Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... ❯❯
 811/1387 anonim ***** válasza:
78%

#804

Azt hol írja, hogy a Szentlélek tevékeny erő? Erre válaszolj konkrét idézettel. Majd ha ezt megválaszoltad, akkor lesz jogalapja a te követelőzésednek is.

2017. febr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 812/1387 anonim ***** válasza:
43%

811 Én kérdeztem előre.De mivel a másik fiokodrol nem akarsz felelni igy léptél egyet.

Szivesen felelnél ha volna mit,de mivel erre a kérdésre már a biblia sem segit,igy terelsz,megbujsz,kitérsz mert már nem megy a hzugság.

2017. febr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 813/1387 anonim ***** válasza:
78%

#812

Ennyire nem megy az értő olvasás? Akkor leírom újra.

Szóval a kérdésed, hol ír olyat a Biblia, hogy Szent Lélek Isten?

Sehol. Na és azt hol írja a Biblia, hogy a Szent Lélek csak Isten személytelen ereje? Idézd a Bibliából, de így szó szerint!

2017. febr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 814/1387 Hoffman József ***** válasza:
78%

Még valami, ami azt hiszem már régen esedékes. A helyesírás nem valami úri huncutság ám! Mert aki az írásában igénytelen, az nagy valószínűséggel az életének többi területén is az. Így aztán kevéssé van súlya annak, amit mond. Az nem mentség, hogy telefonról ír valaki, mert én is írtam onnan, de attól még oda lehet figyelni a normális írásra. Nyilván 1-2 karaktert félreüthet valaki, amit nem vesz észre. Nem erről van szó. De hogy valaki folytatólagosan ilyen minősíthetetlen módon írjon? Azt elfogadom, hogyha mondjuk valaki nem járt magyar iskolába, ezért nem tanult meg helyesen írni, de akkor talán nem kellene magyar oldalakra írnia. Ha egy testvér nem jó angolból, akkor nem bölcs dolog a részéről, hogy angol nyelvű oldalakra menjen vitázni, mert csak lejáratja úgy magát, mint azokat, akiket képvisel.

Én pl. nem tudok szépen énekelni, ezért nem is vagyok tagja a gyülekezeti kórusnak. Ha valaki nem tud legalább egy közepes szinten helyesen írni, annak talán jobb volna, ha nem tenné ezt, és másban szolgálna az Úrnak.

A Biblia írói közül is többen képzetlen emberek voltak. Mégsem tapasztaljuk, hogy írásaik hemzsegnének a hibáktól. Akit Isten elhív egy szolgálatra, annak megadja hozzá a képességet is. Ha valaki híján van valamilyen készségnek, akkor talán nem abban kellene nyomulnia.

2017. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 815/1387 Hoffman József ***** válasza:
A bizonyítékok sorában pedig léteznek közvetlen és közvetett bizonyítékok is. Kellő számú és erejű közvetett bizonyíték ér annyit, mint egy közvetlen. Nemcsak a Biblia esetében, de más írásművekben is előfordul, hogy a szerző azt szeretné, ha olvasói maguk ismernének fel valamilyen összefüggést. Ezért nem mondja ki azt nyíltan, hanem utal rá. Az tehát nem érv, hogy ha valami nincs közvetlenül kijelentve a Bibliában, akkor az nincs is. Ezt tudomásul kellene végre vennetek, és nem ehhez menekülni, amikor sarokba lettetek szorítva a nyilvánvaló tévedéseitek (az ŐT tévedései) miatt!
2017. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 816/1387 anonim ***** válasza:
0%

814.Úgylátszik ha nem megy a hamiss vád kezdesz egyebütt aláásni,ez még jobban bizonyitja,hogy nincs mondanivalod és jősz egy demoralizáló támadással.

Keresel egy olyan témát a személyemet illetően,hogy el marj az oldalrol.

Miért nem jelenhetek meg az oldalon ha 1968-ban fejeztem be románul a Fémipari tehnicumot és addig is román iskolába jártam.

Büszke lehetek magamra,hogy igy irok Magyarul.

De te Kevésbé lehetsz büszke a sovén nyilatkozatodra.Amikor csak az jöhet az oldalra akit elviselsz.

Ha nem tetszik hagyd el az oldalt.

Vagy jegyet akarsz adni, azt már adtál töbször a százaléknál.

Én a százalékot Istentől várok nem töled.

Ha sovén vagy jogot formál neked ,hogy a bibliából olyat hámozol ki ami nincs benne?

Csodálatos politikát alkalmazol.Holnap belekötsz az automba is amit nem látsz.Mert keresed a kákán a csomot.

HHHHm,az ilyen kereszténység megkérdőjelezhető.Mert a gyülölettől teszed,miközben még hazugsággal etetéd az embereket.

2017. febr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 817/1387 anonim ***** válasza:

#816

Válaszolsz végre arra, amit Gabriel írt a 813-ban?

2017. febr. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 818/1387 anonim ***** válasza:
43%

813.

Lukács.1:35.Válaszul az angyal ezt mondta neki:"Szent Szellem száll reád,és a Legfelségesebb EREJE árnyékok be téged.Ezért is lesz,hogy a születendőt szentnek fogják hívni,Isten fiának.

Lukács 24:49.És íme elküldöm rátok,amit megígért az én Atyám.Ti azonban tartozkodjatok a városban,míg fel nem ruháznak benneteket ERŐVEL a magasból.

János.14:16.Én pedig kérni fogom az Atyát,és másik SEGITŐT ad néktek,hogy az örökre veletek legyen.

2017. febr. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 819/1387 anonim ***** válasza:

#818

Hol van ebben az igében, hogy a Szent Lélek csak egy személytelen erő?

Nem belemagyarázást kérek, hanem idézd konkrétan a Bibliából!

2017. febr. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 820/1387 anonim ***** válasza:
70%

819.

Ugy ahogy olvasod.

Mert nem is irja,hogy Isten.


Ha mégis nem ismered el és kötődni akarsz keress más partnert,mert már unnalmas a hazugságod.

Tugyad két szellem van a szentszellem és az ellenkezője.

Aki nem féli Istent az az ellenkezőével védekezik,ami támadás az igazság ellen.

2017. febr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!