Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... ❯❯
 691/1387 anonim ***** válasza:
0%

680.

Lehet,hogy az agymosással kapcsolatosan igazad van,mert sikerült egy hatalmas tömegnek az ágyából kimosni a biblia által, azt amit 325 ben egy pogány császár beszenyezte az emberek agyát,egy olyan tantételel ami nincs a Bibliában de még sem Jézus sem az apostolok,nem beszéltek rolla.

Egyedül az Ószövetségben lehetett egy pár utalást a három istenségre kapni az Izraelt körülvevő pogányoknal.Inen sikerült felfrisiteni, az emberek agyát beszenyezni ami 325-ben napvilágot látott.Mivel terrol alá került az aki a biblia igazságát megmerte emliteni,igy sikerült mostanig megmenteni.Amikor Megjelent a Biblia és többen keztek az igaz értelemre jutni azt az inkvizicioval vérbe folytották.

Jézus ha ellene szoltak sajnálta őket.De az invizitorok Isten nevében kivégezték őket.Köztük Galileo Galileit is.Az ő agyát is a régi tanitoid mivel nem tudták kimosni kivégezték.

2017. febr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 692/1387 anonim ***** válasza:

"Ki vagyok én,hogy meggyőzzelek,ha a Biblia nem győz meg?"

Éppen a Biblia győzött meg arról, amit leírtam. A te semmitmondó, csak vádaskodó, érvelni képtelen hozzáállásod pedig csak még jobban megerősít, hogy annak higgyek amit a Bibliában látok, ne neked.

2017. febr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 693/1387 anonim ***** válasza:
40%

692."hogy annak hoggyek amit a Bibliában látok"

Hát te annak hiszel amit a Bibliában látsz?Te csak amitod magad.

Azért mondom ezt mert a Bibliában nincs háromság,tisztítótűz,lélekvándorlás stb.És még ezt az igazságot vádaskodásnak veszed,akkor még nem ismered ,hogy mi az igazság,ugy ahogy a biblia is a kezedben van.

2017. febr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 694/1387 anonim ***** válasza:
81%

Én levezettem hogy mi a logikus jelentése a korábban felhozott igének. Azaz ezt a Bibliából olvastam ki.

Megmondtam, ott a Biblia és a józan ész. Támaszd alá hogy az ige nem azt jelenti, amit én nyilvánvalónak látok belőle.

Ha meg ennyire sem vagy képes, akkor innentől nincs mire válaszolnom, hanem marad amit eddig is kiolvastam a Bibliából.

2017. febr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 695/1387 anonim ***** válasza:
65%

694.Hol olvastál a bibliából?:Szentszellem Isten,Jézus hol beszélt a titokzatos háromságrol,az apostolok mikor és hol beszéltek három Istenről ami mégis egy,de mégis három.Hol van még a lélekvándorlás,tisztítótűz.Ezzel mind Istent vádolod mert nem mondott és nem tett ilyet.

Ez nem hamis hanem igaz vád.

2017. febr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 696/1387 anonim ***** válasza:

Máté 28:18

Az a minden szócska ott azt jelenti hogy nincs olyan hatalom amit Jézus ne kapott volna meg. Azaz nincs olyan Isteni hatalom amiben az Atya több lenne a Fiúnál.

Logikailag ez jelenti azt hogy valakik egyenlőek.


Tessék, itt az ige (amiről már oldalak óta magyarázok), ezt olvastam ki belőle. Nem érdekel se a lélekvándorlás, se a Szent Lélek, se más! Ez az egy ige érdekel!

Képes vagy végre érvelni, és legalább arról beszélni amiről szó van? Vagy csak tagadsz és vádaskodsz?

2017. febr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 697/1387 anonim ***** válasza:
40%

Miért kellene valaki a hazug következtetésedre érveljen?

Valami nem létezik és ellene, vagy mellette érvelni,mindkettő hülyeség a javábol.Amit állitasz egy óperencis tengerentúli mese,miért kéne megerősíteni vagy cáfolni.

Külömben is Bibliai témákról van szó,nem pedig egy biblián kívüli témáról.Ha a Bibliában nincs háromság akkor nem bibliai téma.

2017. febr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 698/1387 anonim ***** válasza:
56%

Felejts már el a háromságot, ember! Egyetlen igéről van szó, amiből logikusan csak az következhet hogy a Fiú hatalma semmivel sem kisebb az Atyáénál!

Képes vagy írni bármi értelmeset is végre? Ha erre is csak valami hülye mellébeszélést kapok, akkor maradj meg a hülyeségeiddel magadnak, én ugyan nem fárasztom magam veled...

2017. febr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 699/1387 anonim ***** válasza:
47%
Milyen beszéd ,hogy az Atya nem nagyobb?Az Atya a magáébol adta ,nem lopta és azt is az 1000 év végén vissza kell adja,hogy "Isten legyen minden,mindenben".Ugy,hogy amit kapott egy napig Fiué,mert Isten előtt 1000=1nap.
2017. febr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 700/1387 Hoffman József ***** válasza:

Kedves Tanú barátaim!


Talán egy alkalmat kivéve nem vettem részt aktívan ebben a jó hosszúra nyúlt vitában. De azért többé-kevésbé figyelemmel kísértem. Egy szép kerek szám következik a hozzászólások sorában. Adna tehát már valamelyikőtök egy értelmes választ Gabriel.Tailor kérdésére a sok mellébeszélés helyett? Lássuk már meg, hogy képesek vagytok érdemileg is válaszolni valamire, vagy sem? Mert ha nem, akkor ez bizonyítja, hogy bizony szekta vagytok!

2017. febr. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!