Hogy lehet megkérdőjelezni az evolúciót?
Én azt tartom nagyon szomorúnak, hogy itt a legtöbb értelmes válasz 50% alá van pontozva.
Azt is figyelembe véve, hogy létezik szisztematikus, témától független lepontozás is - még mindig legalább a pontozók negyede nem méltó az "értelmes ember" névre.
Ill. aki értelmes, az kevesebbet pontoz, vagyis kevésbé aktív.
Egyáltalán nem biztos az emberiség fennmaradása - hogy a fejlődéséről már ne is beszéljünk ezek után.
Azóta? Két óra alatt? :D
Amúgy a kérdező nem tudja felpontozni, az ő értékelése is csak egy a sok közül, ilyen 200+os vitánál pedig annyian értékelhettek már, hogy egy plusz értékelés már 1%-ot sem javíthat vagy ronthat a helyzeten...
Gal 6,3
Mert ha valaki azt véli, hogy ő valami, holott semmi, önmagát csalja meg.
"Mert ha valaki azt véli, hogy ő valami, holott semmi, önmagát csalja meg."
Engedd meg hogy egyetlen biblikus válasszal szolgáljak erre a válaszodra (bár fogalmam sincs, mit akartál vele kifejezni): elvégre a Biblia (és a Biblián alapuló vallások mindegyike) szerint mindannyian Isten gyermekei vagyunk. Ez azért már önmagában valami, nem?
"Mi a bizonyíték arra, hogy az ember az állatvilágból fejlődött ki, és nem Isten teremtette?"
Elég sok van. Például hogy felépítésében a legapróbb részleteik megegyezik az állatok felépítésével.
Hogy a fosszíliák alapján teljesen jól levezethetőek a fejlődési sorok.
Hogy ezeket a fejlődési sorokat mind a különféle kormeghatározási, mind a genetikai vizsgálatok is hitelesítik.
Hogy az ember (mint minden élőlény) magán viseli a fejlődés minden nyűgjét. Repetitív és felesleges DNS szakaszok a genomban, vagy épp olyan gének amelyek az őseinknek még hasznosak lehettek, de nekünk már nem. Például az emberben is megvannak a mai napig a tojás fehérjéinek szintetizálásért felelős génszakaszok.
Lehetne sorolni jó hosszan.
Azt amúgy nem is szokás állítani, hogy ne indíthatta volna Isten ezt a folyamatot, vagy ne terelgethette volna a neki tetsző irányba, de magát az evolúciót egyszerűen minden megfigyelés alátámasztja.
Ellenben arra semmi nem utal, hogy bármi is valaha csak úgy varázsütésre jelent volna meg.
"Mi a bizonyíték arra, hogy az ember az állatvilágból fejlődött ki, és nem Isten teremtette?"
Elég sok van. Például hogy felépítésében a legapróbb részleteik megegyezik az állatok felépítésével./ÖNKÉNYES MEGÁLLAPÍTÁS!
Hogy a fosszíliák alapján teljesen jól levezethetőek /ÖNKÉNYES MEGÁLLAPÍTÁS! a fejlődési sorok.
Hogy ezeket a fejlődési sorokat /ÖNKÉNYES MEGÁLLAPÍTÁS! mind a különféle kormeghatározási, mind a genetikai vizsgálatok is hitelesítik.
Hogy az ember (mint minden élőlény) magán viseli a fejlődés minden nyűgjét. Repetitív és felesleges /NÉZŐPONT KÉRDÉSE/ DNS szakaszok a genomban, vagy épp olyan gének amelyek az őseinknek még hasznosak lehettek /ÖNKÉNYES MEGÁLLAPÍTÁS! , de nekünk már nem. Például az emberben is megvannak a mai napig a tojás fehérjéinek szintetizálásért felelős génszakaszok. /FOGALMAD SINCS HOGY MIÉRT OLYAN A GÉN AMILYEN, CSAK FELHASZNÁLSZ EGY KIRAGADOTT DOLGOT A SAJÁT NÉZETED ALÁTÁMASZTÁSÁRA/
Lehetne sorolni jó hosszan.
Azt amúgy nem is szokás állítani, hogy ne indíthatta volna Isten ezt a folyamatot, vagy ne terelgethette volna a neki tetsző irányba, de magát az evolúciót CSAK A VARIÁLÓDÁST/egyszerűen minden megfigyelés alátámasztja. /tÖRZSFEJLŐDÉST MÉG SENKI SEM LÁTOTT
Ellenben arra semmi nem utal /A TE CSŐLÁTÁSOD SZERINT/ , hogy bármi is valaha csak úgy varázsütésre jelent volna meg.
„Fontos problémát jelent az (evolúciós) elmélet bizonyításakor az ősmaradvány-anyag; az eltűnt fajok lenyomatai megőrződtek a Föld geológiai képződményeiben. Ez a maradványanyag soha nem mutatta Darwin hipotetikus közbeeső variánsainak nyomait, helyette azt mutatta, hogy a fajok hirtelen jelennek meg és tűnnek el, és ez az anomália erősítette a kreacionista érvet, miszerint minden egyes fajt Isten teremtett.” (Czarnecki, Mark, „The Revival of the Creationist Crusade”, [A kreácionista hadjárat új erőre kap], MacLean's, January 19, 1981, p. 56)
Richard Monestarsky, a Science News népszerű evolucionista folyóirat szerkesztőségéhez tartozó író a Kambriumi robbanást így kommentálja az evolucionisták nagy megrökönyödésére: "Fél milliárd évvel ezelőtt hirtelen jelentek meg a ma ismert bonyolult életformák. Abban a pillanatban, a Föld történetének 550 millió évvel ezelőtti Kambrium korszakának elejét egy óriási biológiai robbanás fémjelzi, melynek során a Föld tengerei megteltek a világ első bonyolult élőlényeivel. A ma ismert állattörzsek már a korai Kambriumban képviseltették magukat, és genetikailag ugyanolyan távol estek egymástól, mint ma."
Hogy történhetett az, hogy a Kambrium kori tengereket hirte len ellepték változatos tarkaságban a gerinctelen élőlények úgy, hogy nem voltak közös őseik? Az evolucionisták sohasem fognak tudni felelni erre a kérdésre. Richard Dawkins, angol biológus, az evolucionista gondolkodás egyik oszlopos képviselője, kénytelen volt kimondani a következő szavakat ezzel a ténnyel kapcsolatban annak ellenére, hogy szavai ellentmondanak annak a tannak, amelyet ő hirdet: "Például a Kambriumi kőzetrétegek a legrégebbiek. Koruk kb. 600 millió év. Ezekben lelhetők fel a főbb gerinctelen csoportok. Sok olyan kövületet találtunk, amely olyan állatokból származik, amelyek fejlődésüknek előrehaladott állapotában vannak már a Földön való megjelenésüknek a pillanatában is. Úgy néz ki, mintha csak odapalántázták volna őket, minden előzetes fejlődési stádium kihagyásával. Mondanunk sem kell, hogy a hirtelen palántázás jelensége örömmel töltötte el a Teremtés híveit."
„A mai többsejtű állatok első vitathatatlan megjelenése az ősmaradvány-anyagban 570 millió évvel ezelőttre tehető – és a megjelenésük robbanásszerűen, nem pedig egy hosszúra nyúló crescendóval történt. Ez a ’kambriumi robbanás’ megjelöli (legalább is közvetlen bizonyítékként) a mai állatok gyakorlatilag összes fő csoportjának megjelenését – és mindez geológiai léptékben nagyon rövid idő alatt történt, néhány millió év alatt.” (Gould, Stephen J., Wonderful Life: The Burgess Shale and the Nature of History [A Burgess Shale, és a történelem természete], 1989, p. 23-24)
„Az ősmaradvány-anyag több szomorúságot okozott Darwinnak, mint örömet. Semmi sem aggasztotta jobban, mint a kambriumi robbanás, majdhogynem az összes összetett szerves minta egyidejű megjelenése…”(Gould, Stephen J., The Panda's Thumb [A panda hüvelykujja], 1980, p. 238-239)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!