Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... ❯❯
 731/1387 anonim ***** válasza:

# 727


Korábban azt kérdezted, hol van benne a Bibliában, hogy Fiú Isten. Mutattunk számos példát, ahol Krisztust Istennek nevezik, aki ugye a Fiú, vagyis a Fiú Isten bizony ott van a Bibliában. Ez igaz hogy következtetés, de logikus és igaz következtetés, következtetni ugyanis nem csak hamisan lehet. Persze az, hogy Jézus = Mihály, az hamis következtetés, aminek semmi alapja nincs, de itt elnézőbb vagy, és szemet húnysz felette, mert ezt az Őrtorony bölcs teológusai mondták...


"Mégegyszer"hol irja a Bibliában Szentlélek Isten"?"


722-es kommentben erre is hoztam bizonyítékokat.

2017. febr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 732/1387 anonim ***** válasza:
58%

730.

"Képtelen voltal bármilyen választ adni rá"

Nem tudom érzed,hogy szorul a nyakad körül a hurok?

A Máté.28:18 ."Nekem adatott minden hatalom égen és Földön"IDE KÍVÁNKOZNA A TE HÁROMSÁGOD SZERINT*MERT ÉN ISTEN VAGYOK*DE NEM IRJA"

Akkor miért jősz ezzel a következtetéssel,hogy bizony a háromság tagja,vagy azzal,hogy Isten amikor,bizony hatalmat kapott mindenen de nem,Isteni hatalmat.


19."Menjetek és tegyetek tanitványokká minden nemzetből való embereket"Ezt Jehova tanúi teszik mert 239 országban és helyiségben hirdetik Isten szavát,ellentétben ha van is tömeg nálatok az foltokban van a Földön de a Tanuk akik 8300000 vannak a jó hír érdekében befolyák az egész nap világot.Betöltik azt a parancsot"a föld végső határaig"

Ti pedig betöltitek a Máté.24:48-51-et."De ha az a gonosz szolga azt mondaná magában.Késik az én uram.49.és verni kezdené szolgatársait és enne inna a megrögzött részegesekkel,50.akkor olyan napon jön meg annak a szolgának az ura,amelyen nem várja,és olyan órában ,melyet nem tud........"

Ti igy viseltettek a irások szerint a szolgatársakkal.Anélkül,hogy házról házra hirdetnétek a johirt.

A részegesekkel enni,inni azt jelenti=hamis tanítás.Nem jelenti azt,"és tanitsátok meg őket arra amit parancsoltam nektek"

Mivel hamis a tantételetek igy ezt Jézus Krisztus nem parancsolta nektek.

De azt igen,hogy kereszteljétek meg az Atya,Fiú,és a Szentlélek nevében.

De nem ugy irja az Atya Isten,Fiú Isten,Szentlélek Isten nevében.

Ugy,hogy ellehet felejteni a Máté.28: 18,19-et a három Istenség felhasználására.Nelátni mindenütt háromságot,három Istensége ha nincs a Bibliában.

Főleg hamis utalásotokkal ne ámitsátok azokat az embereket akikhez Jézus a fenti versekben küld.

Modvá "megtanitva arra amit parancsoltam nektek".

2017. febr. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 733/1387 anonim ***** válasza:
"Ne járjatok házról házra." Lk 10,7
2017. febr. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 734/1387 anonim ***** válasza:
0%

733.

Lukács.10:6-8.

Jó lenne elolvasni a szövegkörnyezetet nem csak,két szót kiszurni a kedvedre.

"ne járjatok házrol-házra"ami aztjelenti a szövegkörnyezet szerint,hogy házro/házra járás közben mit kell tenni.Ahol megszállnak ott maradjanak,ne háborgassák a szomszédokat ,kináltatva magukat zaklatva másokat feltünés keltésre.

Jézus éppen erre tanította hirdessék házról házra minden embernek.Ő is igy küldte ki a tanítványokat a 12-őt utánna a 70 tanítványt,ahogy ő is tette.

2017. febr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 735/1387 anonim ***** válasza:

#732

Ennyire nem lehet nehéz szöveget értelmezni. Mondom szó sincs a háromságról! Csak és kizárólag Máté 28:18ról, és az ige alapján azonos hatalmukról.

Szóval, válaszolsz végre érdemben a kérdésre, vagy elismered hogy helyes az én következtetésem?

2017. febr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 736/1387 anonim ***** válasza:
0%

Ennyire értelmetlen vagy.Hol ir egyenlőséget,háromságot,három Istent.Már unom a megalázó de buta következtetést,amivel megakarsz etetni.

Mivel nem tudod bevezetni igy ,nincs háromság,azután van háromság,egy Isten van majd mindhárom Isten.

Járatod a bolondját az egész oldalak.Összevissza beszélsz mint egy beteg(részeg ember)

Megkapod a választ aztán mondod,hogy nem kaptad meg.

Na neked ez a háromság,kavarsz mint egy mixer.Nem érdemes egy ilyen lopiaci beszélggetésben részt vegyek,amig folytatod a süketek vitáját.

2017. febr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 737/1387 anonim ***** válasza:
82%

"Ti pedig betöltitek a Máté.24:48-51-et."De ha az a gonosz szolga azt mondaná magában."


Már többször is figyelemeztettelek, hogy aki ilyen ítélkezéseket megenged magának, az hasonló tévedés esetén ne számítson az Isten irgalmára. Amilyen igazságtalanul és szigorral ítélsz el másokat, olyannal fognak téged is. Gondolom te voltál az is, aki a "betojok" szó használata miatt kijelentetted Apexus-ról, hogy köze nincs a kereszténységhez. Felfuvalkodottságodban úgy látszik, nem érzed szükségét annak, hogy a tanácsunkat (pontosabban Jézus tanácsát) megfogadd. Lelked rajta!


"Ezt Jehova tanúi teszik mert 239 országban és helyiségben hirdetik Isten szavát"


Nem, amit ti hirdettek, az kérlek szépen hamis evangélium, vagyis méreg! Ti elsősorban a felekezetek tanításait és a jehova szót hirdetitek, nem az evangéliumot. Az Evangélium üzenete az, amit Pál összefoglalt az 1Kor 15,1-4- ben, és a Róma 4,23-25-ben. Ezt kell első sorban hirdetni, maga Pál is ezt hirdette első sorban, a saját tanúsága szerint. Tehát nem a Jehova nevet, nem a kétféle reménységet, hanem ezt:


"Eszetekbe juttatom továbbá, atyámfiai, az evangéliumot, melyet hirdettem nektek, melyet be is vettetek, melyben állotok is, Amely által üdvözültök is, ha megtartjátok, aminémű beszéddel hirdettem nektek, hacsak nem hiába lettetek hívőkké. Mert én elsősorban azt adtam át nektek, amit én magam is kaptam; hogy tudniillik Krisztus meghalt a mi bűneinkért az Írások szerint. Eltemették, és - ugyancsak az Írások szerint - feltámadt a harmadik napon" (1Kor 15,1-4)


Pál apostol a 3-4. versekben mondja el tömören azt, amit az első versben evangéliumnak nevez. Azt mondja, hogy eszetekbe juttatom, amit hirdettem, amit elsődlegesen befogadtatok, amelyben álltok is, azaz ami a hitetek alapja, amely által meg is menekültök, ha ugyanúgy őrzitek meg, ahogy én hirdettem nektek. Ha ezt nem teszitek, ha megváltoztatjátok, elhagytok belőle, vagy hozzátesztek, akkor hiába lettetek hívőkké.

2017. febr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 738/1387 anonim ***** válasza:

#736

Szóval megint csak terelsz és magyarázkodsz. Akkor ezt nem tudom másnak venni, minthogy neked sincs más magyarázatod Máté 28:18ra, mint amit én levezettem. Köszönöm hogy megerősítettél a hitemben :)

2017. febr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 739/1387 anonim ***** válasza:
0%

737."ha ugyanugy őrzitek meg,ahogy hirdettem nektek"

Ismét kátyúba vagy!

Pál tanítását igy őrzöd meg,hogy a háromságot belekevered a tanitásába.Hol beszélt Pál háromságrol,Atya Isten,Fiú Isten,Szentlélek Isten.Hol tett egyenlőséget a három között.

Nem is gondoltam rá sem Jézus sem az apostolok.

Azt igaz megmondta,hogy"eltávolzásom után hamis farkasok jönnek,akik nem kedveznek a nyájjal.Igy etetitek meg azt a mérget amit 325-ben létrehozott a pogány császár vezetéséve ,70% pogány és 30%keresztény a háromságot.Te pontosan szembe rontasz Pál szavaival.

2017. febr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 740/1387 anonim ***** válasza:
65%

De menyire igaza van a 739-nek.

Ha az apostolok nem beszéltek a Szentháromságrol sőt Jézus is nem tette egyenlővé magát senkivel mert Ő mondta aki küldött nagyobb nálam.

Sosem mondta,hogy Isten vagyok.

De azt mondta "nekem adatott minden hatalom az égben és a Földön".De nem mondta,hogy Isten vagyok.Szentszellem még Kevésbé.

Hazudni lehet,de meddig?

2017. febr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!