Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
 1181/1387 anonim ***** válasza:

#1180

Egy Isten van, ezt soha senki nem vitatta. A kérdés az, hogy Jézus Isten-e vagy sem?

2017. máj. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 1182/1387 anonim ***** válasza:
0%

1181.Jézus miért lenne Isten.

. NEM ISTEN !!

Mert Ő mondja:"Én Jézus, elküldtem az angyalomat,hogy tanuskodjon nektek ezekről a gyülekezetek számára.Én vagyok David gyökere és sarja és a fényes hajnali csillag".János 22:16.

Itt megmondta,utaljára,hogy ki Ő.

De Sehol nem mondta,hogy Isten vagyok.

Mégis mit képzeltél egy Isten,hogy lenne egy bünös ember sarja?

Amikor sem Ő sem az Atya nem fejezte ki,hogy Ő Isten.

Csak az apostol tett tiszteletbeli utalást,azért mert Ő Isten fia.Te pedig ebben a nemlétező szalmaszálban kapaszkodol.

Hol van az a rengeteg biblia vers ahol az Atya utal a fiúra,de nem Istenre.

Sok a bizonyíték de nem tartom érdemesnek egy ember alkotta hagyomány őrzőnek leirjam.

Te pedig ha bizonyítani akarsz akkor hazudnod kell.

2017. máj. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 1183/1387 anonim ***** válasza:
82%

"Ennyire bonyolult megérteni,ha nincs háromság,mert ügye hazug emberi tantétel,akkor érvényes pld.János.17:3. Ottan ir az egyedüli igaz Istenről aki az Atya Jehova.Továbbá ir a megváltorol Jézus Krisztusrol az Isten fiáról. Ha egy Isten van Jehova akkor nincs kettő vagy három."


Folyton az egyedüli igaz Isten érvbe kapaszkodsz, de mondtam már, ez esetben tagadd le a Fiú szabadító, szikla, úr stb. voltát is! Ezek közül egyik sem lehet, mert ugyanígy ezeket is egyedüli értelemben használja az Atyára a Szentírás. Szerintünk azért, mert ő mindennek a forrása. Ennyiben nagyobb az Atya, hogy ő a forrás, ő a szülő vagyis az Atya, a Fiú pedig a szülött, ezért nem eredendően birtokol mindent. Mivel azonban a Fiú megkap mindent, és semmit nem tart vissza tőle az Atya, lényegében minden cím alkalmazható a Fiúra is. Mert az Atya mindent a Fiú által teremt, mindenkit a Fiú által szabadít meg, és általa uralkodik, ítél, megbocsát, föltámaszt stb. ezért minden cím vonatkozik a Fiúra is. Természetesen Istennek is lehet nevezni, hiszen rengetegszer megtették az apostolok is. Ti viszont kontár eretnek módjára értelmeztek mindent! Ha nektek nem Istenetek a Fiú, akkor nem is Uratok és nem is a szabadítótok, megmentőtők, megváltótok! Nehogy annak merd nevezni!

2017. máj. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 1184/1387 anonim ***** válasza:
83%

"Jézus miért lenne Isten.

. NEM ISTEN !"

Na, hát akkor mégiscsak meghazudtolod az apostolok szavát.

2017. máj. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 1185/1387 anonim ***** válasza:
0%

1183.

. "Folyton az egyedüli igaz istenben kapaszkodol.

Hát mi a baj?A hamis, ember alkotta,háromságba kapaszkodjak?

Hogy képeztek,vagy képezted magad,hogy Ennyire körmönfont módszerekkel próbálod az embereket félrevezetni.

Ott van a nagy önkényes félrevezető taktikád amit a hülye is észrevesz,hogy ami az egyedüli Atya Istent irja soha nem idézed,de előszeretettel idézed ahol kétértelmet tudsz kreálni.

Nem tünik fel,hogy csaló vagy.

Nem lenne jobb abba hagyd az egészet,hogy könyits a bünödön.

2017. máj. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 1186/1387 anonim ***** válasza:
0%
1184.Meghazudtolom a háromságot és a létrehozoját"a politikailag megalkuvó keresztényeket és a pogányokat élén N Konstantinnal akik niceában befejezték a Krisztusi folytonosságot.
2017. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 1187/1387 anonim ***** válasza:
61%

#1186

Meg az apostolokat meg Jézust meg az Atyát

2017. máj. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 1188/1387 anonim ***** válasza:
0%

1187.

Én nem mondok ellen az Atyának sem,ugy mint a fiúnak sem.Miért akarod megvédeni a háromságot még az életed árán is.Mert bizony a hazugság az életedbe kerülhet Armageddon -kor.Jelenések.22:15."Kvül vannak a kutyák és azok,akik szpiritizmust gyakorolnak,és a paráznak,gyilkosok,bálványimádok és mindenki,aki kedveli és gyakorolja a hazugságot"

2017. máj. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 1189/1387 anonim ***** válasza:

#1188

Kizárólag Jézus Istenségéről van szó, nem a Szentháromságról.

Ugyanis rengeteg helyen nevezik Jézust, a Fiút Istennek, még több helyen pedig utalnak az Istenségére elég konkrét igékkel. Te pedig mindezeket semmibe veszed, hogy az Őrtorony hamis tanait védhesd bármi áron, akkor is ha a Bibliád hazudtolod meg a Tanúk hazugságaiért...

2017. máj. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 1190/1387 anonim ***** válasza:
70%

"Jézus miért lenne Isten. .

NEM ISTEN !!

Mert Ő mondja:

"Én Jézus, elküldtem az angyalomat,hogy tanuskodjon nektek ezekről a gyülekezetek számára.Én vagyok David gyökere és sarja és a fényes hajnali csillag".János 22:16."



Néhány versek korábban pedig ez áll:

"És ezt mondta nekem: „Ezek az igék megbízhatók és igazak, mert az Úr, a próféták lelkének Istene küldte el angyalát, hogy közölje szolgáival mindezt, aminek hamarosan meg kell történnie."


Vagyis ez is azt bizonyítja, hogy Jézus Isten. És itt még azzal sem takarózhatsz, hogy ez a vers arról szól, hogy Jézus lett volna az angyal, akit a próféták lelkének Istene elküldött, mert Jánosnak bizony nem Jézus jelent meg. Annak meg semmi értelme, hogy Jézus lett elküldve, aztán Jézus meg inkább küld maga helyett egy angyalt, és nem ő maga jön el.

2017. máj. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!