,hogy mit tagadsz és mit hazudsz.Az erő az erő.Isten pedig Isten.Anyira szégyeled magad,még ha elkárhozol sem ismered el.

Ez szentszellem elleni káromlás.

Ez nálad az igaz hit.

Óvakodni kell töled.

2017. febr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 826/1387 anonim ***** válasza:

#825

Persze hogy az erő az erő. Csak éppen azt nem írja sehol az ige, amit kértem tőled, hogy ez az erő maga lenne a Szent Lélek.


Szóval a pontos idézetet még mindig várom, hol ír olyat a Biblia, hogy a Szent Lélek csak egy személytelen erő?

2017. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 827/1387 anonim ***** válasza:
58%

822.Etértél a témátol.

Mostanig Gabrielt védted és kiálltál az állításai mellett,mikor észrevetted,hogy Gabrielnek nincs igaza.Ki kiáltottad magad nyelvtanárnak.Alatomos gyáva támadás,ugyanis az utolsó bejegyzésedben ,csak ugy kapásból négy hibát kaptam,de pontosabban megkeresem és kiírom az összest(ha pör ugymond,hadd lögyön pör.Ezen a költemény alapon)

De tisztelt tanár úr,ez az oldal nem a helyesírást hirdeti és tárgyalja,hanem Isten Szavát boncolgassa.

Te amit teszel, az előbbi bejegyzésemet megerősítem és a tettedet aláásásnak,demoralizálásnak sovénnek nevezem.

Amiket irsz nem is olvasom többé,mert nem keresztényi,nem baráti,nem emberi.

Ezt tettek az írástudók Jézus idejében.Felmagasztalták magukat Jézussal és a tanítványaival szembe,üres,tárgytala,irásellenes kiforgató beszédekkel.De nagyot koppantak.Hozzáteszem még most is sok farizeus és írástudó van akik pontosan a követőik.Akik ujra meg ujra keresztre feszítik Jézus Krisztust,kiemelkedő viselkedésükkel és az Isten Szava pontatlan használatával.Pál azt mondta az ilyenekt kerüld,mert maguknak tanitokat keresnek,hogy megcáflják Jézus beszédét.

2017. febr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 828/1387 anonim ***** válasza:
58%

826.Te vagy nem olvastad el a biblia verseket,vagy értelmileg ezt az egyszerü igéket nem vagy képes felfogni.

Öszinte leszek nem is akarod,mert ebben is a lelkiszemeiddel háromságot látsz,csak nem tudod beismerni.Ilyen erőss az ördög szelleme.És ezért kell óvakodni töle.

2017. febr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 829/1387 anonim ***** válasza:

#828

1. Szó szerinti igét kértem. Ebbe már alapból belebuktál.

2. Az ige, amit hoztál, még átvitt értelemben sem jelent ki semmi olyasmit, hogy a Szent Lélek egy erő.


Példa: A bírónő elítéli a vádlottat, aki a törvény erejénél fogva fegyházba kerül. A te logikád alapján ennek azt kéne jelentenie, hogy a bírónő a törvény személytelen ereje.

Ugye hogy ez marhaság? Mert ha igen, akkor az is, hogy az általad bemásolt ige válasz lenne a kérdésemre.


Szóval még mindig él a kérdés. Hol írja a Biblia, hogy a Szent Lélek csak egy személytelen erő?

2017. febr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 830/1387 anonim ***** válasza:
82%

Ne süketelj! Idézzed, hol mondja, hogy a Szentlélek tevékeny erő! Világosabban benne van a Bibliában, hogy a Szentlélek nem erő. A Szentlélekkel együtt jön ugyan az erő, de a Szentlélek mégsem erő. Ez jól látszik a "Szentlélek ereje" (Róm 15,13) vagy "az erő és a Szentlélek" (1Kor 2,4; ApCsel 10,38; 1Tessz 1,5) kifejezésekből. Aki mégis állítja, az azért teszi, mert a saját felekezete tanítását elfogultan védi.


Hogy mi a Szentlélek, azt szerintem szp72 korábban elég jól megfogalmazta. A lélek vagy szellem, maga az Isten anyagtalan, alaktalan és láthatatlan létmódja. Ahogy az embernek teste van az Istennek szelleme. Azzal jön-megy, azzal érint, azzal beszél. Ahogy az ember az izmaival fejt ki erőt, úgy Isten a lelkével. Isten lelke maga az Isten, az ő szellemi mivolta, mert Isten szellem.


Az is benne van a Bibliában, hogy Isten lelke Krisztus lelke is, közös és egyetlen lelkük van. Egylelkűek. Két személy birtokolja ugyanazt az egyetlen szellemi valóságot, ugyanazt az egyetlen szellemi lényeget.


Elvileg az Isten lelke maga az Isten, Krisztus lelke maga Krisztus lenne, s nem külön személy. De mivel közös és egyetlen lelkük van, ezért a Szentlélek az Atya és a Fiú teljes egyesülése és egysége. Egy titokzatos egyesítő személyiség. Világosan ott van a Bibliában, hogy a Szentlélek egy harmadik személy. Egy régebbi kommentben kaptatok 40 ilyen verset is, ahol egyértelműen úgy beszélnek róla az Biblia, mint egy személyről. Nem tudjátok megmagyarázni, hogy miért van ennyiszer megszemélyesítve, ha nem személy. Ilyen erővel azt is állíthatnák, hogy az angyalok vagy a démonok is csak megszemélyesítések.

2017. febr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!