Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯
 651/1387 anonim ***** válasza:

"Amit felsoroltál mind az Alyára/Atyárol utal"


Tit 2,11

"Megjelent ugyanis megváltó Istenünk kegyelme minden ember számára"


Hát persze, az Atya a megváltó, csak mert kínos beismerned, hogy a Fiú még sok más helyen is egyértelműen Istennek van nevezve!

2017. febr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 652/1387 anonim ***** válasza:

Jel 22,6

"Aztán így szólt hozzám: „Ezek a szavak hitelesek és igazak. Az Úr, a próféták lelkeinek Istene elküldte angyalát, hogy hírül adja szolgáinak, aminek csakhamar be kell következnie."


Jel 22,16

"Én, Jézus, elküldtem angyalomat, hogy az egyházakban tanúsítsa ezeket: Én vagyok Dávid gyökere és sarja, a fényes hajnalcsillag.”


Aki az angyalt küldte, az a próféták Istene, aki Jézus Krisztus. Világos itt van, és még mindig nem hiszitek? Milyen bizonyítékod fogadnátok el Krisztus Istenségére?!

2017. febr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 653/1387 anonim ***** válasza:
56%
* világosan
2017. febr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 654/1387 anonim ***** válasza:

"Milyen bizonyítékod fogadnátok el Krisztus Istenségére?!"


Ha az őrtorony írná, azt elfogadná. Számukra az őrtorony a mérvadó, nem a Szentírás.

Ha Szent Tamás apostolnak nem hisznek, aki „Én Uram és Istenem!” szavakkal kiáltott fel, amikor felismerte Krisztust, akkor neked se fognak hinni.

2017. febr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 655/1387 anonim ***** válasza:
0%

651.

Mégis ki küldte el Jézust megváltó-ként,mint Krisztust?

Ki indítványozta a megváltást elsősorban?

Mit felelt az Atya Sátánnak? 1.Moz.3:15."És elleségeskedést támasztok közted és az asszony között,a te magod és az ő magva között.Az összezuzza a fejed,te pedig annak sarkát zuzod szét".

Itt az Atya mondja Sátánnak,hogy Jézus,diadalmaskodik felette.És itt az Atya indítványozta a megmentést a Krisztuson kereszül.

A tervek az Atyától származnak.

A végrehajtás a Jézus-é,abban az idöben amit az Atya kitüz.

2017. febr. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 656/1387 anonim ***** válasza:

ApCsel 20,28

"Vigyázzatok magatokra és az egész nyájra. Azért rendelt benneteket a Szentlélek az élére elöljáróul, hogy igazgassátok az Isten egyházát, amelyet a tulajdon vére árán szerzett meg magának."


Itt van világosan, hogy az Isten Jézus váltott meg minket a vére árán. Mi nem világos? Az Isten egyháza rész?


Isten egyháza Krisztus egyháza, mert Krisztus az Isten:


Mt 16,18

"Én is mondom neked: Péter vagy, erre a sziklára építem egyházamat, s az alvilág kapui sem vesznek rajta erőt."


Róm 16,16

"Köszöntsétek egymást szent csókkal! Krisztus minden egyháza köszönt titeket."

2017. febr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 657/1387 anonim ***** válasza:

Tessék:


Tit 2,13

"Várjuk reményünk boldog beteljesülését: a nagy Istennek és Üdvözítőnknek, Jézus Krisztusnak dicsőséges eljövetelét"


Krisztust nagy Istennek nevezi. Mi késztet arra, hogy még ezt is letagadd?

2017. febr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 658/1387 anonim ***** válasza:
65%

István ne forgasd ki a dolgokat kérlek.

Ezerszer le lett írva, hogy Krisztus istenségét nem tagadja senki. De az egyértelmű, hogy nem egyenlő a hatalma az Atyáéval. Fel lett hozva rá százával egyértelmű Bibliavers, miért nem hisztek a Szentírásnak?

2017. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 659/1387 anonim ***** válasza:
58%

656."Mi nem világos"?

Neked, mi nem világos?

Az Atyát aki kezdeményezte a megváltást,és a Fiát elküldte,megváltonak amit a Fiú készséggel megtett,azt az Atyát félreteszed az utadbol és csak Jézust emeled ki.Akkor amikor mindkettőnek megvan a maga része benne.

Mert az Atya nélkül nem tudott volna megtörténni.

Nem értem,hogy egy magát kereszténynek valló személy,hogy tudja az Atyát Ennyire tagadni?

2017. febr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 660/1387 anonim ***** válasza:

#659

Szerintem félreértésben vagy. Az Atyát senki nem akarja kisebbíteni. Egyszerűen csak, mivel az Ő Istensége nem kérdés, csak Jézusé, így értelemszerűen felesleges egy ilyen jelegű vitában az Atyáról beszélni. Hanem a Fiú szerepe az, amit fontos kiemelni.


Oleksandr, az a baj az elképzeléseddel, hogy a Biblia egy Istenről beszél. Azaz Jézus Istenségének csak az Atyával való Isteni egylényegűségükben van értelme. Ha megpróbáljuk külön kezelni, valami kevesebb hatalmú kis istenként, az még mindig a Bibliával megy szembe.

2017. febr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!