Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek mi a legkellemetlenebb...

Nektek mi a legkellemetlenebb élményetek Jehova Tanúival kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nekem az, mikor egy Tanú a szemembe vágta, hogy nem lehet üdvösségem, mert nem vagyok az egyházának a tagja. Ráadásul dühösen is mondta. Akkor nagyon rosszul esett ez, de mára tudom, hogy őket sajnos erre tanítják. Szomorú dolog. :(

2013. jún. 7. 19:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/109 anonim ***** válasza:
91%
Nekem ami feltűnt, hogy ezek a házalók baromira agresszívan próbálják a szutyok vallásukat rád tukmálni, még ha világosan megmondod nekik, hogy bocs, de nem érdekel.
2013. jún. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/109 anonim ***** válasza:
73%

Vidiripi


Érdekes a másik beszélgetésünkkor sokszor úgy beszélsz minta te lennél a másik fél. Pedig én azt szoktam írni hogy az Őrtorony. De itt már nem te vagy a másik fél.

Igaz hogy én magam is szoktam csűrni-csavarni a szavakat de azért van egy határ amit nem lépek át. De hogy nálad hol az a határ arra még nem jöttem rá. Mert hogy a Biblia nem a határ az nem kétséges számomra mert gyakran használsz olyan kifejezéseket amelyek már súrolják az ocsmány beszéd határát. Nagy ritkán előfordul de te folyamatosan használod ezeket.

Ja és nem viccelődtem. Most sem.


„Mindig kellemes”

Mivel maga Jehova is kellemes egyéniség, mennyire helyénvaló, hogy a szolgái azt a tanácsot kapják, hogy beszédük „mindig kellemes, sóval ízesített legyen” (Kol 4:6; 2Móz 34:6). Ez azt jelenti, hogy kedvesen kell beszélnünk még akkor is, ha úgy tűnik, hogy akivel beszélünk, nem érdemli ezt meg. Beszédünknek ízlésesnek kell lennie; nem szabad nyersen vagy tapintatlanul megnyilvánulnunk.

Sok emberről elmondható, hogy rettenetes nyomás nehezedik rá, és naponként gyalázásoknak van kitéve. Amikor ilyen emberekkel találkozunk, talán durván beszélnek hozzánk. Hogyan reagáljunk erre? A Biblia ezt mondja: „Az engedelmes felelet elfordítja a harag felgerjedését.” Ha így válaszolunk, azzal meglágyíthatunk más véleményen lévő embereket (Péld 15:1; 25:15). Akik nap mint nap durvaságot tapasztalnak, azoknak a kedvességet tükröző modor és hangnem oly vonzó lehet, hogy talán hallgatni fognak a jó hírre, amit elviszünk nekik.

Nem kívánunk vitába bocsátkozni olyanokkal, akik egyáltalán nem tisztelik az igazságot. Inkább arra vágyunk, hogy érveljünk a Szentírás alapján azoknak, akik erre lehetőséget adnak. Tekintet nélkül arra, hogy milyen helyzetbe kerülünk, észben tartjuk, hogy kedvesen kell válaszolnunk, és azzal a meggyőződéssel, hogy Isten drága ígéretei megbízhatóak (1Tessz 1:5).


Idézet a: "Szolgálati iskola" szövegéből

[link]


S nagyon kérlek magyarázz meg mindent. :)))))))

(az uccsó mondat vicc volt)

2013. jún. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/109 anonim ***** válasza:
0%

"""A manipulatív, érzelmekre hatni akaró szövegek mindig ilyenek!"

Ez Jehova egy tanúja számából sajnos teljesen hiteltelen..."


Ez NEM ÉRV az ellen, amit állítok. Ettől még igaz, mint ahogy az is, hogy te és itt néhányan csőcselék hangnemben, primitív általánosítással köpködtök a Tanúkra.


"De tessék, ha ennyire akarod, meghallgatlak, mint a másik oldal képviselőjét!"


Nem látsz már a dühtől, mi? Ahogy már közöltem, NEM ÉN vagyok a másik oldal az ügyben.


"Én, mint egyszerű, hit nélkül élő átlagember mindenhol azt tapasztalom, hogy a Tanúk végtelenül agresszívak, akaratosak és bunkók"


Állítólag mindenki magából indul ki..., éppen ezért nem-e a te, ezen viselkedésed valóban "agresszív", "akaratos" és "bunkó"?? Csak nézőpont kérdése.

Azért mondtam nektek, hogy egy Tanú SOHASEM fog lesüllyedni erre a szintre.


"ha szép szóval kéri az ember, nem hagynak nekik nyugtot. És ezen nincs mit szépíteni, ez így van."


Na persze, a te, és a hozzád hasonlóak fejében.

2013. jún. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/109 anonim ***** válasza:
0%
Jehova Tanúi NEM "házalók" - nézz körül az értelmező szótárban, hátha ragad rád valami!
2013. jún. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/109 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Vidiripi!


"Érdekes a másik beszélgetésünkkor sokszor úgy beszélsz minta te lennél a másik fél."


Azt kértem, hogy az lenne korrekt és tisztességes, ha ebben az ügyben meghallgatnátok a másik felet is, de nem én vagyok a másik oldal! Így viszont semmiképpen sem korrekt, azaz inkorrekt a másik oldal elítélése, és az ostoba általánosítás.


"Gyakran használok ocsmány beszédet"? És vajon mi jelent neked "ocsmány" beszédet? Nem tudom, világosíts már fel légy kedves..., mert lehet, hogy az "ocsmány" fogalmáról nekem más ugrik be!


És csak ebbe tudsz belekötni kedves Vidiripi? Abba, hogy olykor határozott szavakat használok? Abba, hogy én is tökéletlen ember vagyok, aki szóban is vétkezik? Ugye tudod, hogy mit mond erről az Írás? "Aki szóban nem vétkezik... - nos, hogyan van tovább?


Nem akarok ezzel takarózni, de szerintem nem is az én személyes tulajdonságaimról volt itt szó. Mint ahogy a tiéidről sem. Hova is vezet az ilyen duma??? Persze ezen vizekre terelni a szót mindig célszerű, ha inkorrekt módon akarunk támadni.

2013. jún. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/109 anonim ***** válasza:
83%
Ez a 26%-os egy echte tökéletlen példány. A megtestesült mintatanú.
2013. jún. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/109 anonim ***** válasza:
93%

Na jó, én befejeztem! Annál jobb érved nincs, hogy mindenki magából indul ki? Nem gyanús, hogy a tények, az itt felhozott példák mind ellened beszélnek?

Jó lenne, ha nem csak a szavakon lovagolnál, hanem gondolkodásra is használnád az agyadat... bár, ha ennyire nem a valóságban élsz, végülis lehet, hogy mégse lesz szükséged rá...

2013. jún. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/109 anonim ***** válasza:
94%

Mint mondtam, menj el a csepeli gyülibe vagy az erzsébetibe és érdeklődj! Ezen az ügyön még az egyszerű tanuk is megbotránkoztak. A vének, akikről szó van, híresek ebben az érzéketlen hozzáállásukban! Amiért nem lettek leváltva az az ok, mert nem mentem feljebb a panaszommal. Megtehettem volna, fel tették a kérdést, hogy tovább viszem e az ügyet, de nem gondolom, hogy lett volna értelme. Azt szerettem volna csupán, hogy változzanak meg, semmi mást. Remélem azóta tanultak az esetből, sőt a fejükre is koppintottak!

Viszont az én lelkemben okozott kár nagy, de remélem a csalódás enyhül majd!

2013. jún. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/109 anonim ***** válasza:
73%

Vidiripi


"Gyakran használok ocsmány beszédet"? És vajon mi jelent neked "ocsmány" beszédet? Nem tudom, világosíts már fel légy kedves..., mert lehet, hogy az "ocsmány" fogalmáról nekem más ugrik be!"


Sejtettem hogy így lesz. Állandóan azzal vádolsz hogy kiforgatom a szavaidat meg hogy torzítok. Hát most itt a bizonyíték hogy te tényleg kiforgatod az emberek szavait és nem csak az enyémet.

Ezt írtam neked: "Mert hogy a Biblia nem a határ az nem kétséges számomra mert gyakran használsz olyan kifejezéseket amelyek már súrolják az ocsmány beszéd határát."

Kiemelés: "...SÚROLJÁK az ocsmány beszéd határát."

42. kommentemben írom ezt.

FELSZÓLÍTALAK! Ne torzítsd el azt amit írok.


"És csak ebbe tudsz belekötni kedves Vidiripi? Abba, hogy olykor határozott szavakat használok? Abba, hogy én is tökéletlen ember vagyok, aki szóban is vétkezik?"


Na akkor most hogy már felhívta erre a figyelmedet akkor változtass rajta. Vedd "testvéri" jóindulatnak. "...hogy az Isten embere tökéletes legyen és minden jóra hajoljon" (2Tim 3,16-17).

Nagyon is figyelemmel kísérem a ténykedésedet s arra vagyok kíváncsi képes vagy e változni. Vajon szelídülnek e a szavaid?


"Nem akarok ezzel takarózni, de szerintem nem is az én személyes tulajdonságaimról volt itt szó. Mint ahogy a tiéidről sem. Hova is vezet az ilyen duma??? Persze ezen vizekre terelni a szót mindig célszerű, ha inkorrekt módon akarunk támadni."


Te sem az érvem támadásával kezdted a dolgot hanem személyeskedéssel. Most meg csodálkozol hogy vissza nyal a fagyi?

De te Jehova tanúja vagy.

"„Mindig kellemes”

Mivel maga Jehova is kellemes egyéniség, mennyire helyénvaló, hogy a szolgái azt a tanácsot kapják, hogy beszédük „mindig kellemes, sóval ízesített legyen” (Kol 4:6; 2Móz 34:6). Ez azt jelenti, hogy kedvesen kell beszélnünk még akkor is, ha úgy tűnik, hogy akivel beszélünk, nem érdemli ezt meg. Beszédünknek ízlésesnek kell lennie; nem szabad nyersen vagy tapintatlanul megnyilvánulnunk."


Neked kellene másnak lenni hiszen ti nem képezitek részét a világnak. Vagy tévedek nem e ezt tanítják? Visszatükrözöd Teremtőd tulajdonságait?

Szóval az a javaslatom, hogy az érvek hatására igazán szelídebben fogalmazhatnál. Mivel felhívtam a figyelmet erre. De természetesen ezt te döntöd el szabad akaratodból.

2013. jún. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/109 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Gaebrol! NE beszélj "tényekről", míg csak az egyik oldal álláspontját ismered!!!

Igazad van, nem-e te világodban élek, ennek a tisztességtelenül érvelő, előítéletből és általánosítva kritizáló világnak legalábbis nem vagyok része. :))

2013. jún. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!