Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯
 641/1387 anonim ***** válasza:
87%

A többire majd később reagálok. Egyébként nem vagyok kiközösített, ne hazudozzál 34 százalékos! De ha az lennék, sem változtatna semmin. Mert ha el tudtatok volna velem jutni odáig, hogy beléjek a szervezetbe, akkor ugyanezen okok miatt léptem volna ki, mint amit most is írok nektek: tehát mert nem értek egyet a tanításaitokkal.


Ja és az ilyen ítélkezéseket is mellőzd légyszíves, a saját érdekedben:

"Hát tudod mit az az ember aki nem hallott a bibliáról,nincs vallása és él mint az állat több esélye van a menyek királyságához,mint neked."


Csak vigyázz, hogy ne tévedjél, ha ugyanis rólad igazolódik be, hogy tévesz, ne számíts az Isten irgalmára:


"Mert a milyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és a milyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek." (Máté 7,2)

2017. febr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 642/1387 anonim ***** válasza:

"Jézus sincs eredetileg írva, meg egyik név sem. Ezt próbálom megmagyarázni lassan egy éve. Hogy ne az eredeti kiejtést keressük, főleg ne szelektíven."


Hát éppen ti ragaszkodtok a Jehova névhez, mintha a karakter sor lenne a fontos, és ha mundjuk Teremtőmnek, Atyámnak, Uramnak szólítom az Istent, az nem ugyanaz. Nektek fontos a JHVH név.


"Nélhány egyszerű kérdés, ami rámutat a logikai képtelenségre. Ilyenkor szokott jönni az Isten útjai kifürkészhetetlenek."


Nem, ilyenkor az szokott jönni, hogy miből gondolod, hogy Isten nem lehet egy kicsit más, mint amit a zseniális logikáddal meg tudsz róla érteni? Istent teljesen meg kell értenünk, s amit nem értünk róla, az szükségszerűen hazugság, ezt mondják a tanúk. Én viszont inkább hittel elfogadom, ami a Bibliában írva van, vagyis hogy az Atya is Isten, Krisztus is Isten, s Ők ketten mégsem két Isten, hanem teljesen egyek a Szentlélekben.


Egyébként a kérdéseid értelmetlenek, mert a Szentlélek nem egy harmadik Isten, hanem az Atya és Fiú teljes egysége.

2017. febr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 643/1387 anonim ***** válasza:

"Az Isten nevéből csinálsz Ur-at és az Ur-bol Krisztust,és ezzel

sem Isten nincs sem neve."


"Öltözetén a csípő körül ez a név volt felírva: Királyok Királya és Urak Ura." (Jel 19,16)


Akkor most cáfold meg a Bibliát is, mert abban világosan írva van, hogy az Úr is lehet név.

2017. febr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 644/1387 anonim ***** válasza:
0%

642.

Egyébként a kérdéseid értelmetlennek,mert a Szentlélek nem egy harmadik isten,hanem az Atya és Fiú telyes egysége.

Na igy már más ,megtagadtad a háromságot.

Csak még ott hibázol,hogy Jézust egyenlővé teszed az Atyával.

És használod azt a kijelentést Krisztus Isten.

Nem a kérdésemmel van a baj,hanem a te válaszoddal,mert ahányszor felelsz annyiféleképpen felelsz és azokat ismét hazugsággal megmagyarázod.

Van a városkámban,minden évben egy valóságshow a témakör hazugság verseny.Ha gondolod feliratlak,csak a neved kell,nagyesélyel indulhatsz.

2017. febr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 645/1387 anonim ***** válasza:
58%

István35 még folytatja a bibliát felforgató tevékenységét?

Komolytalan ember,mindent felhasznál a torz elképzelései megmagyarázására,a biblia elferditése árán.

2017. febr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 646/1387 anonim ***** válasza:

"Na igy már más ,megtagadtad a háromságot. "

Miért lenne ez a Szentháromság tagadása? Mi is azt mondjuk hogy egyetlen Isten van, és ez az egy Isten jelenik meg három féleképp a Bibliában. Legalább alapszinten illene tisztában lenni azzal, amit cáfolni igyekszel, különben csak önmagadat hitelteleníted el azonnal.


"És használod azt a kijelentést Krisztus Isten. "

A Biblia használja Róma 9:5-ben.

Szóval gyakorlatilag akkor a Szentírással vitatkozol.

2017. febr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 647/1387 anonim ***** válasza:
58%

646.Ha egy Isten van miért beszélsz háromságrol?

-a szentlélek Isten-e,vagy nem?

-Jézus Krisztus Isten-e vagy nem?

-az Atya Isten-e vagy nem?

Erre csak azt az érthető választ kérem,hogy Istenek vagy nem Istenek.

Nem kell az a maszat ,hogy egy van de három,vagy három van mégis egy.

Arra felelj melyik Isten és melyik nem Isten.

2017. febr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 648/1387 anonim ***** válasza:

#647

Mert az egy Isten három formában, három személyként jelenik meg a Bibliában.

2017. febr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 649/1387 anonim ***** válasza:

"Na igy már más ,megtagadtad a háromságot."


Dehogy is. Az a baj, hogy még mindig nem a Szentháromságot cáfoljátok, hanem amit a helyébe képzeltek. Ezt az érvelési hibát hívják szalmabáb érvelésnek: [link]


"Csak még ott hibázol,hogy Jézust egyenlővé teszed az Atyával. És használod azt a kijelentést Krisztus Isten."


A szokásos verseket már többször leírtuk, ahol Krisztust Istennek nevezik, de nem jött rá felelet. De most mutatok újakat.


Krisztus az üdvözítő Istenünk:


ApCsel 20,28

"Vigyázzatok magatokra és az egész nyájra. Azért rendelt benneteket a Szentlélek az élére elöljáróul, hogy igazgassátok az Isten egyházát,

amelyet a tulajdon vére árán szerzett meg magának."


Tit 2,13

"Várjuk reményünk boldog beteljesülését: a nagy Istennek és Üdvözítőnknek, Jézus Krisztusnak dicsőséges eljövetelét"


Tit 1,3-4

"s amikor elérkezett a meghatározott idő, kinyilatkoztatta tanítását az evangélium hirdetése útján, amelyre üdvözítő Istenünk rendelkezéséből megbízást kaptam - Titusznak, a közös hitben szeretett fiának. Kegyelem és békesség Istentől, az Atyától és Krisztus Jézustól , a mi Üdvözítőnktől!"


Tit 2,11

"Megjelent ugyanis megváltó Istenünk kegyelme minden ember számára,"


ApCsel 15,11

"Az a hitünk, hogy Urunk Jézus kegyelméből üdvözülünk mi is, s ugyanígy ők is."


Tit 3,4-6

"Amikor azonban üdvözítő Istenünk kinyilvánította jóságát és emberszeretetét, megmentett minket. Nem azért, mert igazak voltak tetteink, hanem irgalmasságból, s a Szentlélekben való újjászületés és megújulás fürdőjében, akit Üdvözítőnk, Jézus Krisztus által bőven árasztott ránk,"


Isten országa Krisztus országa:


Jn 3,5

"Erre Jézus azt mondta: „Bizony, bizony, mondom neked: Aki nem vízből és (Szent)lélekből születik, az nem megy be az Isten országába."


Kol 1,13

"kiragadott minket a sötétség hatalmából, és áthelyezett szeretett Fia országába."


Isten egyháza Krisztus egyháza:


1Kor 15,9

"Én ugyanis az utolsó vagyok az apostolok közt, s arra sem méltó, hogy apostolnak hívjanak, hiszen üldöztem az Isten egyházát."


Mt 16,18

"Én is mondom neked: Péter vagy, erre a sziklára építem egyházamat , s az alvilág kapui sem vesznek rajta erőt."


Róm 16,16

"Köszöntsétek egymást szent csókkal! Krisztus minden egyháza köszönt titeket."


Isten Szelleme/Lelke Krisztus Szelleme:


Róm 8,9

"De ti nem test, hanem lélek szerint éltek, ha valóban Isten Lelke lakik bennetek. Akikben nem lakik Krisztus Lelke , azok nem az övéi."


Jézus a próféták lelkeinek Istene:


Jel 22,6

"Aztán így szólt hozzám: „Ezek a szavak hitelesek és igazak. Az Úr, a próféták lelkeinek Istene elküldte angyalát , hogy hírül adja szolgáinak, aminek csakhamar be kell következnie."


Jel 22,16

"Én, Jézus, elküldtem angyalomat, hogy az egyházakban tanúsítsa ezeket: Én vagyok Dávid gyökere és sarja, a fényes hajnalcsillag.”


Az Isten és a Krisztus szavak szinte váltófogalmak a Szentírásban, és pontosan azért, mert Krisztus Isten, és ami az Atyáé, az az Övé (János 16,15-17).

2017. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 650/1387 anonim ***** válasza:
0%

Amit felsoroltál mind az Alyára/Atyárol utal,ami azt jelenti,hogy az Atya Jézuson keresztül végzi a munkát amire szüksége van.De te elfogultan Jézust kiemeled a plusz végtelen felé és az Atyát lefokozod minimálra,a minusz végtelen irányban.

Neked a kérdés alatt lévő biblia versek nem számítanak.

2017. febr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!