Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯
 761/1387 anonim ***** válasza:
58%

760.

Hol irja,hogy az Atya azt mondja a Fiúnak,hogy Te Isten vagy?

Hol irja a Bibliában,hogy Jézus azt mondta,hogy én Isten vagyok?

2017. febr. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 762/1387 anonim ***** válasza:

#761

Közvetlenül a "nem szabad a fáradt olajat az árokba engedni" rész után.

2017. febr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 763/1387 anonim ***** válasza:

Annyira részrehajló vagy hogy az már szinte fáj.


Én is visszakérdezhetnék, hogy hol írja a Biblia hogy Jézus Mihály, vagy hol nevezi magát Jézus Mihálynak?


A Szentháromság megértése nem olyan furfangos dolog, csak nyitottnak kell lenni. Ha eleve úgy kezdesz neki egy vitának vagy egy kritika olvasásának, hogy te csak meggyőzni akarsz másokat de te magad nem akarsz meggyőződni akkor veszett ügy az egész. A bigottság egyértelmű jele, hogy nem vagy hajlandó elismerni a Szentháromság mellett szóló igéket pedig azok egyértelműen támogatják azt. Nem kell hinned benne, de annyit igazán el lehet ismerni, hogy nem a kisujjukból szopták ki a dolgot.

Igen is akár tetszik akár nem, a Bibliából sokkal hihetőbben le lehet vezetni a Szentháromságot mint az unitárius felfogást és azt, hogy Jézus Mihály lenne.


Idézek néhány dolgot, és nem fogok belemagyarázni semmit, csupán láthatóak lesznek az összefüggések.


Jehova a király örökkön örökké

Zsoltárok 10:16

Jézus ... uralkodni fog Jákob házán örökké, s országának nem lesz vége.

Lukács 1:31-33

Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges az egész földön.

Zsoltárok 83:18

Jézus odalépett hozzájuk, és így szólt: "Én kaptam minden hatalmat égen és földön."

Máté 28:18

És monda Isten Mózesnek: VAGYOK A KI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok.

Kivonulás 3:14

Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, ÉN VAGYOK.

János 8:58

Jehova az én pásztorom.

Zsoltárok 23:1

Én [Jézus] vagyok a jó pásztor.

János 10:11

Jehova az én világosságom.

Zsoltárok 27:1

Én [Jézus] vagyok a világ világossága.

János 8:12

Jehova az én kősziklám

Zsoltárok 18:2

A szikla Krisztus volt.

1Korinthus 10:4

Így szól Jehova, Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kivül nincsen Isten.

Ézsaiás 44:6

Én [Jézus] vagyok az első és az utolsó.

Jelenések 1:17

Jehova a mi bíránk

Ézsaiás 33:22

Krisztus Jézusra, aki ítélkezni fog élők és holtak fölött.

2Timótheus 4:1

Én, én vagyok Jehova, és rajtam kivül nincsen szabadító!

Ézsaiás 43:11

Senki másban nincs megmentés, mert nincs más név az ég alatt, ... amely által megmentést kell nyernünk

Apcsel 4:12 (KGI)


A következő írásszövegek bizonyítják a mindenütt jelen valóságot: ' És én [Jézus] veletek vagyok mindennap, a világ végéig.' (Máté 28:20)


"Hová futhatnék Lelked elől? Hová menekülhetnék színed elől? Ha felszállnék az égig, ott vagy. Ha az Seolban tanyáznék, ott is jelen vagy. Ha felölteném a hajnal szárnyait, és a legtávolibb partokon szállnék le, ott is a te kezed vezetne, és a te jobbod tartana. " (Zsolt. 139:7-10)


"A következő versek bizonyítják a mindentudást: 'Uram [Jézus] , te mindent tudsz,' (János 21:17)


' a Lélek mindeneket vizsgál, még az Istennek mélységeit is. ' (1 Korinthus 2:10)


A következők bizonyítják a mindenhatóságot.


' Én [Jézus] kaptam minden hatalmat égen és földön. ' (Máté 28:18)


' A Szentlélek száll rád, s a Magasságbeli ereje borít be árnyékával. ' (Lukács 1:35)


' Hanem vesztek erőt, minekutána a Szentlélek eljő reátok ' (Apcs. 1:8)


A Mikeás 5:2-ben azt olvassuk, hogy Jézus ' származása eleitől fogva, öröktől fogva van. '


A Zsidók 7:3-ban hogy: ' sem napjainak kezdete, sem életének vége nincs ' Az Ésaiás 9:6 félelmetes módon 'Örökkévalóság Atyjának ' nevezi.


Szintúgy a Jelenések 2:8-ban Jézus magát nevezi 'az első és az utolsó'-nak, utalva örökkévalóságára.


Atya "Te vagy, Jehova, az Egyetlen! Te egymagad alkottad az eget... , a földet"

Nehemiás 9:6

Fiú "Minden általa [az Ige által] lett, nélküle semmi sem lett, ami lett."

János 1:3

Szentlélek "Ha kiárasztod lelkedet, új teremtmények keletkeznek"

Zsolt. 104:30, ÚF


Végül szeretnék idekapcsolni öt különféle cselekvést, melyben felismerjük az Atya, a Fiú és a Szentlélek együttmunkálkodását egy testként, örökkévaló egyenrangú partnerségben:


Először: a teremtésben


Atya "Te vagy, Jehova, az Egyetlen! Te egymagad alkottad az eget... , a földet"

Nehemiás 9:6

Fiú "Minden általa [az Ige által] lett, nélküle semmi sem lett, ami lett."

János 1:3

Szentlélek "Ha kiárasztod lelkedet, új teremtmények keletkeznek"

Zsolt. 104:30, ÚF

Másodszor: a megszentelésben


Atya "Én vagyok Jehova, a ti megszentelőtök."

3Mózes 22:32

Fiú "megszenteltettetek, de megigazíttattatok az Úr Jézusnak nevében"

Szentlélek "...és a mi Istenünk Lelke által"

1 Korinthus 6:11

Harmadszor: a tanításban


Atya "Fiaid mindnyájan Jehova tanítványai lesznek."

Ézsaiás 54:13

Fiú "Ti azonban nem ezt tanultátok Krisztustól."

Efézus 4:21

Szentlélek "A Szentlélek, akit majd a nevemben küld az Atya, megtanít benneteket mindenre."

János 14:26

Negyedszer: a feltámadásban


Atya "[Jézus], Kit az Isten feltámasztott"

Apcs 2:24


"Mert a mint az Atya feltámasztja a halottakat és megeleveníti,...

Fiú "...úgy a Fiú is a kiket akar, megelevenít"

János 5:21


"Jézus [...] monda nékik: 'Rontsátok le a templomot, és három nap alatt megépítem azt.' Ő pedig az ő testének templomáról szólt."

János 2:19,21

Szentlélek "annak Lelke, aki feltámasztotta Jézust a halálból"

Róma 8:11

Ötödször: a tudásban


Atya "senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya;..."

Fiú "...az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú"

Máté 11:27

Szentlélek "a Lélek mindeneket vizsgál, még az Istennek mélységeit is."

1Korinthus 2:10


Ha Jézus egy bizonyos értelemben egyenlő volna az Atyával, akkor azt várnánk, hogy az Atya is Istennek szólítsa őt. A tények azt mutatják, hogy megtette. Elég csak ismét fellapoznunk a Héberek első fejezetében a nyolcadik verset, hogy lássuk ezt.


' Ámde a Fiúról [így]: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálczája a te országodnak pálczája. ' Szóval láthatjuk, hogy Jézust az Atya Isten megszólítással illeti, vagyis egyenlők ebben a tekintetben.

2017. febr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 764/1387 anonim ***** válasza:

# 739


"Azt igaz megmondta,hogy "eltávolzásom után hamis farkasok jönnek,akik nem kedveznek a nyájjal."


Még ez is minket támaszt alá, ugyanis ez a vers azt jelenti, hogy egyáltalán nem lesz teljes a hitehagyás, hanem a keresztények közé fognak jönni hamis (helyesebb fordítás talán a "ragadozó") farkasok, de nem lesz mindenki egycsapásra hitahagyott rögtön az apostolok után, ahogy az Őrtorony hazudja nektek. Nevetséges! 313-ig kemény keresztényüldözés folyt. Ezrek és ezrek adták az életüket Jézusért. Most akkor eddig kik voltak a farkasok? Kik voltak a hitehagyók? Az elsőszázadokban élt keresztény mártírok? A mártír római pápák, püspökök, papok, diákonusok? Ők voltak a farkasok? Szent Ignác, Szent Polükarposz, Szent Kelemen, Szent Jusztinosz, Szent Iréneusz és a többiek? Ők voltak a farkasok? S hogy nyomták el az igazságot? Feljelentették az igaz keresztényeket a római hatóságoknál? Vagy elkobozták a Jehova szót tartalmazó kéziratokat?


Az apostolok halála után ott volt pl. a gnosztikus eretnekség, ami alapjaiban veszélyeztette az egyházat. Ők kezdtek írásokat hamisítani az apostolok neve alatt, s hirdették, hogy látomásokban meg kinyilatkoztatásokban továbbra is kapcsolatban állnak Krisztussal és az apostolokkal. Nos ők voltak a ragadozó farkasok. Ők és akiket behálóztak ők voltak a hitehagyók. De az Egyház sose szűnt meg, túlélte az üldözést, az eretnekek támadását, mert ahogy Jézus világosan megmondta: a pokol kapui sem vehetnek erőt rajta.


"325-ben létrehozott a pogány császár vezetéséve ,70% pogány és 30%keresztény a háromságot."


A szavazásra az egyház püspökei lettek összehívva. Az ariánus pártiak pedig azért nem érték el még az egy százalékot sem, mert az arianizmust durva eretnekségnek találták, ami szembe megy az apostoli tanítással. Ilyen egyszerű ez.

2017. febr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 765/1387 anonim ***** válasza:
58%

762.

Hol irja azt a Biblia,hogy az Atya azt mondja a Fiunak,hogy te Isten vagy?

Hol irja a Biblia,hogy Jézus azt mondja, Isten vagyok?

Csak a bibliából szeretnék választ,mert Apexus csak kölcsönkért következtetéssel él ami mindent megmagyaráz,csak azt nem,hogy az Atya és Jézus hol nyilatkoztatta ki,hogy a Fiú Isten.

2017. febr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 766/1387 anonim ***** válasza:

#765

Így konkrétan sehol nincs benne. De értelmetlen a feltevésed, hiszen

- ha ez alapján utasítod el a Szentháromságot, akkor a Tanúkat is rég otthagytad volna a fenébe, hiszen ugyanúgy soha sehol senki nem mondja ki hogy Jézus Angyal, vagy Jézus Mihály

- attól még hogy ez így nyíltan nincs kimondva, a Biblia még többször is szó szerint Istennek nevezi Jézust, Jézus ugyanúgy kijelenti hogy minden hatalom az övé, vagy éppen az Apexus által hozott számtalan párhuzam, ami az Atya és Fiú tökéletes egységére és egyenlőségére utal, ugyanúgy mind ott vannak a Bibliában és ugyanazt jelentik

2017. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 767/1387 anonim ***** válasza:

# 765


Héberek 1:8 ban maga az Atya nevezi a Fiút Istennek!

2017. febr. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 768/1387 anonim ***** válasza:
58%

764.

Rengeteg szentet össze szedtél a bünbe született emberek közül,amire Jézus azt monda"csak egy szent van az Atya".

Valaki a bünbe születése óta bünös és ugy beszélsz rolla mint szent?

Ide már több véllemény nem kell.

Elég ennyi,hogy keresztbe tegyél Jézus szavának.

Nem az a kérdés,hogy Jézust Istennek mondod,hanem az,hogy elleni dolgokban,miért nem tiszteled a szavát.

Miért nem mondod azt is,hogy az általad szentnek mondott emberek követői a keresztes háborúban és az inkvizicioban több millió embert öltek meg.

Jézus senkit nem ölt és senkit nem öletett meg sajnálta a bünös embert.

Te pedig bünöst szentnek nevezed és Jézusnak ellentmondász vele.

2017. febr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 769/1387 anonim ***** válasza:
100%

"Mert Heródes fél vala Jánostól, igaz és szent embernek ismervén őt" Márk 6:20

"Mert valaki szégyel engem és az én beszédeimet e parázna és bűnös nemzetség között, az embernek Fia is szégyelni fogja azt, mikor eljő az ő Atyja dicsőségében a szent angyalokkal." Márk 8:38

"A mint szólott az ő szent prófétáinak szája által" Lukács 1:70

"Kit az égnek kell magába fogadnia mind az időkig, míglen újjá teremtetnek mindenek, a mikről szólott az Isten minden ő szent prófétájának szája által eleitől fogva." Cselekedetek 3:21


Ezzel a szentes kötözködéssel már megint csúnyán mellélőttél...

2017. febr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 770/1387 anonim ***** válasza:
58%
769.Te lősz mellé mert a Krisztus előtti profétákat a szentangyalokat összetéveszted a te szentjeiddel akik és akiknek az utódai a keresztes háborúkban és inkvizicioban jeleskedtek.
2017. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!