Igaza van Einsteinnek?
"Én csak mély sajnálattal látom, hogy Isten olyan sokat megbüntet gyermekei közül számos butaságukért, amelyekért csak Ő Maga tehető felelőssé; véleményem szerint csak nemlétezése lehet mentség számára."
"Nem tudok elképzelni egy személyes Istent, aki közvetlenül befolyásolná az egyének cselekedeteit..."
"Nem tudok elképzelni egy olyan Istent, aki jutalmazza és bünteti teremtményeit, vagy olyan akarata van, amilyent mi tapasztalunk magunkban. Nem tudok és nem is akarok elfogadni egy személyt, aki túléli fizikai halálát; vagy hagyni, hogy a félelemtől, vagy abszurd egoizmustól gyenge lelkek dédelgessenek ilyen gondolatokat. "
"Az ember, aki alaposan meggyőződött az okság törvényének egyetemes működéséről, egy pillanatra sem tudja elfogadni egy létező gondolatát, aki beleavatkozik az események folyamába. Számára nincs értelme a félelem vallásának, és ugyanilyen kicsi a társadalmi és erkölcsi vallásnak. Egy Isten, aki jutalmaz és büntet, elképzelhetetlen számára annál az egyszerű oknál fogva, mivel az emberi cselekedeteket külső és belső szükségletek határozzák meg, így Isten szemében az ember nem tehető felelőssé jobban, mint amennyire egy élettelen tárgy felelős azokért a mozgásokért, amelyeket végez..."
"Nehezen találsz olyan komoly gondolkodású elmét, akinek ne lenne egyéni vallásos világképe. De ez a vallásosság különbözik a naiv emberétől. Az utóbbiak Isten gondoskodásából hasznot várnak, félnek haragjától; egy olyan érzés szublimálása ez, ami hasonlít az apa és gyerek közötti kapcsolathoz."
"Az erkölcsi jóért folytatott küzdelemben az egyházi tanoknak fel kell adniuk az emberarcú Isten-képet. Ez azt is jelenti, hogy fel kell adniuk a remény és félelem ilyetén eredeztetését, ami a múltban óriási hatalmat adott a papok kezébe."
"Meglehet, Jézusnál nagyobb dolgokat is véghez tudunk vinni, mert a Bibliában róla írottak költőien kiszínezettek."
Kérdező, ugye te tetted fel ezt a kérdést is korábban? http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..
Jó értem én, hogy te a személyeskedéssel kompenzálod azt, hogy megcáfolják az érveid, értem én, hogy ez a magadfajták fegyvere, de ez akkor is annyira unalmas már...
Jelenlegi kérdésedhez:
,,Az első korty a tudomány poharából ateistává tesz. A pohár alján pedig ott van az Isten!" (Isaac Newton)
"Isaac igen gyakran forgatta a Bibliát, mely gyakorlat élete végéig kísérte. Hittel vallotta, hogy a Világot az Atyaisten úgy alkotta, hogy elegendő nyomot hagyjon a végső összefüggések kifürkészéséhez és az Ő mibenlétének megfejtéséhez. Ezzel a gondolattal élte le életét, és ugyanolyan mélységgel és ugyanolyan hosszan foglalkozott a Biblia és vallás tanulmányozásával, mint a tudományos igazságok megfejtésével." Forr.: [link]
"Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert ezt bárki mondhatja, akárki kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról." - Balise Pascal
És még lehetne sorolni a történelem nagy elméit, akik hittek Istenben... Most akkor miért épp Einstein véleménye kell, hogy mérvadó legyen számunkra? Mert ez támasztja alá az ateisták istentagadását?
Ja és Jézus nagy kezdőbetűvel írandó, mint minden más tulajdonnév.
"Nem ez a kérdés. A kérdés az, hogy kellett e Istent teremteni vagy sem?"
Kellett. Istent az ember teremtette.
Abba most ne menjünk bele, hogy esetleg önmagát teremtette meg, azzal sokkal többet vesztenétek. Azzal meg eleve, ha ti még azt is tudjátok, hogyan keletkezett...
"Istent az ember teremtette."
Öröm látni, hogy a világ legbetegebb és legbutább materialista filozófusaitól próbálsz gondolatokat csenni.
És a legnagyobb poén, hogy az ő gondolataikra sokkal mélyebb behatást gyakorolt az ószövetség mint egy átlagos magát nem vallásosnak tartó emberre.
---
Anonymus
"Öröm látni, hogy a világ legbetegebb és legbutább materialista filozófusaitól próbálsz gondolatokat csenni."
Nem csentem senkitől sem, ez saját gondolat. Ha meg megnézzük, hogy hány féle istenség van a különféle népek közt, akkor meglehetősen tumultus van,d e hát tudjuk, hogy Tollas Kigyő is létezett. Persze majd megmondod, hogy az csak kitaláció, de a te istened valóság.
Nos, úgy vélem, hogy addig, amíg nem tanulmányoztad annyit a vallásokat, mint én, legalább, addig nem sok jogod van kijelenteni magáról a vallásról bármit is.
A vallás egy van, Isten csak egy van, és minden vallási irányzat ugyan arról az Istenről beszél és tanít.
Minden vallásnak ugyan az az alapja. Első körben a négy elem rendszere. Nincsen olyan vallás a világon, sem holt sem élő vallás, amelyik ne a négy elem misztériumára épülne. Még a kereszténység is mai napig folyamatosan a négy elem köré helyezi vallási szertartásait. Ez a legalapvetőbb.
Aztán ott van az a közös pont, hogy a világot háromrétegűnek fogja fel, melyből a mi világunk a középső. Aztán az, hogy e három rétegen belül miként osztogatja hetes (bolygó) vagy tizenkettes (csillagképi) szintekre vallása válogatja.
A harmadik csodás közös elem, a világ dualitásának levezetése egy Jó Istenre és rajta keresztül Isten áldásának tekinti a jó dolgokat, és egy Rossz Istenre és rajta keresztül a gonosz átkának tekinti a rossz dolgokat. És ebben az esetben viszont lényegtelen, hogy ezt Jó karmának vagy Rossz karmának nevezi el, ugyan azt definiálja.
Negyedik közös elem az egy Isten hit. Nincsen olyan, hogy politeista és monoteista vallás. Minden vallás monoteista. Csak abban van különbség, hogy mi hangsúlyozódik ki Isten önállósága, és hatalma, vagy Isten többarcúsága, önmaga felosztottsága. Mindkettő helyes értelmezés. A probléma ott kezdődik, amikor abszolutizálni akar egy vallási irányzat.
Ötödik közös pont, hogy a vallás központi eleme Isten mellett az ember és annak születése, jelene és jövője.
Ezek talán a legfontosabb közös pontok, amik hirtelen eszembe jutottak. Nyilván van még egy-pár. Amiben különböznek a vallások azok a külsőségek, amit szertartásnak nevezünk.
---
Anonymus
"A vallás egy van, Isten csak egy van, és minden vallási irányzat ugyan arról az Istenről beszél és tanít."
Örülök, hogy bevallottad, a te istened Tollas kígyó!
Jó gunyolódást, nagyon nem hatsz meg vele. Egyébként elképzelhető, hogy volt olyan kultúra, ami így jelenítette meg az Istent.
A tollaskígyó ábrázolás főleg a Maja és Inka hitvilágban jelent meg, gondolom onnan szedted :)
---
Anonymus
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!