Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯
 711/1387 anonim ***** válasza:
52%
710.aki i.sz.110-ben halt meg az a generáció már a szakadás kezdetén volt,és nem tartozott az Újszövetségben.
2017. febr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 712/1387 anonim ***** válasza:
75%
A helyzet az kedves # 711-es, hogy Igantus bizonyítottan János apostol tanítványa volt.
2017. febr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 713/1387 anonim ***** válasza:
0%

710.

"De ha a korai hitnézeteit akarják a Tanuk idézni,miért nem idézitek Ignatust,aki i.sz.110 körül halt meg?

Az élete átfogja az Újszövetség megírásának idejét,és írásaiban Krzsztust Istennek nevezi telyesen szabadon.Az eféziusiaknak és aromaiaknak irt levelei ilyen kifejezéseket használnak............"

A romaiaknak irt levelet Pál írta 56-60 között.Eféziusiaknak irt levelet csak Pál írta 60-61 evben.

Ezeket a leveleket ismerem és elismerem.

Hogy valaki akár Ignátiusz irt bármit bárkinek ami a biblián kívül van az már részemre nem hiteles akkor sem ha netán püspök volt.Mert sok hamis pap és püspök létezik akik a kenyeréért tesz amit tesz.

2017. febr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 714/1387 anonim ***** válasza:
88%

"A romaiaknak irt levelet Pál írta 56-60 között.Eféziusiaknak irt levelet csak Pál írta 60-61 evben. Ezeket a leveleket ismerem és elismerem. Hogy valaki akár Ignátiusz irt bármit bárkinek ami a biblián kívül van az már részemre nem hiteles akkor sem ha netán püspök volt."


Ez esetben akkor nyugodtan lehúzhazod a WC-n az összes Őrtorony kiadványt is. Ne olvass mást, csak a Bibliát. Ugyanis ha te Szent Ignácnak, Szent Polikárpnak és a többi apostoli utódnak nem hiszel, akik közvetlenül tanultak az apostoloktól, és vértanú halált haltak Jézusért, akkor mi alapján hiszel az Őrtorony önjelölt teológusainak, akiket meg 2000 év választ el az apostoloktól? Mindenesetre ha lehet választani az első századok vértanúi és a kései nem vértanú vezetőitek tekintélye között, akkor én inkább az előbbit választom.

2017. febr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 715/1387 anonim ***** válasza:
0%

714.Én a 710-nek irtam nem neked.

Én már a paraszt viselkedésed véget le irtalak mert nem elég,hogy hamis és hazug vádaskodás állitásaid és következtetéseid vannak,még paraszt is vagy.Látszik a neveltetésed a vallásodtol,szektáttol,Ignác ezt tanította neked,te tényleg lehuzhatod a wc-én,bármilyen vallással szektával ellentétben.

2017. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 716/1387 anonim ***** válasza:
10%

Ki ez az István35 neválaszoljatok az ő irásaira mert egy sxrizofén eset,összemocskolja az egész oldalt és a fehlaszálokat is.

Kérve kéretlen mindenki irásába beleköt.

2017. febr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 717/1387 anonim ***** válasza:
75%

Érvek nuku, ti csak mocskolódni vagytok képesek?

Ha Istvánt így utáljátok, tükörbe gondolom sosem mertek nézni...

2017. febr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 718/1387 anonim ***** válasza:
84%

Bocsi, de ha a személyeskedés meg volt, akkor most már jöhetnek az érvek is :)


Kezdetnek megválaszolnátok azt, hogy ha ti nem valljátok az Atya és Fiú egylényegűségét, teljes egységét, akkor hány Istenetek van? Ugye a Fiúról is elég sok helyen momdja a Biblia, hogy Isten. Azt is tudjuk, hogy nem úgy Isten, mint a "sok isten és sok úr" (1Korintusz 8,5-6). Nos?


Aztán folytathatnátok mondjuk azzal, hogy megadjátok a verseket, ahol a Biblia egyértelműen azonosítja Jézust Mihállyal, vagy a Jelenések könyvében szereplő mélység angyalával (Abbadon).

2017. febr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 719/1387 anonim ***** válasza:
65%

Még a pár oldallal ezelőttihez: Gabriel, a Szent Szellemet azért hoztam fel, mert elviekben a háromságról beszélünk, ehhez pedig azt is kellene bizonygatni. Mert amit aztán írtál, az még mindig csak kettő...

Istvan "Ugyanis ha te Szent Ignácnak, Szent Polikárpnak és a többi apostoli utódnak nem hiszel"

Te hiszel a Biblia íróinak? Nézz utána az ókori zsidók (nem, itt nem Jézus idejére gondolok, hanem az azelőtti hithű zsidók) a Szentlelket nem tekintették személynek. Ennyi, nincs miről beszélni. Vagy szerinted nem imádták helyesen Istent pl ők: Jákob, Mózes, Áron, Ésaiás, stb?

Isten "nem fordul, mint az árnyék".

Sokan előszeretettel eretnekeznek lée az oldalon olyanokat, akik nem fogadják el a háromságot, de azt elfelejtik, hogy a régi hűségesek sem fogadták el (akkor is voltak triádok, csak nem a zsidóknak, pl Mózes is fel tudta volna fogni, mert ha jól tudom Egyiptomban is háromság imádat volt).

2017. febr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 720/1387 anonim ***** válasza:
75%
Oleksandr, le is írtam, hogy egyelőre feleslegesnek tartom a dolgot, ha már Jézus Istenségének kérdésén sem jutunk túl. Hiszen ha megértjük az Atya és Fiú tökéletes egységét, ebből már adja magát a Szent Lélek/Szellem személye is, ha viszont mindenáron ahhoz ragaszkodunk hogy a Fiú kisebb, akkor meg teljesen mindegy mit írnék, hiszen nincs meg az alap, amiből megérthető lenne a szóban forgó Isteni egység.
2017. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!