Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek mi a legkellemetlenebb...

Nektek mi a legkellemetlenebb élményetek Jehova Tanúival kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nekem az, mikor egy Tanú a szemembe vágta, hogy nem lehet üdvösségem, mert nem vagyok az egyházának a tagja. Ráadásul dühösen is mondta. Akkor nagyon rosszul esett ez, de mára tudom, hogy őket sajnos erre tanítják. Szomorú dolog. :(

2013. jún. 7. 19:06
 51/109 anonim ***** válasza:
0%

""...SÚROLJÁK az ocsmány beszéd határát."

42. kommentemben írom ezt.

FELSZÓLÍTALAK! Ne torzítsd el azt amit írok."


Rafinált vagy. Már csak azt nem értem, hogyan lehet súrolni az "ocsmány beszéd határát"? Vagy ocsmány valami, vagy nem. Talán van megfelelőbb, árnyaltabb kifejezés is a híresen kifejező magyar nyelvben erre, nem gondolod? De mit mondtál utána?


"Nagy ritkán előfordul de te folyamatosan használod ezeket."


Mit? a "súrolást"? :)) Ha már használtad azt a minősítő szót, akkor nem kellene homályosítani, vagy keress alkalmasabb kifejezést erre, ha már mindenképpen a személyeskedésre tereled a szót.


"Nagyon is figyelemmel kísérem a ténykedésedet s arra vagyok kíváncsi képes vagy e változni. Vajon szelídülnek e a szavaid?"


Én meg arra, hogy a bibliai igazság érdekel-e? Tudod kedves Vidiripi, ez NEM függ az én személyemtől, attól, hogy merre változok, változok-e a te elvárásaid felé, vagy sem. Ez attól függ csak, hogy számít-e neked a bibliai igazság. Mert lehet arra hivatkozni, hogy ez miatt a testvér miatt, meg az miatt lettem az, mi lettem (mint ahogy a szóban forgó hölgy is tette, majd a Tanúk fejéhez vágott egy csomó álérvet /sőt igazságot is, amit a Tanúk is úgy hisznek :))/ - amit kintről a fejébe tömtek "felvilágosítás" címén), de ezek üres kifogások csupán.


"Te sem az érvem támadásával kezdted a dolgot hanem személyeskedéssel."


Hol is? A 45-ben biztos nem.


Egyébként a javaslatod korrekt abban az értelemben, hogy mindenkinek volna hova változnia, lehet ilyent számon kérni bárkitől a földön. Nekem is megvannak a hibáim, de azt hiszem, hogy itt sokkal súlyosabb témáról volt szó, mint arról, hogy valaminek a határát súrolom, vagy nem. Miért nem kéred számon a súlyosabb hiányosságokat a többitől? Tán csak nem vagy személyválogató és elfogult?!

2013. jún. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/109 anonim ***** válasza:
85%

Vidiripi


"Rafinált vagy."


Na persze, te meg egy ma született bárányka aki naivan szemléli a világot mert nulla élettapasztalata van. Ilyesmivel ne fárasszuk már egymást!

Nagyon is jól tudod, hogy mi a szitu mert ez már nem az első beszélgetésünk. Természetesen én is változtam s van amit másképp látok s finomodott a tudásom is. De közel sem teljes.


"Vagy ocsmány valami, vagy nem. Talán van megfelelőbb, árnyaltabb kifejezés is a híresen kifejező magyar nyelvben erre, nem gondolod? De mit mondtál utána?"


Igen van egy másik kifejezés is a magyar nyelvben erre. A keresett szó pedig a következő: - TAPINTAT!

Ha tapintatos vagy az emberek szívesebben odafigyelnek a mondandódra.


"Mit? a "súrolást"? :)) Ha már használtad azt a minősítő szót, akkor nem kellene homályosítani, vagy keress alkalmasabb kifejezést erre, ha már mindenképpen a személyeskedésre tereled a szót."


Te személyeskedésnek veszed a dolgot. Pedig lehetnél alázatosabb is.

Ugyan is az amit én próbálok veled meg értetni az a következő: Kolossé 4:6


"Én meg arra, hogy a bibliai igazság érdekel-e?"


Ez a bibliai igazság egyike. Kolossé 4:6

De ha nem értesz vele egyet akkor mi legyen?


"Tudod kedves Vidiripi, ez NEM függ az én személyemtől, attól, hogy merre változok, változok-e a te elvárásaid felé, vagy sem."


Na még jó hogy nem az én elvárásaimnak akarsz megfelelni. Ne haragudj a kifejezésért de ez egy beteges gondolat tőled.

Sajnos figyelmen kívül hagytad a következő gondolatot: "Visszatükrözöd Teremtőd tulajdonságait?

Nem kell nekem megfelelned nem is tudnál hiszen nem ismered hogy mik lennének az én elvárásaim. De azt igen hogy mi a Teremtő elvárása.

Kolossé 4:6 Magyarul TAPINTAT!

Légy körültekintő azt illetően, hogy mit mondasz, valamint hogyan és mikor beszélsz, nehogy fölöslegesen megbánts másokat.


"Mert lehet arra hivatkozni, hogy ez miatt a testvér miatt, meg az miatt lettem az, mi lettem (mint ahogy a szóban forgó hölgy is tette, majd a Tanúk fejéhez vágott egy csomó álérvet /sőt igazságot is, amit a Tanúk is úgy hisznek :))/ - amit kintről a fejébe tömtek "felvilágosítás" címén), de ezek üres kifogások csupán."


Hahó itt most a te megnyilvánulásodról van szó és nem másokéról. A TAPINTAT képessé tesz arra, hogy ne bántsunk meg szükségtelenül másokat. Azt is magában foglalja, hogy tudjuk, hogyan és mikor mondjunk valamit, de ez nem jelenti azt, hogy megalkuszunk abban, hogy mi helyes, vagy hogy elferdítjük a tényeket


"Miért nem kéred számon a súlyosabb hiányosságokat a többitől? Tán csak nem vagy személyválogató és elfogult?!"


Abban az értelemben az vagyok hogy veled beszélgetek és nem a "többivel". Te már megtetted, hogy számon kéred.


"Hol is? A 45-ben biztos nem."


Mindenütt ahol valaha is írtál illetve mi ketten kommunikáltunk.

2013. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/109 anonim ***** válasza:
0%

"Hahó itt most a te megnyilvánulásodról van szó és nem másokéról. A TAPINTAT képessé tesz arra, hogy ne bántsunk meg szükségtelenül másokat. Azt is magában foglalja, hogy tudjuk, hogyan és mikor mondjunk valamit, de ez nem jelenti azt, hogy megalkuszunk abban, hogy mi helyes, vagy hogy elferdítjük a tényeket "


Ez nagyon szép szöveg és igaz. De itt elsősorban nem rólam van szó, csupán te terelted a kérdést személyes síkra. Te minősítettél az "ocsmányság súrolójának" és "tapintatlannak". Az lenne a "tapintat", ha egy rágalmazó hazugságokat terjeszt, és hallgatunk, mintha egyetértenénk? Nem volt elég "ízletes" a beszédem? Majd legközelebb figyelek, hogy az legyen.


"Mindenütt ahol valaha is írtál illetve mi ketten kommunikáltunk."


Ez is általánosítás, és tudom, hogy nem igaz. De te is tudod.

2013. jún. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/109 anonim ***** válasza:
93%

Ha Krisztus, a Vezetőnk szerény volt, mennyivel inkább szerénynek kell lenniük azoknak, akik vállalják a vezetést a gyülekezetben! Vigyáznak, nehogy visszaéljenek a rájuk bízott hatalom bármilyen formájával. Nem hengerelnek le másokat „magasröptű beszéddel” (1Korintus 2:1, 2). Ehelyett arra törekszenek, hogy egyszerűen és őszintén mondják el a szentírási igazságot, ésszerűek legyenek az elvárásaikban, valamint odafigyeljenek mások szükségleteire (Filippi 4:5). Észben tartják, hogy mindenkinek vannak korlátai, és szeretetből enyhítő körülményül tudják be ezeket a testvéreiknek (1Péter 4:8). Hát nem felüdítők az alázatos és szelíd érzületű vének? De bizony, azok.


Ja pont ilyenek, na ne vicceljünk már!

2013. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/109 anonim ***** válasza:
93%

"Az alázatos, keményen dolgozó vének szeretik Jehovát, és tudják, hogy minél jobban képesek utánozni őt, annál nagyobb áldást jelentenek a gyülekezetnek. Ezt elméjükben tartva, állandóan azon vannak, hogy olyan, Istennek tetsző tulajdonságokat ápoljanak, mint amilyen a szeretet, a könyörület és a türelem."



Pont így viselkedtek amikor az özvegyről és árva gyerekeiről volt szó!

2013. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/109 anonim ***** válasza:
93%

Csak ennyi hozzáfűzni valóm van!



Ne sanyargassatok egy özvegyet vagy apátlan fiút sem. Ha sanyargatod, és hozzám kiált, bizony meghallgatom a kiáltását; felgerjed haragom, megöllek titeket karddal, és feleségeitek özvegyek lesznek, fiaitok pedig apátlan árvák

2013. jún. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/109 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Az lenne a "tapintat", ha egy rágalmazó hazugságokat terjeszt, és hallgatunk, mintha egyetértenénk?"


Ha elárulod nekem hogy a hallgatáshoz hogyan lehet alkalmazni a Kolossé 4:6-ot akkor ügyes vagy.


"Ez is általánosítás, és tudom, hogy nem igaz. De te is tudod."


Oké azt el kell ismernem hogy nekem csak nagy ritkán írtál ilyesmiket. De másokat nem kímélsz. Pedig kellene. S ez nem azt jelenti hogy hallgatnod kell. Erről nincs szó.

2013. jún. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/109 anonim ***** válasza:
85%
2013. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/109 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 54, 55-ös válaszoló! Honnan tudod, hogy valójában hogyan viselkedtek??? Azok után, hogy össze-vissza beszél és a szövegének az igazsághoz sokszor kevés köze van (ezt minden őszinte Tanú látja, ha a laikusok nem is), számunkra nagyon valószínű, hogy az általa sárba taposott vének nem olyanok, amilyeneknek leírta őket. De ha van a viselkedésükben valami, ami nem fér össze a tisztségükkel, akkor nem maradnak a beosztásukban!

De ha a vádoló (és általában a vádolók) tényleg csak igazat mondana "az utolsó szóig", akkor miért a sok hazugság és torzítás, amit a szervezet fejéhez vágott??? Ugyan már!


-----


Kedves Vidiripi! Mégsem úgy volt? Látod, ha kicsit objektívebben állnánk hozzá egymáshoz, teljesen más eredményt kapnánk! A "mások" pedig elég megfoghatatlan szó.

De lezárván ezt a vitát: OKÉ! Igazad van. :)

2013. jún. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/109 anonim ***** válasza:
85%
59, talán te ismered?
2013. jún. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!