Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaza van Einsteinnek a...

Igaza van Einsteinnek a Bibliáról?

Figyelt kérdés

„Az a szó, hogy "isten", számomra semmi más, mint az emberi gyengeség kifejezése és terméke; a Biblia tiszteletreméltó, ám primitív és meglehetősen gyermeteg legendák gyűjteménye.”


"A népszerű tudományos művek olvasása során hamarosan meggyőződtem arról, hogy a bibliai történetek jó része nem lehet igaz."


2011. aug. 22. 12:10
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
44%
mégis mit vársz egy zsidótól a keresztények bibliájával kapcsolatban?
2011. aug. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
45%
Nade hol van most Einstein?
2011. aug. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
66%
Einstein valahol a levegőben, vagy az óceánban, egy boeing 747es rakterében por állapotban.
2011. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
77%

"mégis mit vársz egy zsidótól a keresztények bibliájával kapcsolatban?"


Nem akarlak elkeseríteni, de a zsidók szent könyve az Ószövetség. És ugyan ezeket az idézeteket még nem hallottam Einsteintől, de szerintem ő az Ószövetséget értette "Biblia" alatt.


A modern teológusok nagy része egyetért abban, hogy a Bibliát nem szó szerint kell érteni, hiszen a benne szereplő szövegek az adott kor szellemi, technikai és kulturális hiedelmeit tükrözik.

Csak egy példa: a 17. században egy pap (sajnos nem tudom ki) a Bibliában szereplő családfák levezetésével kiszámolta a Föld korát, ami azt hiszem 6600 év körül volt (Ő pontosan kiszámolta, én nem tudom sajnos). A 20. században már elfogadja az egyház, hogy ez nem igaz (pedig a Biblia alapján ennyinek kellene lenni).

A történtek tanulsága a fontos, és a hit, hogy a világot Isten teremtette.

És Isten alatt mindenki azt érti, ami számára szimpatikus, hiszen ez nem változtat Isten lényegén.

2011. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
48%
a föld a tektonikus mozgások alapján 5 milliárd éves lehet (amik bizonyítottak, pl a variszkuszi hegységrendszer által...)
2011. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
44%

"mégis mit vársz egy zsidótól a keresztények bibliájával kapcsolatban?"


A keresztény biblia nem más, mint a zsidó Tóra amihez ezt azt hozzáírtak a keresztények...

2011. aug. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
64%

Gondolom nem jutott el eddig a részig:

Lk 10,21 - Abban az órában Jézus kitörő örömmel dicsőítette az Istent a Szentlélekben, ezekkel a szavakkal: "Dicsőítelek, Atyám, ég és föld Ura, hogy elrejtetted ezeket a bölcsek és okosak elől, és kinyilvánítottad a kicsinyeknek. Igen, Atyám, így tetszett neked.

2011. aug. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 bix ***** válasza:
7%

"meg mért is vagyunk úgy oda einsteinért? "


azért mert őt látta valaki, és olyan dolgokat tett le az asztalra hogy saját idejében is csodálattal néztek rá. az elméletei pedig messze túlmutattak saját korán...davinchi idejében is ismerték a festéket, csak nem mindegy mit művelt vele az a különbség.


és igaza van. a biblia alapvetően tanMESE. se több se kevesebb. alapvető emberi viselkedésnormákat, életszemléletet, filozófiát, erkölcsi irányvonalakat tartalmaz, ami az adott korban több mint szükséges volt a primitív, jóformán szabályok nélkül élő embereknek. rendet és rendszert teremtett. ha valaki elolvassa viszonylag pozitív hangvégelű az újszövetség, arról szól hogy segíts a másikon, szeresd embertársaidat, értsd meg a másképp gondokozókat.


ennyi, nem több és nem kevesebb. értékes gondolatok is vannak benne, még akár a mai ember számára is, de csak mese.

2011. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
41%

"olyan műveltek vagytok mint egy kalap trágy

az ószövetség egy jelentős mértékben átformált, rövidített változata a tórának, melyet a katolikusok szószerint, míg a zsidók a talmuddal, a magyarázattal együtt fogadják el"


A talmud nem a magyarázat, hanem egy kőkemény jogi mű!

2011. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 bix ***** válasza:
miért teológián nem oktatják a római jogot? :D
2011. aug. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!