„Az a szó, hogy "isten", számomra semmi más, mint az emberi gyengeség kifejezése és terméke; a Biblia tiszteletreméltó, ám primitív és meglehetősen gyermeteg legendák gyűjteménye.”
"A népszerű tudományos művek olvasása során hamarosan meggyőződtem arról, hogy a bibliai történetek jó része nem lehet igaz."
H valaki ateista, akkor valószínűleg egyetért, ha hívő, akkor kevésbé.
2011. aug. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
3/61 anonim válasza:
*Ha valaki
2011. aug. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
4/61 anonim válasza:
Nincs igaza..
2011. aug. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
5/61 anonim válasza:
Nem teljesen értek egyet, én inkább az agy által "egyéb" tárolónak mondám. Az agy ugyanis fanatikusan elemezni próbálja a világot, ha olyannal találkozik amit nem ért, vagy túl sok energiát fogyaszt a megértése, azt is igyekszik azért bekategórizálni, ebből lesz egyeseknél pl isten. Másnak ez pl véletlen, vagy ismeretlen természeti erők. A többit korrekt megfogalmazásnak tartom.
2011. aug. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
6/61 anonim válasza:
Einsteinről annyit kell tudni, hogy nem hitt a Biblia istenében. De ez nem jelenti azt, hogy ne hitt volna egy transzcendens lényben, amit az ember jobb szó híján Istennek nevez.
2011. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
7/61 anonim válasza:
Igaza van.
2011. aug. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
8/61 anonim válasza:
aha
2011. aug. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
9/61 anonim válasza:
Isten = Teremtő erő (itt nem egy öreg szakállas bácsit kell elképzelni). Einsteinnek a Biblia túlságosan földhözragadt volt. Ő talán magát az energiát látta az "Istennek", ami valójában az isteni erő lehet, mivel ha nincs energia, nincs anyag nincs semmi?
2011. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
10/61 anonim válasza:
"A vallás és a tudomány közötti ellentétek jelenlegi legfőbb forrása az emberarcú Istenről alkotott felfogásból ered."
"Nehezen találsz olyan komoly gondolkodású elmét, akinek ne lenne egyéni vallásos világképe. De ez a vallásosság különbözik a naiv emberétől. Az utóbbiak Isten gondoskodásából hasznot várnak, félnek haragjától; egy olyan érzés szublimálása ez, ami hasonlít az apa és gyerek közötti kapcsolathoz.
"Én Spinoza Istenében hiszek, aki minden létező harmóniában megnyilvánul, és nem abban az Istenben, aki az emberek cselekedeteivel és végzetével törődik."
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!