Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
 1141/1387 anonim ***** válasza:
72%

"Itt az a probléma,hogy "Atya,Fiú,Szentlélek (sszentszellem)"Itt nem irja Atya Isten,Fiú Isten,Szentlélek Isten.Te itt pofátlanul rájuk fogod,hogy Istenek."


Hogy Jézus Isten, az rengeteg helyen benne van a Bibliában, ti még is pofátlanul letagadjátok azt is!


Jelenések 22,6

"És ezt mondta nekem: „Ezek az igék megbízhatók és igazak, mert az Úr, a próféták lelkének Istene küldte el angyalát, hogy közölje szolgáival mindezt, aminek hamarosan meg kell történnie."


Néhány versel később pedig:


Jelenések 22,16

,,Én, Jézus, küldtem el angyalomat, hogy ezekről bizonyságot tegyen nektek a gyülekezetek előtt. Én vagyok Dávid gyökere és új hajtása, a fényes hajnalcsillag”


Tehát Jézus Isten.


János 1,18

"Istent soha senki sem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt."


János 20,28

"És felele Tamás és monda néki : Én Uram és én Istenem!"


Tit 2,13

"Várjuk reményünk boldog beteljesülését: a nagy Istennek és Üdvözítőnknek, Jézus Krisztusnak dicsőséges eljövetelét"


Tit 1,3-4

"s amikor elérkezett a meghatározott idő, kinyilatkoztatta tanítását az evangélium hirdetése útján, amelyre üdvözítő Istenünk rendelkezéséből megbízást kaptam - Titusznak, a közös hitben szeretett fiának. Kegyelem és békesség Istentől, az Atyától és Krisztus Jézustól , a mi Üdvözítőnktől!"


Tit 2,11

"Megjelent ugyanis megváltó Istenünk kegyelme minden ember számára,"


ApCsel 20,28

"Vigyázzatok magatokra és az egész nyájra. Azért rendelt benneteket a Szentlélek az élére elöljáróul, hogy igazgassátok az Isten egyházát, amelyet a tulajdon vére árán szerzett meg magának."


A Szentlélek Istenségét is igazoltam már korábban, keresd vissza. Ellenben a "Jézsus azonos Mihállyal", "a Szentlélek csak egy személytelen erő", "Jézus csak egy teremtmény" állításaitokra továbbra sem jött tőletek egyetlen bizonyító ige sem. Szóval ezekre továbbra is várjuk a bizonyítékokat. Illetve ha már felhoztátok az Isten neve témát, akkor az olyan verseket is várjuk szeretettel, ahol Jézus vagy az apostolok a JHVH név használata mellett kardoskodnak. Ha csak fele annyira tartották fontosnak a név használatát, mint ti, akkor tuti kell lennie ilyen verseknek is, mert ti úton-útfélen azt prédikáljátok.

2017. máj. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 1142/1387 anonim ***** válasza:
10%

1142.Az egész biblia verset kiforgattad a nézeted javára.

Mindenütt ahol Jehova a megmentő Jézusra utalsz.

Mert a megmentés nem jöttvolna létre ha Jehova nem küldte volna a fiát.Tulajdonképpen a megmentés gyökere és kezdeményezője nem Jézus hanem Jehova.

Mert Jehova mondta "Ellenségeskedést szerzek a te magod és az asszony magva között........".Jézus mind Fiú alárendelt volt és végre hajtó. Semmiképpen nem volt Ő a megmentés feje csak végrehajtója.

2017. máj. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 1143/1387 anonim ***** válasza:
56%

#1142

Nagyon egyszerű kérdés, Isten-e Jézus vagy sem?

2017. máj. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 1144/1387 anonim ***** válasza:
28%

# 1142


Ezt nem tudod ráhúzni az Atyára:


ApCsel 20,28

"Vigyázzatok magatokra és az egész nyájra. Azért rendelt benneteket a Szentlélek az élére elöljáróul, hogy igazgassátok az Isten egyházát, amelyet a tulajdon vére árán szerzett meg magának."


Mert nem az Atya jött értünk le testben meghalni.


Ezt se:


János 1,18

"Istent soha senki sem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt."


Ahogy ezt se:


János 20,28

"És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!"


Plusz ott a Máté 28,18 ahol is kijelenti, hogy megkapott minden hatalmat mennyen és földön, azaz ezzel nem kevesebbet állít, minthogy mindenható Isten.


Vagy ott a Jelenések utolsó fejezete, ahol a próféták lekének Istenével van azonosítva. Vagy ott van mondjuk az Ézsaiás 9,5 ahol Erős Istennek van nevezve.


Szóval kell még több bizonyíték, vagy így is úgyis fanatikusan tagadni fogsz, mert inkább az Őrtoronynak hiszel?

2017. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 1145/1387 anonim ***** válasza:
65%

Mindenütt az Atya a megmentő és nem a fiú .Afiu végrehajtja az Atya (Jehova akaratát).Az Atya kivitelező mert ő Z Isten és a Jézus a végrehajtó mert ő a Krisztus.

Bármenyiszer is próbálod az Atya istenségét elhalgatni és csak a fiút istenited nem hiszi el az épeszü ember.Ugyanis sérült vagy ebből a szempontból és az igazságot nem fogod elismerni,de ki is törődik vele.

A Fiú az Atyanélkül nem tehet semmit ezt Ő mondta.És te mégis az Atyát Jehovát mindenütt mellőzöd.

2017. máj. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 1146/1387 anonim ***** válasza:
56%

#1145

Nagyon egyszerű kérdés, Isten-e Jézus vagy sem?

2017. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 1147/1387 szp72 ***** válasza:
56%

@ Vagy ott van mondjuk az Ézsaiás 9,5 ahol Erős Istennek van nevezve.


Én egyáltalán nem akarom Jehova tanúit védelmezni, pusztán csak az igazság kedvéért mondom, hogy az "Erős Isten" név nem feltétlenül jelenti, hogy a név hordozója tényleg maga az Isten. A zsidók ugyanis szeretik az olyan neveket, amelyben szerepel az Isten vagy a Jahve szó összekötve valamilyen tulajdonságával vagy cselekedetével: Isten jó, Isten szabadít, Isten gyógyít, Isten erős stb.


Az Erős Isten nevű ember nem maga az Erős Isten, hanem olyan ember, aki cselekedeteivel, életével igazolja, hogy Isten erős. Persze lehetséges, hogy akkor inkább Isten Erős lenne a neve, s nem Erős Isten. Mindenesetre nem tartom valószínűnek, hogy a próféta szerző amikor ezt leírta, arra mert volna gondolni, hogy a messiás király maga a megtestesült Isten lesz.

2017. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 1148/1387 anonim ***** válasza:
56%

"Mindenesetre nem tartom valószínűnek, hogy a próféta szerző amikor ezt leírta, arra mert volna gondolni, hogy a messiás király maga a megtestesült Isten lesz."


Az is itt van, hogy Örökkévaló Atya, illetve hogy uralma növekedésének nem lesz vége. Én nem hiszem, hogy egy áltlagos emberi uralkodóra gondolt a próféta. De ha igen, ettől még a lényeg az az, hogy ez a szöveg Istentől származik, a prófétának pedig akkor az volt a dolga, hogy leírja, nem feltétlenül kellett minden részletét megértenie.

2017. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 1149/1387 anonim ***** válasza:
56%

# 1142


Az Atya a tervező, a Fiú a kivitelező, ez eddig rendben van, ezt mondjuk mi is. De hol cáfolja ez a Fiú istenségét? Mi nem hallgatjuk el az Atya istenségét, ti viszont valamiért nagyon el akarjátok hallgatni a Fiú istenségét...

2017. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 1150/1387 szp72 ***** válasza:
56%

Gábor angyal (Lk 1,26) héberül: Gabri-Él, az Izaiás 9,5 versben szereplő "Erős Isten" pedig: Él gibór. Tehát tulajdonképp a Gabriel és az Él gibór az ugyanaz: Isten erős, Erős Isten, Isten ereje.


@ Én nem hiszem, hogy egy áltlagos emberi uralkodóra gondolt a próféta.


Azt én sem, de a nem átlagos ember még nem feltétlenül Isten.


@ Az is itt van, hogy Örökkévaló Atya, illetve hogy uralma növekedésének nem lesz vége.


Az örökké élő ember sem feltétlenül Isten.


@ De ha igen, ettől még a lényeg az az, hogy ez a szöveg Istentől származik, a prófétának pedig akkor az volt a dolga, hogy leírja, nem feltétlenül kellett minden részletét megértenie.


Ez igaz. Én igazából csak annyit mondtam, hogy ez a vers nem feltétlen bizonyíték.

2017. máj. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!