Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
 1191/1387 anonim ***** válasza:
82%

# 1185


Mondom, akkor tagadd le a Fiú szabadító, szikla, Úr stb. voltát is!


"Egyedül én vagyok az Úr, rajtam kívül nincsen szabadító."(Ézsaiás 43,11)


"Van-e más isten rajtam kívül? És van-e más Szikla? Nem tudok róla."(Ézsaiás 44,8)


Sőt, tagadd le azt is, hogy a Fiú jó! Mert azt ő maga mondja, hogy senki sem jó, csak az Atya, vagyis az Atya az egyedüli jó. Ez pedig azt kell hogy jelentse számodra, hogy a Fiú nem jó, azaz bűnös. Az Őrtorony istenkáromló tanításának védelméért megteszed, igaz? Na az legyen a te gondod, hogy Krisztust bűnösnek vallod-e, de nekem akkor gyere az egyedüli igaz Isten érveddel, ha tudsz mutatni olyan igét, amely világosan kimondja, hogy Krisztus bűnös! Addig viszont maradok a Szentháromságnál, és nem félek Krisztust szabadítómnak, megmentőmnek, sziklának, Uramnak, Istenemnek nevezni, ezt ugyanis a Biblia írói is rendre megteszik.


"Az pedig az örök élet, hogy ismernek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust."


Állítom neked, ez a vers szólhatna így is: "Az pedig az örök élet, hogy ismernek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, az egyedüli igaz Urat, a Jézus Krisztust."


Ebben sem volna semmi írásellenes, mert Jézus is egyedüli. Persze nem abban az értelemben, mint az Atya. Az Atya a forrás, a Fiú pedig a közvetítő. Nincs két forrás és nincs két közvetítő. Az Atya tehát azért egyedüli Isten, mert nincs két forrás, azaz nincs két Atyaisten, a Fiú pedig azért egyedüli Úr, mert nincs két közvetítő.

2017. máj. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 1192/1387 anonim ***** válasza:
58%

1191.Ravaszul filozofálsz:Ézsaiástol amit idézel az Jehovárol beszél.

Jánostol pedig mint az Ördög amikor Jézust megkisértette kimagyarázod ördögi modra.GRATULÁLOK.

2017. máj. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 1193/1387 anonim ***** válasza:
82%

"Ézsaiástol amit idézel az Jehovárol beszél."


És ezt ki tagadta? Épp ez az, hogy azok ott az Atyára vonatkoznak, Újszövetségben mégis azt látjuk, hogy a Fiút szabadítónak/megmentőnek, Úrnak, sziklának nevezik. És persze Istennek is, nem is egy helyen.

2017. máj. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 1194/1387 anonim ***** válasza:
82%
Most akkor mi van? Ellentmondás van a Bibliában, vagy a ti tanaitokban van ellentmondás?
2017. máj. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 1195/1387 anonim ***** válasza:
58%

1194.Ellent mondásban vagy azokban a csavarokban amit be raksz vetetni az ártatlan emberekkel."ha te nem üdvözülsz ők se üdvözüljenek".Ez is egy farizeusi praktika.

Vajon a biblia azért volt megírva,hogy ravasz, körmönfont,alku tárgya legyen.Amint már írtam kapaszkodsz a nemlétező szalmaszálban és azt a több mint 40 biblia verset kihagyod ami az egyedüli igaz istenről az Átyáról Jehovárol szól.

Én eltakarnám az arcomat és szégyelném magam.

Pontosan ugy viselkedsz mind az AVH-ok és a farizeusok,véded azt a nagy semmit kézzel körömmel mindha nem az Isten szava mentene meg hanem a háromság amit emberek fábrikáltak.

Amint már irtam tégedet nem a biblia és a megmentés érdekel,annál inkább a hamis vita és a kötöszködés.

2017. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 1196/1387 anonim ***** válasza:

#1195

Ha ilyen nagy Bibliatudós vagy, hogy lehet hogy tucatnyi helyen mond ellent neked a Biblia, mikor Istennek nevezi Jézust, hm?

Úgy tűnik te vagy aki hamis emberi hagyományt követsz...

2017. máj. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 1197/1387 anonim ***** válasza:
56%

"Amint már írtam kapaszkodsz a nemlétező szalmaszálban és azt a több mint 40 biblia verset kihagyod ami az egyedüli igaz istenről az Átyáról Jehovárol szól."


Én ugyan nem. Én vallom, hogy az Atya az egyedüli Isten, Úr, Király, Szabadító, Szikla, Jóság, Teremtő, Örökkévaló, Felség, Méltóság, Mindenható, Mindenekfelettvaló, stb. Ti vagytok azok, akik nem valljátok, hogy mivel mindent átadott a Fiúnak, ezért lényegében ugyanez elmondható a Fiúról is, lényegében ő is birtokol minden címet. Pedig Jézus maga mondja: "Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön" "Mindaz ami az Atyáé, az enyém (János 16,15). Továbbá a zsidó levél szerzője is úgy ír róla, mind Isten egyetlen Fia, "akit megtett mindenének örökösévé" - ezzel kezdődik a levél. Szóval szerintem inkább neked kéne szégyelned magad, amiért ilyen pofátlanul letagadod, ami a Bibliában írva van, csak hogy az Őrtorony kedvében járj.

2017. máj. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 1198/1387 anonim ***** válasza:
Igen csöndben vagy, kedves Edgár. Na, azt azért még leírhatnád, hogy miben másabb Jézust egyedüli Úrnak nevezni, mint az Atyát egyedüli Istennek? Illetve arra is, hogy vallod-e már a Fiú bűnösségét, mert az is világosan megíratott, hogy az Atya az egyedüli jó. Nos? Őrtorony vs. Biblia. Melyiknek hiszel?
2017. máj. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 1199/1387 anonim ***** válasza:
58%

1198.Telyesen beteges a hozzászólásaid,hamis vádjaid.Ahelyett,hogy nevelő hatást fejtenél ki,kicsavarod a biblia értelmét gyökerestől és ezt teologiának is nevezed.Hát igen ez az a teológia amit te tanitásnak nevezed.

Semmi Isten és Jézus iránti tiszteleted nincs nembeszélve az emberek iránt.

Mond meg ha nincs igazam:Tégedet egy nyers vita érdekel ami egyben hobid is,de a keresztény embernek közé nincs hozzá.Nincs köze mert a keresztény ember Jézus tanácsai szerint probálkozik élni.Ez nálad forditva van.Keresve keresed a gyülölködést,támadást a ló piaci heves alku szerint.

Hitetlen modon használod a bibliát mint egy játékszert,semmi tisztelet iránta.Állitásaid 30-40%-a metszi egymást.

Az állítás céljára bármelyik biblia vers talál bármelyik magyarázatra mert odaerőlteted semmi utalás ,szövegkörnyezet,profécia nélkül.Hát mit mondjak a komolytalanság alja.

A barátaid egyrésze a válladat veregetik de nem számit,hogy amit ma állitasz az régebb más fordulatot vett.Összevetve az egészet a keresztényi élethez semmi köze.Hit nélküli,a szeretet nem is említhető,gyülölködő,bosszús,Leninista izü az egész.

Igy jellemezhető a te karizmád Isten és ember iránt.

2017. máj. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 1200/1387 anonim ***** válasza:
56%

#1199

Ha ilyen nagy Bibliatudós vagy, hogy lehet hogy tucatnyi helyen mond ellent neked a Biblia, mikor Istennek nevezi Jézust, hm?

Ki is az aki nem tiszteli Istent és Jézust? Csak nem az aki letagadja az Istenségét, holott rengetegszer emeli ki a Biblia?

2017. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!