Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek mi a legkellemetlenebb...

Nektek mi a legkellemetlenebb élményetek Jehova Tanúival kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nekem az, mikor egy Tanú a szemembe vágta, hogy nem lehet üdvösségem, mert nem vagyok az egyházának a tagja. Ráadásul dühösen is mondta. Akkor nagyon rosszul esett ez, de mára tudom, hogy őket sajnos erre tanítják. Szomorú dolog. :(

2013. jún. 7. 19:06
 81/109 anonim ***** válasza:
0%

"Amellett kardoskodsz, hogy az elmesélt történet hazugság."


Számomra pedig te vagy hiteltelen, mert megint meghazudtolsz!!! Azt mondtam, hogy az alaptörténet lehet igaz, de a körítés tele van torzítással. Ezt a szervezet tanításait vádoló szövege tette világosabbá, hiszen tele van érzelmileg túlfűtött vádakkal, marhaságokkal.

2013. jún. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/109 anonim ***** válasza:
100%
Mondj amit akarsz, nekem tiszta a lelkiismeretem, vajon a tied is?
2013. jún. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/109 anonim ***** válasza:
92%

Az ilyen hazugságokra (mint a 6-os) mindig azt szoktam mondani, hogy ezen rágalmazókon kívül sokkal többen vannak, akik tényleg ismernek bennünket, akik tisztában vannak vele, hogy valóságosan hogyan is történnek ezek Jehova Tanúinál!

Ezzel mindig csak magukat járatják le ezek az emberek. Ja, persze a névtelenséget könnyű ilyen sötét célokra felhasználni.


........................................

HOgy merészelsz ilyet mondani? HOnnan veszed magadnak a bátorságot, egy emberrel így beszélj?? MÉgis ki vagy te??? A hölgy szavaiból annyi fájdalom jön, hogy nem lehet szó nélkül elmenni mellette. És itt vagy te, aki felszólítod, hogy ne az érzelmekről beszéljen, hanem tényekről? Arról bszél te szerencsétlen!!! Üldözték, lelkileg bántalmazták, arra szólították fel, hogy tegye ki a saját gyermekét a házból, a család fészkéből. Milyen tényeket akarsz? Mondok neked valamit: a férjem vén volt. Akarsz még ilyen történeteket? Tényszerűen. Írok, és lassan már ott tartok, hogy akár neveket is hajlandó vagyok leírni. És bárcsak a hölgy is megtette volna.

Bünözők. MIndegy melyik gyülekezetbe megy az ember, mindenhol ez van. Mert a szellemiség ezt generálja ki az emberekből. Ezt a viselkedést, és ezt a gondolkodást.

És mindenki ugyanúgy viselkedik. Kilehetne egy formanyomtatványt tölteni róluk.

És a helyedben nagyon szégyelném magam, és hamuval a sarokban ücsörögve várnám, hogy Isten megbocsásson.

Félelmetes emberek vagytok, akik Istent játsztotok.

2013. jún. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/109 anonim ***** válasza:
93%
A 26%-os testvér hozzáállása bármilyen témához hűen mutatja, hogy mivé lesz az ember, aki Jehova tanúi szervezetéhez tartozik.
2013. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/109 anonim ***** válasza:
92%

Szívesen említettem volna neveket, de mivel akkor is belehazudott a vén a szemembe most is mindent letagadna.

Egyik kongresszuson a lányomnak erősen megszorította a karját és odajött hozzám sírva a lányom, hogy .. megszorította a kezem. Mikor én kérdőre vontam, hogy miért tette, egyszerüen letagadta, ő nem tett ilyet a lányom hazudik!

Vajon sírt volna a lányom, ha nem szorította volna meg a karját? Ugye nem, miért talált volna ki ilyesmit?

Egy másik eset a vének elé kerültem, mert egy ideje már nem beszéltem velük a kavarásaik miatt és meg szerették volna ezt beszélni velem. Ott bent a kisteremben elhangzott egy olyan, hogy nem is érti miért vagyok annyira kiborúlva a férjem halála miatt, hiszen a feleségének is halottak a szülei (ki vannak közösítve) és még sincs kiborúlva. A lényeg egyenrangunak vette az én tragédiámat a felesége szüleinek a kiközösítésével. Több tanú hallotta ő még is letagadta!

Miről is beszélünk? A szemembe hazudtak a feleségével együtt! Én már nem harcolok, ha Isten jónak látja akkor mindent el fog rendezni, nekem az a dolgom, hogy felhívjam az emberek figyelmét, hogy sajnos Jehova tanui nem mind olyan emberek, amilyennek mutatják magukat.

Báránybőrbe bújt farkasok!

2013. jún. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/109 anonim ***** válasza:
0%

"A hölgy szavaiból annyi fájdalom jön, hogy nem lehet szó nélkül elmenni mellette."


Ezt jól láttam én is, el is ismertem és megértem. Valójában azok az "érzéketlenek", akik az előítélet-teljes gyűlölködésükben azon Tanúkat vádolják, akik helyesen PÁRTATLANOK és a lehetőségekhez képest objektívek kívánnak maradni!

A mély és fájdalommal teli szövegek egyúttal mindig igazak is? Na ne kábítsuk egymást.


"Üldözték, lelkileg bántalmazták, arra szólították fel, hogy tegye ki a saját gyermekét a házból"


Persze-persze, csakhogy az ő viselkedését is alapul kéne venni! Azt pedig hűen tükrözi az, amiket itt állított és összehordott! Senki sem kötelezte arra, hogy a kiskorú fiának az élettársát odaengedje költözni, és senki sem kötelezte arra, hogy ha ezt eltűri, akkor maradjon Tanú. Úgy ahogy senki sem kötelezte arra, hogy zavarja el a kiskorú gyermekét, ez hazugság lenne. De mindezen döntéseinek következménye van! Nem csinálok bordélyházat a házamból. Lehet szájalni ez ellen, de magát a bibliát cáfolja az ilyen ember.

Ugyan mondj már kedves volt "vén feleség" olyan bibliai tanítást, mely elnézi a paráznaságot és beengedi a saját házába???


"És mindenki ugyanúgy viselkedik. Kilehetne egy formanyomtatványt tölteni róluk."


Ezzel még az sem ért egyet, akit a szárnyaid alá vettél! Ennyit az "igazmondókról"...

2013. jún. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/109 anonim ***** válasza:
88%

86-os

Senki nem kötelezett??? Csak azt mondták, ha megengedem, hogy ott aludjon a lány, akkor ki leszek közösítve!

Hát igen, nekem mit is kellett volna tennem??

1. elzavarom a fiamat és jön a gyámhatóság......, ja és a fiam lehet már nem él, mert már falcolt, azaz volt már öngyílkossági kisérlete.

2. hagyom, hogy ott aludjon (amit persze megtehettem volna és soha nem jönnek rá), csakhogy én nem vagyok képmutató és még mindig ott vagyok!

Hát eljöttem, önszántamból és leírtam mivel nem értek egyet, de neked bármit mondok, csak hajtogatod rosszindulatuan a szövegedet.

Isten lát mindent ne feledd!

2013. jún. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/109 anonim ***** válasza:
92%
Na ennyit a venekrol,ezek terorizaljak az embereket,nemcsoda ha rettegnek toluk az emberek,barcsak nevszerint fel lennenek ide orva,hogy mindenki lassa.
2013. jún. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/109 anonim ***** válasza:
0%

"Senki nem kötelezett??? Csak azt mondták, ha megengedem, hogy ott aludjon a lány, akkor ki leszek közösítve!"


Nem kötelezett rá senki, hogy Tanú maradj, ha a bibliai alapelveket és törvényeket nem tartod be és abban kitartasz. Sőt, az ilyent ki szokták közösíteni!


"1. elzavarom a fiamat és jön a gyámhatóság"


Hülyeség és EZT TE IS TUDOD!!!! SENKI sem ajánlhatta ezt Jehova Tanúi közül, mert törvénytelenség lenne!!!!


"2. hagyom, hogy ott aludjon"


Miért engedted oda??? És ha már ott volt, a helyesebb meggyőződésedre hivatkozva jogodban állt volna elküldeni. De ilyen nem volt ezek szerint. Csak a Tanúk kritizálása, ez egyszerűbb!

2013. jún. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/109 anonim ***** válasza:
91%

Többen tanusítani tudják, hogy ezt az utasítást kaptam: Zavard el a fiadat otthonról, vagy menjen ahova akar, bezzeg paráználkodni van esze........

Szerinted nekem az volt a legnagyobb problémám, hogy a fiam barátnője ne aludjon ott?

A férjemet én és a lányom találtuk meg felakasztva a padláson, rohadtúl nem ezen járt az agyam, hogy ott alszik e a fiam barátnője vagy nem!

Tudod mit nem kívánom neked azt amit én át éltem, mert akkor olyan lennék, mint te, de remélem valami hasonlóban lesz részed, hogy tudd mit éreztem!

Addig nem tudtam, hogy nem aludhat nálunk, 20 évig külön voltam a tanuktól és akkor még ez nem volt tanítás.

Hogy magyarázzam el, hogy megérts, pont olyan vagy, mint az a vén akikkel hasonló vitáink voltak!!!

2013. jún. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!