Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
 1111/1387 anonim ***** válasza:
56%

#1110

Oké, akkor mutasd meg nekem azt az igét, ami angyalnak nevezi Jézust!

2017. máj. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 1112/1387 anonim ***** válasza:
56%

# 1110


Vagy hozzad a verset, ami a Szentlelket tevékeny erőnek mondja!

2017. máj. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 1113/1387 anonim ***** válasza:
65%
1011.Jézus azt mondta"mikor Elmegyek az Atyához elküldöm rátok ama erőt"vagyis a szent szellemet.
2017. máj. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 1114/1387 anonim ***** válasza:
56%

#1113

Ha János evangélumának 16. fejezetéről beszélsz, akkor ez csak egy újabb ferdítés az ÚVF-ből. Valójában ugyanis igazság Lelkéről beszél Jézus, és Vígasztalónak nevezi, nem erőnek.

Ráadásul ugyanebben a fejezetben azt is láthatjuk, hogy a Szent Lélek ugyanúgy merít a Fiútól, mint az Atyától (János 16:15). Tehát ha abból is indulnánk ki hogy a Szent Lélek csak Isten ereje, akkor a Biblia előbbi állítása is pont azt bizonyítaná hogy a Fiú éppúgy Isten mint az Atya, hisz a Szent Lélek kettejük közös forrásából merít.

2017. máj. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 1115/1387 anonim ***** válasza:
56%

# 1113


Nem tudom, hol mond ilyet, a 15. fejezet 26-os versében ez van:


"Amikor megérkezik a segítő, melyet elküldök majd nektek az Atyától, az igazság szelleme, amely az Atyától jön, az tanúskodni fog rólam;"


És ez az ÚVF féle verzió, "erő" még abban sincs sehol. A 16. fejezetben van még hasonló vers, de erőt ott sem ír. Szóval lehetnél egy kicsit igényesebb is a versek idézésénél, mert ez még a saját fordításotokhoz sem passzol. Ha nem megy fejből, inkább keresd ki. Ne ezen spórolj meg időt.

2017. máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 1116/1387 anonim ***** válasza:
56%
Bocsánat, János evangéliumaról beszéltem
2017. máj. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 1117/1387 anonim ***** válasza:
65%
1114.Nem értem miért kell annyit találgatni és filozofálni,a szent szellem Istensége/nem Istensége között,mikor a biblia Sehol nem említi mint Istent.Miért akarjátok beledömöszölni a bibliába azt a hatalmas hazugságot,hogy Isten.
2017. máj. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 1118/1387 anonim ***** válasza:
56%

#1117

A Biblia az Atyét és a Fiút is említi, mint Istent. Szent Lélek esetében nincsen nyíltan kimondva ugyan, de miután Jézus egyenrangra emeli a másik két Isteni személlyel, elég egyértelmű hogy nem egy névtelen erő, hanem egy NÉVEN NEVEZETT Isteni személy.

2017. máj. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 1119/1387 anonim ***** válasza:
65%

1118.

Én megértem,hogy szeretnétek,hogy a bibliába lévvő próféciák, történt dolgok ugy legyenek ahogy te és sokan mások szeretnék.De az Isten szava nem az egyének szerint van irva,mert akkor nem volna Isten szava.

Pld.az Atya neve Jehova nincs említve töletek,pedig nem egyhelyen van a bibliában.Minden kitaláció van a tagadására pld.Jehova,az Jézus.Vagy csak 1500-tol van.A másik azt mondja,hogy mü szó.

De,hogy Sehol nem irja azt,pld.szent szellem Isten,de mégis beleerőltitek a bibliába.Nem féltek,hogy az Atyát megfosszátok a nevétől,miközben Istené tesztek valakit/valamit akiről a biblia nem irja,hogy Isten.

Szerintem nagyobb hiba ez mind ha hagynád az egészet.Mert nem mindegy ha készakarva bünözünk vagy tudat nélkül.

2017. máj. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 1120/1387 anonim ***** válasza:
56%

A Jehova tényleg csak egy kitalált műszó, ráadásul nőnemű, mert a kitalálója képzetlen volt a héberben, és a JHVH mássalhangzóit összeolvasta az 'adonáj' (úr) magánhangzóival.


A Szent Lélek Istenségét pedig azért védjük, mert hiába nem tetszik neked, ettől még rengeteg helyen erre utal a Biblia, de még maga Jézus szava is a keresztelkedéssel kapcsolatban.

Ha nem tetszik, ne higgy benne, a te dolgod. De azt állítani hogy nincs Bibliai alapja, egyszerűen hazugság.

2017. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!