Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
 1221/1387 anonim ***** válasza:
56%

# 1219

Tehát mivel voltak a történelem során bűnös Szentháromsághívők, ezért a Szentháromság nem lehet igaz. Jobb érved nincs? Ezt a logikát követve akkor ha egy Bibliát hirdető keresztény vezető súlyosan vétkezik, akkor hazugság a Biblia? Jézus egy szóval nem mondta, hogy a hálóban nem lesznek hitvány halak, amit végül valóban kidobnak (Mt 13,47-50).


Mondtam már, eljesen megértem, hogy nem tetszik a katolikus egyháztörténelem. Nekem sem tetszik. De hát például Izrael története sem volt egy erkölcsi diadalmenet, de az emberek hűtlensége nem teszi érvénytelenné Isten hűségét:


"Ha azonban megtagadjuk, ő is megtagad minket, de ha mi hűtlenné válunk, ő hű marad, mert önmagát nem tagadhatja meg." (2Tim 2,12-13)


Na de most már elég a terelésből és válaszolj végre a kérdéseimre!

2017. jún. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 1222/1387 anonim ***** válasza:
65%

1221.

. Elég a filozofáidbol.


Itt nem vallásrol beszélgetek,hanem arrol a tantételről amiért milliókat megkínozták és megöltek,nevezetesen a háromságrol,akinek te is a szekér toloja vagy.

Nem egyszer irtam,hogy az elpusztult ebet ne dobd a szomszéd udvarára.


Vajon te és a vallásod nem a Katolikus vallásból hoztátok a háromságot?

Aki a háromságtol nem zárkózik el mivel tévtanitás,és ezért volt az inkvizíció az egyet ért minden történetével.

2017. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 1223/1387 anonim ***** válasza:
56%
Ezzel az okos logikával az egész Bibliát dobhatod a kukába, mert azt is a Katolikus Egyház állította össze. Sőt a jehova nevet is kukázhatod, mert az is egy katolikus félrefordítás eredménye. Ha pedig elfogadod a Bibliát, meg a jehova nevet, akkor te vagy az inkvizíció legnagyobb támogatója és milliók haláláért felelsz.
2017. jún. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 1224/1387 anonim ***** válasza:
65%

1223.

. Na hát Ennyire rosszul esett az igazság,hogy igy behunyt szemmel kapálozol,miközben a bűnös gyakorlatodat másra háritod.

Nem csak te és én tudom az igazságot amit elháritasz mert az egész világ tudja,hogy egy biblián kívüli tantételt támogatsz.

És azt sem kell megmagyarázd,hogy milyen gyakorlatért volt az inkvizíció.

A pápa beismerte és elismerte,és dicséretére legyen mondva, bocsánatot kért.De nem csak a mai pápa kért bocsánatot hanem második János Pál is éBenedek is.

De te annyira az Ördög atyáé vagy,nem csak háritasz még hazudsz is hamisan vádolva másokat azzal amit a tantételed létrehozott.János.8:44."Ti a ti atyától,az Ördögtől vagytok és a ti atyátok kívánságait óhajtják tenni.Az emberölő volt kezdettől fogva,és nem állt erősen az igazságban,mert nincs benne igazság.Amikor a hazugságot szolja,a saját lelkülete szerint szol,mert hazug ő,és a hazugság atyja".


Én is küldök egy agyfrisitőt.

[link]

2017. jún. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 1225/1387 anonim ***** válasza:
68%

"Itt nem vallásrol beszélgetek,hanem arrol a tantételről amiért milliókat megkínozták és megöltek,nevezetesen a háromságrol,akinek te is a szekér toloja vagy."


És ezért a Szentháromság a hibás? A Szentháromság doktrínája valahol kimondja, hogy aki nem ért vele egyet, azt meg kell kínozni, el kell égetni? Majd ha tudsz ilyet mutatni, akkor gyere ezzel.


"Vajon te és a vallásod nem a Katolikus vallásból hoztátok a háromságot?"


De, a katolikus vallás pedig Krisztustól és az apostoloktól.

2017. jún. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 1226/1387 anonim ***** válasza:
72%

Nekem a hazugságokról ez a video jutott eszembe:

[link]

2017. jún. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 1227/1387 anonim ***** válasza:
72%

1225.

A tantétel nem mondja ki de a neveltetésben benne volt,mert ha nem lett volna benne nemtörténik meg.

Hiába bekkelsz mert megtörtént és a múlté,de aki még most is védelmezi és mentegeti részese annak.Ha ellentmond és elzárkózik,azt jelenti,hogy nem részese aannak.

2017. jún. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 1228/1387 anonim ***** válasza:
65%

1226.

Ne a szeny videót tedd fel,hanem az eredetieket.

[link]

2017. jún. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 1229/1387 anonim ***** válasza:
78%

Nem jó... össze vissza vágott videót mutattál, inkább ezt hallgasd. Eredeti felvételek vágatlanul:

[link]

2017. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 1230/1387 anonim ***** válasza:

"Hiába bekkelsz mert megtörtént és a múlté,de aki még most is védelmezi és mentegeti részese annak.Ha ellentmond és elzárkózik,azt jelenti,hogy nem részese aannak."


Sehol nem mentegettem az egyházvezetők bűneit, csupán annyit írtam, hogy ez még nem bizonyítja, hogy a Szentháromság hamis. Mert ennyi erővel azt is bizonyíthatná, hogy a Biblia hamis. Illetve annyit írtam még, hogy ez nem bizonyítja azt sem, hogy Isten teljesen elfordult volna tőlük, az egyháztól. Jézus a Péterre és apostolokra épített egyházáról kijelenti, hogy a pokol kapui sem vehetnek erőt.

2017. jún. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!