Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... ❯❯
 771/1387 anonim ***** válasza:

Látható mennyire hasznosak a "biblia tanulmányozások" (csak így idéző jelbe) a Tanúknál, mert bizony ott őrtorony tanulmányozás van amit megfűszereznek egy kis Bibliával.


Eszükbe sem jut, hogy fordítva kellene csinálni.


Nekem ez volt a legfeltűnőbb és a legzavaróbb annak idején mikor még tanulmányoztam.


Kértem is, hogy lehetne-e csak a Bibliát olvasni és azt átvenni? Persze azonnal jöttek a kiigazító és kimagyarázó válaszok. Eléggé megleptem vele a nagyra értékelt, okos vént aki tanított.


Ez indított el engem a vizsgálódás útján. Aztán már az Úr igazgatta a keresgélésem útját.

2017. febr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 772/1387 anonim ***** válasza:
75%

# 768

Ne a sok száz évvel későbbi inkvizícióról beszélj! Ha nem tudsz mit válasszolni, mindjárt jön a terelés? Az első századokban vagyunk! Hol volt akkor még inkvizíció?


"Valaki a bünbe születése óta bünös és ugy beszélsz rolla mint szent?"


Számtalanszor beigazolódott már, hogy nem ismeritek a Bibliát, mert csak az Őrtoronyon éltek.


"Mivelhogy szentek és próféták vérét ontották, vért adál nékik inni; mert méltók arra." (Jel 16,6)


"És látám, hogy az asszony részeg vala a szentek vérétől és a Jézus bizonyságtevőinek vérétől; és nagy csodálkozással csodálkozám, mikor látám őt." (Jel 17,6)


"És abban prófétáknak és szenteknek vére találtatott, és mindeneknek, a kik megölettek a földön." (Jel 18,24)


"Örülj ő rajta menny, és ti szent apostolok és próféták; mert az Isten büntette meg őt érettetek való büntetéssel." (Jel 18,20)


"Boldog és szent, a kinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és uralkodnak ő vele ezer esztendeig." (Jel 20,6)


Ezek a versek elsősorban az első századokban élt keresztény vértanúkról szólnak, akiknek a hitét ti semmibe veszitek.

2017. febr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 773/1387 anonim ***** válasza:
75%

#770

Azt állítottad, nincs más szent csak Isten. Rámutattam a Bibliában hogy dehogynincs.

Ezen nincs mit szépíteni, elég szépen belebuktál, hogy nem a Bibliából származnak a gondolataid, csak az Őrtoronyból.

2017. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 774/1387 anonim ***** válasza:
60%

772.Akkor mégis miért tartasz azokkal akik a keresztes háborúkban vettek részt és az inkvizíciót végbevitték mert za ők szentjeikről beszélsz névszerint?

Pál ov a filozofiátol amiben már nyakig vagy.

2017. febr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 775/1387 anonim ***** válasza:
28%

773.

Mit jelent a szent szó:"tiszta és nincs benne bün"Mondj egyet Krisztustol errefele.Ádámtol errefele mendenki bünös.

Roma.5:12.Ezért van,hogy amiképpen egy ember által jött be a világba a bün,és a bün által a halál,s így a halál minden emberre átterjedt,mivel mindnyájan vétkeztek.

Ha minnyájan vétkeztek ki nem bünös?

Nem a biblia és az Őrtorony a hibás hanem a te tantételed.

2017. febr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 776/1387 anonim ***** válasza:
60%

771."A Tanuknál csak Őrtorony tanulmányozás van"Ezen kivül még hat tanulmányozás van:Köztük biblia részek 3-4 rész,biblia felolvasás egy rész és az iskola,nyilvános előadás stb.És mindegy milyen témáról van szó minden gondolat biblia versel alátámasztva.

Úgy hogy messze nem vagy témába csak a rágalommal.

2017. febr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 777/1387 anonim ***** válasza:

#775

Több igét is hoztam, ahol a Bibliában szentnek neveznek embereket.

Szóval újfent ott tartunk, hogy ha ezt tagadod, akkor nem a Bibliát követed, hanem az Őrtornyot, ami ezek szerint már megint olyan dolgot hitetett el veled, aminek semmi köze a Bibliához.


#774

Isten nevében mentek háborúba, nem a szentekében.

Ezt újfent benézted.

2017. febr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 778/1387 anonim ***** válasza:

"A Tanuknál csak Őrtorony tanulmányozás van"Ezen kivül még hat tanulmányozás van:Köztük biblia részek 3-4 rész,biblia felolvasás egy rész és az iskola,nyilvános előadás stb.És mindegy milyen témáról van szó minden gondolat biblia versel alátámasztva.

Úgy hogy messze nem vagy témába csak a rágalommal."



Elárulom hogy 2 és fél év tanulmányozáson vagyok túl.

Már rég alámerítkezhettem volna, de az Úr időben kiszabadított az őrtorony rabságából pedig már meggyőződéses alapon voltam rab.


És tudom hogy olvasás is van a Bibliából, hiszen közétek jártam.


De ez nem mentség arra, ami 90%-ban folyik ott és a házi tanulmányozásokon!

2017. febr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 779/1387 anonim ***** válasza:

Ja ezt elfelejtettem:


A hű és értelmes kijelentése:


"Sok családfő azt tapasztalta, hogy az egyszerűsített kiadásnak köszönhetően a gyermekei jobban megértik Az Őrtorony folyóiratot, a szellemi táplálék fő forrását."


ŐRTORONY (TANULMÁNYOZÁSRA SZÁNT KIADÁS) 2015. MÁRCIUS


Negyedik bekezdés.


Forrás: [link]


Szóval táplálkozz csak a nem tévedhetetlen és nem ihletett szubjektív emberi irodalomra.


Én maradok a tévedhetetlen és ihletett Isteni kijelentésnél, a Bibliánál.

2017. febr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 780/1387 anonim ***** válasza:
65%

778,779.

Mindenkinek az Atya szabad akaratot adott,te ha más irányú meggyőződésben hiszel,sem a Tanuk sem más nem kényszerít semmire,de igazság csak egy van.

Sokan vannak akik szeretik a Tanuk munkáját viselkedését de a hidetés végett mellőzik,mert fizikai és szellemi erőfeszitésről van szó.

Máté.24:14."Ez az Evangélium hirdettetik az egész Földön,tanulságul minden népnek és azután jön el a vég."Ez a hirdetés fontossága.

Olvasd:Máté.28:19.

2017. febr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!