Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaza van Einsteinnek a...

Igaza van Einsteinnek a Bibliáról?

Figyelt kérdés

„Az a szó, hogy "isten", számomra semmi más, mint az emberi gyengeség kifejezése és terméke; a Biblia tiszteletreméltó, ám primitív és meglehetősen gyermeteg legendák gyűjteménye.”


"A népszerű tudományos művek olvasása során hamarosan meggyőződtem arról, hogy a bibliai történetek jó része nem lehet igaz."


2011. aug. 22. 12:10
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy tegnap én kezdtem ezt az Einsteines idézetet, de látom titeket is elgondolkodtatott. Ő egyértelműen nem hitt Istenben és ha más nem ez legalább meggyőzhetné a fanatikusokat. Egyébként szerintem szánalmas, hogy a 21. században még arról vitatkozunk, hogy fizikai képtelenségek és természetfeletti erők léteznek-e. Egy valóban értelmes és stabil ember nem süllyedhet addig, hogy enged a lelki vigaszt nyújtó csodákban. Mert csodák nincsenek az életét mindenki maga irányítja és a korlátokat nem isten szabja hanem a véletlen és mi magunk egymásnak.
2011. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
55%

"Einsteinnek a Biblia túlságosan földhözragadt volt."


Nem tudom, hogy ez igaz-e?

De ha igy volt, akkor ez csak azt bizonyítja, hogy lehet valaki nagyon okos, söt, a világ szemében akár "zseni" is és mégsem intelligens!

Valószínüleg nem sokat forgatta bibliát....


Mert a biblia Isten SZAVA, Isten története az emberrel, minden emberrel, velünk is, ma is.


De nemcsak ez: ha rendszeresen olvassuk "megelevenedik" számunkra, konkrétan "beleszól" az életünkbe!

Ez a nagyon érdekes jelenség a Szentlélek hatása/közremüködése, Aki vezeti, megérteti az olvasót Isten JELENLEGI akaratával a számára!

Aki ezt egyszer (és többször) megtapasztalta, az soha többet nem akar majd lemondani a segítségröl, vezetésröl, amit igy kap!!

2011. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
46%

Halló!


Ami Isten létezését vagy a biblia igazát illeti: MINDKETTÖ IGAZ!!!


Hogy Isten létezik, azt meg lehet TAPASZTALNI! Persze ezt csak a hivök tudják, aki nem foglalkozik Istennel, az nem fogja...


Azt pedig, hogy a biblia tanai mennyire igazak, bozonyítják a köv. linkek.

Jó szórakozást!


[link]


[link]


Itt vannak hozzá a YouTube-videók is:

http://www.youtube.com/watch?v=2SuBRNGAqOM


Linkek:

[link]

[link]


[link]

[link] about_don_piper.asp

http://www.youtube.com/watch?v=54qs3A8Yy8o

[link]


Rengeteg ilyen élménybeszámoló (könyv, video) van már manapság, mind élö bizonyítékok!!!

2011. aug. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
63%
2011. aug. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 A kérdező kommentje:
De én nem szentfazekak agymosott véleményére vagyok kíváncsi, akik nem tartják intelligensnek a XX. század legnagyobb koponyáját.
2011. aug. 25. 22:25
 36/61 anonim ***** válasza:
36%

"A XX. század legnagyobb koponyája?"


Aki még Istenröl sem tud, mert nem tapasztalta meg???!!

Ha a fenti idézetek tényleg szó szerint töle származnak, akkor Einstein egyenesen (egy felfuvalkodott) hülye volt!


A legszomorúbb, ha pont egy zsidó nem vallásos.

2011. aug. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
60%
Azért az hogy Einstein hülye volt nem minden hívő véleménye :)
2011. aug. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 A kérdező kommentje:
Nem lehet megtapasztalni azt, ami nem létezik. Az meg a legalja, hogy egy szentfazék Einsteint degradálja egy nem létező istenség miatt.
2011. aug. 26. 09:44
 39/61 anonim ***** válasza:
47%
Istent sokan megtapasztalták már. Vannak olyan közösségek ahol sok olyan ember van aki látta, hallotta vagy akár érintette is Istent.
2011. aug. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 bix ***** válasza:
53%
és vannak olyan közösségek is akik láttak hallottak sőt d#gtak is ufókkal. remélem érted a párhuzamot
2011. aug. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!