Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet megkérdőjelezni az...

Hogy lehet megkérdőjelezni az evolúciót?

Figyelt kérdés
Hogy létezhetnek még ilyen emberek? Mire alapozzák a hitüket és hogy nem lehet elhinni az evolúciót mikor szemmel látható bizonyítékai vannak?

2016. máj. 2. 20:33
 241/275 anonim ***** válasza:
2%

"Egyébként az egész ID-s matek a valószínűségekről egy nagy rakás baromság, "--> köszönjük Emese


"amire bárki rá tudna jönni, ha csak egy kicsit is gondolkodna. "--> köszönjük a fantasztikus indoklást is, rendkívül tudományos, részletes cáfolatot kaptunk:)


"A kreacosok egyik érve (pontosabban hazugsága), hogy a tudósok nem tudják levezetni, hogyan jönnek létre új dolgok az élőlényeknél. Figyelem!!!

Erre jön a kreacos matekos, és kiszámolja, hogy mennyi az esélye ennek vagy amannak a létrejötte!


Teccik figyelni? :D "


A mechanizmus létrejöttének esélye és maga a mechanimus létrejöttének levezetése két külön dolog. Teccik figyelni?:D


"Senki nem tudja szerintük, miképpen keletkezhetett magától, de a kreacos kiszámolja annak a valószínűségét, amiről senki nem tud semmit."

Már megint a fentiek keverése. Teccik figyelni?:D

2016. dec. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/275 anonim ***** válasza:
26%

"Senki nem tudja szerintük, miképpen keletkezhetett magától, de a kreacos kiszámolja annak a valószínűségét, amiről senki nem tud semmit."


Még egy dolog. Ahhoz képest, hogy nem tudja senki, van evós elképzelés ezekről, és ennek a magyarázatnak számolják ki a kreósok a valószínűséget, pontosabban a valószínűtlenséget. Aki akarja, megnézheti: [link]


Kedves Cerevisiae, össze vissza kapálózol, ráadásul elég tudatlanul:(

2016. dec. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 243/275 anonim ***** válasza:
12%
Ha pedig senki nem tudja a mechanizmusokat, akkor mitől is tudományos tény az evolúció? :D
2016. dec. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/275 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, 47%-os: amit te most itt csináltál, azt hívják elárasztásnak (flood). Arra megy ki az egész, hogy elözönlöd az egész oldalt, és hangerővel akarsz győzni, ezen kívül kifárasztani azt, aki megpróbál érveket összeszedni ellened.

De hiába is próbálná, mert csak újabb íráscunamival válaszolnál rá.


Amit írsz, az meg elég zavaros, és persze nem ragaszkodsz nagyon szigorúan a tényekhez, hogy finom legyek.

Nem fogom egyesével cáfolni, amit írtál. Van benne egy kevés igazság, sok butaság (ami nem kapcsolódik igazán a témához), és jó pár olyan dolog is, ami nem igaz.

Ezeket te is össze tudod szedni, ha akarod.

2016. dec. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 245/275 anonim ***** válasza:
83%

"Ha pedig senki nem tudja a mechanizmusokat, akkor mitől is tudományos tény az evolúció? :D"

Elég nagy ostobaság a mechanizmus ismeretéhez kötni a tudományosságot. Pl. a Newton-i gravitációs törvény sem mond semmit a gravitációs mechanizmusáról. Newtont rettenetesen zavarta, hogy egész pontosan semmit nem tud arról, hogy miképpen jön létre, mi közvetíti a vonzó erőt, aminek a hatását ő a törvényébe foglalta.


A tudományosságnak teljesen más kritériumai vannak, aminek természetesen az evolúció elmélete teljesen megfelel.

2016. dec. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 246/275 anonim ***** válasza:
3%

"A tudományosságnak teljesen más kritériumai vannak, aminek természetesen az evolúció elmélete teljesen megfelel.

"


Micsoda? Az evolúció egy elmélet. Ahány tudós, annyi elképzelés. A tudomány pedig tényeken alapul, látható és vizsgálható tényekre. Ergo az evolúció semmiféleképpen nem felel meg a tudománynak.

2016. dec. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 247/275 anonim ***** válasza:
95%

"Micsoda? Az evolúció egy elmélet"

Így van, és ez az elmélet szó a tudományban a legmagasabb szintű bizonyítottságot jelenti, vagyis hogy konkrétan minden egyes megfigyelés és kísérlet ezt támasztja alá, és semmi nincs ami cáfolná.

2016. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 248/275 anonim ***** válasza:
96%

A kérdezőnek: megkérdőjelezni bármit lehet. De tudományos elméletet csak tudományos alapon van értelme, divatból vagy hit alapon nem. Ezért aki ezek mentén kekeckedik, azt nem kell és nem is lehet komolyan venni.


A 246-osnak: neked fogalmad sincs a tudományról, ha azt hiszed, hogy "ahány tudós, annyi elképzelés". Pont, hogy nem. Az "elmélet" szó éppen azt jelenti, hogy sok tudós, de egy elképzelés, mivel a tudomány nem egyéni meggyőződésről, hanem a természetről alkotott objektív ismereteink öszességéről szól - tényeken alapulva. Azok pedig éppenséggel az evolúciót támasztják alá, és nem mást.

2016. dec. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 249/275 anonim ***** válasza:
94%

"Micsoda? Az evolúció egy elmélet. Ahány tudós, annyi elképzelés. A tudomány pedig tényeken alapul, látható és vizsgálható tényekre. Ergo az evolúció semmiféleképpen nem felel meg a tudománynak."

Nem te vagy véletlenül a wmiki? Az szokott összehordani ekkora orbitális ostobaságokat a tudományról... látszik, hogy fogalmad sincs az egészről. Miért nem csinálsz valamit, amihez értesz? Jelenleg tudományosan elfogadott konszenzus, hogy az evolúció egy létező folyamat, ami a mutáció/szelekció révén felelős a ma megfigyelhető biológiai sokféleségért.

2016. dec. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 250/275 anonim ***** válasza:
0%
Az evolucionisták szerint a molekuláris evolúció nagyon hosszú időn át ment végbe, és ez a hosszú idő tette lehetségessé a lehetetlent. Azonban bármilyen hosszú időt is veszünk, nem lehetséges, hogy az aminosavak véletlenül álljanak össze fehérjékké. William Stokes, amerikai geológus, elismeri Földtörténeti alapok című írásában azt a tényt, hogy „a fehérje nem alakulhatna ki egymilliárd év során sem, egymilliárd olyan bolygón sem, amelyet a szükséges aminosavak koncentrált vizes oldata borít”.Mit is jelentenek ezek a tények? Perry Reeves kémiaprofesszor így válaszol erre a kérdésre: Amikor az ember megvizsgálja a lehetséges szerkezetek óriási számát, amelyek az aminosavak véletlenszerű kombinációjából jöhetnek létre, teljesen értelmetlennek tűnik, hogy az élet így alakult volna ki. Sokkal hihetőbb, hogy egy Nagy Építő és a legbölcsebb terv kellett ehhez a feladathoz.Ha csak egyetlen ilyen protein spontán létrejötte lehetetlen, milliószor lehetetlenebb, hogy az emberi sejteket felépítő milliónyi fehérje spontán keletkezzék. Sőt, a sejt nem csupán fehérjék halmazából áll. A fehérjék mellett nukleidek, szénhidrogének, lipidek, vitaminok és sok más elem és vegyület vesz részt pontos arányok szerint felépítésében és működésében is. Mindegyik számos különböző organelle-ben építőkőként vagy segítő molekulaként látja el feladatát. Robert Saphiro, a New York Egyetem vegyésze és DNS-specialistája kiszámolta, hogy mekkora a valószínűsége annak, hogy az egyetlen baktériumban található 2000-féle protein spontán létrejöjjön. (Az emberi sejtjében kb. 200 ezer különböző protein van.) A valószínűség 1 a 1040000-hez (ez egy hihetetlen nagyságú szám, ahol az egyest negyvenezer nulla követi).
2016. dec. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!