Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯
 621/1387 anonim ***** válasza:
65%
Krisztust most nem is írtam.
2017. febr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 622/1387 anonim ***** válasza:

Idézlek:

"Ördögöt az égből. Ez egyértelműen urunk és királyunk feladata ugyebár"


Így lenne helyes:

"Urunk és Királyunk"

2017. febr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 623/1387 anonim ***** válasza:
65%
Valóban, egyszerű hiba Királyunk esetében. Amúgy "úr" is nagy betű ugye, csak sok kavarodás van belőle, mert amelyik Bibliafordítás kihagyja Isten nevét, úgy szokott lenni, hogy az ÚR van behelyezve az isteni név helyett, az Úr meg jelenti Krisztust...
2017. febr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 624/1387 anonim ***** válasza:
83%

Ezek arra bizonyítékok, hogy Mihály mindenképp egy jelentőségteljes angyali személy a Biblia szerint. Azt nem bizonyítják, hogy Jézussal azonos.


"Már a név jelentése is: ki olyan, mint Isten?"


Mikeás próféta neve pedig az, hogy "Ki olyan mint az Úr?" aki az Ószövetségben ugye Jahvét jelenti. De ha nagyon kutakodnék, biztos találnék még hasonló jelntéső neveket az Ószövetségben. Szerinted ez bizonyíték?


"Mihály veti ki az Ördögöt az égből. Ez egyértelműen urunk és királyunk feladata ugyebár."


Ez érdekes, mert Ő az Atya jobbján ül és várja, hogy a lába alá helyezze "zsámolyul" az ellenségeket...


"Több, mint a háromságra.


Arra sokkal több van, ennél a kérdésnél is rengeteget mutattunk már.

2017. febr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 625/1387 anonim ***** válasza:
82%

"mert amelyik Bibliafordítás kihagyja Isten nevét, úgy szokott lenni, hogy az ÚR van behelyezve az isteni név helyett, az Úr meg jelenti Krisztust"


Nem kihagyja, hanem egyszerűen nem is szerepelt itt semmilyen héber tetragramma. Az apostolok helyette Úrnak, Atyának, Istennek nevezték a Teremtőt. Ezért amikor az Újszövetségbe beteszitek a Jehova nevet, azzal éppen azt a szabályszerűséget rúgjátok fel, amit az apostolok elfogadtak, szentesítettek. Aért lett Jézus az Úr, mert ez volt Isten legfontosabb neve. Ez is igazából az egylényegűségük erőteljes kihangsúlyozása. Jézus Krisztus az Úr, mert Isten az Úr.

2017. febr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 626/1387 anonim ***** válasza:
65%

Aha, és mi van az Ószövetséggel?

" amit az apostolok elfogadtak, szentesítettek"

Mutass akkor egy olyan kéziratot bizonyítéknak, amit ők használhattak.

2017. febr. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 627/1387 anonim ***** válasza:
0%

625."mert amelyik Bibliafordítás kihagyja Isten nevét,ugy szokott lenni,hogy az UR van behelyezve az isteni név helyett,az Ur jelenti Krisztust"

*ugy szokott lenni *

*az Ur jelenti Krisztust *

Hogy te menyire okos vagy?

Az Isten nevéből csinálsz Ur-at és az Ur-bol Krisztust,és ezzel sem Isten nincs sem neve.

Te ezért vagy kiközösített a tanuktol mert már látom,hogy náluk is kifilozofáltad Istent a bibliából.

Hát tudod mit az az ember aki nem hallott a bibliáról,nincs vallása és él mint az állat több esélye van a menyek királyságához,mint neked.

Megmondom miért,mert a bibliát az éppen a szóban forgó szövegedhez igazitod. Jel.22:18,19.rád illik.

Akkor Jézus kinek mondta"szenteltessék meg a Te neved"

teszerinted önmagának?

Forditsd ki ezt is,mert ez a születési hibád.

2017. febr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 628/1387 anonim ***** válasza:

"Az Isten nevéből csinálsz Ur-at és az Ur-bol Krisztust,"

Azt éppen ti szoktátok ismételgetni, hogy nektek egy Istenetek van, az Atya, és egy Uratok, a Fiú, Jézus.

És hát a valóság az, hogy a Biblia az Atyát is nevezi Úrnak is, Jézust pedig Istennek is, szóval elég látványosan pont a Bibliád szeretnéd meghazudtolni...

Ami amúgy alapból nem gond, nem kötelező a Bibliának hinni, de akkor inkább az Őrtorony Tanúinak kéne hívnotok magatok, hiszen a Bibliát most is csak kiforgatod...

2017. febr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 629/1387 anonim ***** válasza:
65%

Pontosan ugy forgassátok az emberek szavait mint az AVH-sok.Hisz a ti atyáitok voltak a besugok is.

El sem olvasod csak egy másik fioktol gyalázkodsz.Neked nincs Isten szava,csak véded a bünödet.

2017. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 630/1387 anonim ***** válasza:
65%

"Te ezért vagy kiközösített a tanuktol"

Én? Szerintem te nagyon nagy tévedésbe vagy :)

"Az Isten nevéből csinálsz Ur-at és az Ur-bol Krisztust,és ezzel sem Isten nincs sem neve."

Ezt nem értem.

"a bibliát az éppen a szóban forgó szövegedhez igazitod."

Én nem igazítottam semmit. Annyit mondtam, hogy amelyik Biblia kihagyja Isten nevét (JHVH, magyarul Jahve vagy Jehova), az behelyettesíti ÚR szóval - így csupa nagy betűvel, mig Krisztusra Úr szóval utal (első nagy, másik kicsi).

"az az ember aki nem hallott a bibliáról,nincs vallása és él mint az állat több esélye van a menyek királyságához,mint neked."

Ezt szerintem nem ember dönti el.

Üdv

2017. febr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!