Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaza van Einsteinnek a...

Igaza van Einsteinnek a Bibliáról?

Figyelt kérdés

„Az a szó, hogy "isten", számomra semmi más, mint az emberi gyengeség kifejezése és terméke; a Biblia tiszteletreméltó, ám primitív és meglehetősen gyermeteg legendák gyűjteménye.”


"A népszerű tudományos művek olvasása során hamarosan meggyőződtem arról, hogy a bibliai történetek jó része nem lehet igaz."


2011. aug. 22. 12:10
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
64%

Istent senki sem láthatja! (A bibliában Isten kinyilatkozza, hogy ha egy ember Öt látná, rögtön meghalna.)

De Jézust elég sok Szent látta, mert megjelent nekik. Ezért is Jézus Krisztus a "kapocs" Isten és ember között.


Èrzni, ritkán hallani, viszont lehet Istent is!

Isten jelentkezik nekünk, ha öszintén akarjuk. Ès ha valaki abszolút nem hisz a létezésében, annak csak azt tudom ajánlani, hogy kérdezze Öt Magát meg erröl!!

Ha öszintén, tiszta szívvel és tiszta szívböl teszi, Isten ki fogja Magát nyilatkozni neki!!!


Ez az, amit Einstein sem tett meg...

Nem kereste (igazán) Istent.

Pedig a tudását Istennek köszönhette, ki másnak?!

Számomra az ilyen ember, legyen akármilyen "okos", de ha Istent nem keresi, nem találja életében meg, nem állítja magát az Ö szolgálatába, akkor egy nagyon-nagy hibát csinál. A halál utáni életét, ami gyönyörü lehetne és a végtelenségig tartana, packázza el...


Ebben az értelemben Einstein sem volt okos..., söt.

Atheizmusa kimondottan butaságra vall.


Az emberi élet CSAK ezért adatott, hogy ezalatt a rövid idö alatt Istent megtaláljuk és azt a feladatot, amire Ö megteremtett minket. Ez teljesen individuális és csak akkor kapható meg, ha Istent kérjük, hogy vezessen oda minket hozzá...

Ezt csak nagyon kevesen tudják (mert csak nagyon kevesen kérdeznek utána), de aki tudja, az nem bánja meg. (Saját tapasztalatból beszélek).


A fenti videókat, amiket betettem (Linkek) úgy látom, senki nem nézte meg... (Sajnos németül vagy angolul vannak). Ezek szolgáltatnák u.i. a "bizonyítékot" Isten létezésére is meg még egy-két dologra...


Egyébként van még egy híres mondás: "A tudomány Isten nélkül veszélyes!"


Nem pont ezt tapasztaltuk most meg Japánnal kapcsolatban??!!

2011. aug. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 Hoffman József ***** válasza:
46%

Győződj meg róla magad:

[link]

2011. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:
Kettővel előtti hozzászóló már olyan szakaszba ért az agymosás terén, hogy menthetetlen.
2011. aug. 26. 23:38
 44/61 anonim ***** válasza:

@kérdező


Az őt követő is...

2011. aug. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de az elsőt marha jól megfogalmazta.
2011. nov. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
63%

Bevallom meglepődtem a kérdésben leírt idézeten és a válaszokon is, mert épp nemrég olvastam Einsteintől a következő idézetet:


Albert Einstein (1879-1955) mondta egyszer: "Zsidó vagyok, de a Názáreti ragyogó képe lenyűgöző hatást tett rám. Senki sem fejezte ki magát olyan istenien, mint Ő. Valóban csak egy hely van ezen a világon, ahol nem látnak sötétséget. Ez a Krisztus személye. Őbenne mutatta meg magát Isten nekünk a legérthetőbben."


Ez a két idézet nem tűnik úgy mintha egy embertől származna. Vajon melyik kitaláció? Vagy Einstein skizofrén volt?

2011. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
Einstein a mennyország és a pokol szuperpozíciójában van.
2011. nov. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 A kérdező kommentje:
Einstein gyerekkorában még erősen vallásos volt, de később felnőtt és több esze is lett.
2011. nov. 14. 21:38
 49/61 anonim ***** válasza:
55%

Akkor itt az idézet előzménye:

"ISTEN HIÁNYA


Egy híres egyetem tanára a következő kérdést tette fel diákjainak:

- Mindent, ami létezik Isten teremtett?

- Igen - válaszolta egy diák bátran.

- Tényleg mindent Isten teremtett? - kérdezte újból a tanár.

- Igen, persze. - ismételte meg a diák. De a tanár felvetette:

- Ha Isten teremtett mindent, ami létezik, akkor a rosszat is megteremtette. És az alapján, amire eddig jutottunk, állíthatjuk, hogy Isten rossz.

- A diák először nem tudott mit válaszolni erre a definícióra és csendben maradt. A tanár elégedett volt magával és kérkedett a többi diák előtt, hogy bebizonyítsa, hogy a válaszoló diák hite csak mítosz.

De a diák újból jelentkezett: - Kérdezhetek öntől valamit?

- Természetesen! - így a tanár.

A diák tehát kérdezett: - Létezik-e hideg?

- Milyen kérdés ez, persze, hogy létezik. Te még soha sem fáztál?

A többi diák nevetni kezdett. A fiú válaszolt:

- Valójában uram a hideg nem létezik. A fizika törvényei szerint, ha jól belegondolunk, a hideg csak a meleg hiányát jelenti. Minden test, vagy tárgy érzékeny a környezetváltozásra vagy az energiaátvitelre. Az abszolút nulla tulajdonképpen a meleg hiánya. Akkor ezen a hőmérsékleten minden anyag mozgás- és reakcióképtelen lesz. A hideg nem létezik. Az ember ezt a szót a nem elegendő meleg érzésének kifejezésére találta ki. A diák folytatta: - Létezik sötétség?

- Persze! - válaszolta a tanár.

- A sötétség - folytatta a diák - ugyanúgy nem létezik, az csak a fény hiányakor jön. A fényt tudjuk vizsgálni, a sötétséget nem. Használhatjuk Newton módszerét arra, hogy a fehér fényből töréssel sok színt kapjunk. A sötétséget viszont nem tudjuk mérni. A fény egyetlen sugara megtörhet a sötétben és meg tudja azt világítani. Hogy tudja megmérni, milyen sötét a világűr? Hát úgy, hogy megméri a fény erősségét, amit ad. A sötétség egy szó, melyet az ember talált ki hogy mi történik, amikor nincsen fény.

Végül a fiatalember megkérdezte a tanárát:

- Uram, létezik rossz?

- Persze - válaszolta még mindig a tanár - Látjuk az ember naponkénti embertelenségében, a világban élő bűnözők tömegét. Ez nem lehet semmi más, mint a rossz.

- Valójában rossz nem létezik, uram, legalábbis önmagában nem. A rossz Isten hiánya. Ugyanúgy, mint a sötétség és a hideg esetében. Ez egy szó, amivel az ember azt szerette volna kifejezni, hogy kevés van Istenből, hogy hiányzik Isten. Isten nem teremtette meg a rosszat. A rossz annak az eredménye, hogy az ember híján van Isten ismeretének és szeretetének. Isten szeretete és békessége az Ő ajándéka a mi szívünkben, ha befogadjuk Őt. Úgy, mint amikor felkapcsoljuk a villanyt, vagy kizárjuk a hideget. A tanár leült. "


Gondolom nem árulok el nagy titkot, ha elmondom, hogy a diák Einstein volt. Nekem úgy tűnik, hogy már gyermekkorában elég sok esze lehetett.

Nem tudom, hogy később miért fordult el Istentől, de mivel a hit nem az intelligencia vagy annak a függvénye,hogy kinek mennyi esze van, így kétlem, hogy a te indokod lenne a valódi ok.

2011. nov. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
A probléma ott kezdődik, hogy ez a beszélgetés sosem történt meg.
2011. nov. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!