Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek mi a legkellemetlenebb...

Nektek mi a legkellemetlenebb élményetek Jehova Tanúival kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nekem az, mikor egy Tanú a szemembe vágta, hogy nem lehet üdvösségem, mert nem vagyok az egyházának a tagja. Ráadásul dühösen is mondta. Akkor nagyon rosszul esett ez, de mára tudom, hogy őket sajnos erre tanítják. Szomorú dolog. :(

2013. jún. 7. 19:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/109 anonim ***** válasza:
81%

Vidiripi


"Ja, persze a névtelenséget könnyű ilyen sötét célokra felhasználni."


Mondod illetve írod ezt úgy hogy még nick neved sincs.


Bagoly mondja verébnek hogy nagyfejű!

2013. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/109 anonim ***** válasza:
93%

Kedves 9-es!

Menj el a csepeli gyülekezetbe és kérdezd meg ismernek-e egy hölgyet aki tavaly decemberben különült el, akinek a férje felakasztotta magát és két gyereke van. Szerinded hazudok? Szerintem magadból indulsz ki. Én leírtam az őszinte történetem, sajnálom, hogy nem hiszed el!

2013. jún. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/109 anonim ***** válasza:
0%

""Ja, persze a névtelenséget könnyű ilyen sötét célokra felhasználni."


Mondod illetve írod ezt úgy hogy még nick neved sincs."


Nem, nem kedves Vidiripi! Nem a névtelenséggel van a bajom, hanem azzal, ha ez mögé bújva személyeskedve rágalmat zúdítanak valakik fejére. Ha ezt névvel is felvállalná, és neveket is mondana, komolyan számíthatna rágalmazási perekre - annak ellenére, hogy a Tanúk általában nem a bíróságokon keresik az igazukat!!


Az Ördög egyik legaljasabb módszere, amikor a képviselői személyükben sértenek meg másokat - meg lehet figyelni, az egész szövegben semmi sem szólt arról, hogy mi a Biblia tanítása. Az egész egy érzelmektől csöpögő melodráma, mely éppen ezért nem vehető tényszerűnek. Aki ezt így ténynek fogadja el, az felületesen ítél!!!


A másik oldal meghallgatása nélkül pedig nem keresztényi viselkedés állást foglalni semmiben.

2013. jún. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/109 anonim ***** válasza:
93%

T. Vének Testülete!


Amiért úgy gondolom, hogy Jehova tanúi nem Isten szervezete:



- Isten feltétel nélkül szereti az emberiséget, mint ahogy egy apa szereti a gyermekét.

- Isten az ő egyszülött fiát adta, azért, hogy mindenki megkapja a lehetőset, hogy örökké éljen.

- Nem tudom elhinni, hogy Jézus Krisztus váltságáldozata csak azokra érvényes, akik csatlakoznak Jehova tanúihoz.

- A szeretet nem arról szól, hogy elmegyünk prédikálni, és miután nem találunk senkit, akit érdekelne az igazság azt mondjuk magunknak, nem baj, majd meghalnak, minket ez már nem érdekel, a lényeg mi megtettük a kötelességünket.

- A szeretet nem arról szól, hogy aki nem ért egyet az őrtoronytársulat tanításával azt hitehagyottnak kell nyilvánítani és gyűlölni kell őt, mert Jehova a bibliában súlyosabb bűnöket is megbocsátott az izraelitáknak.

- Számomra az örömhír nem egyenlő azzal, hogy vigyázz, mert jön Armageddon és ha nem csatlakozol Jehova tanúihoz meghalsz, ez inkább megfélemlítés.

- Az én szememben az örömhír az, hogy örülj, mert Jehova annyira szeret téged, hogy az ő egyszülött fiát adta érted, hogy visszanyerd az örök élet lehetőségét.

- Az én szememben, ha Jehova tanúi vezető testületét Isten szent szelleme irányítaná, minden, amit megjövendöltek megvalósult volna, de mivel nem valósultak meg, nem Jehova szent szelleme irányította őket. Azaz hamis próféták.

- A biblia világosan kijelenti, Jézus Krisztus ugyanúgy jön el a földre ahogy, ment az égbe, azaz felhőben és minden szem látni fogja még azok is, akik keresztülszegezték. Mi a bizonyítéka annak, hogy már itt van 1914 óta. Senki nem látta, vagy akkor a biblia hazudik? Én inkább a bibliának hiszek, mint embereknek.


Végezetül, ha Jehova olyan Isten lenne, aki kegyetlenül képes lenne elpusztítani 6 milliárd embert és 8 milliót megmenteni, akkor a biblia nem róla szól, és én inkább vállalnám a halált, minthogy azok között legyek, akik megmenekülnek. Nem tudnám végignézni, de még gondolni sem akarok a 6 milliárd ember halálára. Az-az Isten, akit én ismertem meg a Bibliából nem ilyen. Ő maga a szeretet, aki annyira kegyelmes, hogy mi, akik bűnösök vagyunk bármit teszünk, soha nem fogjuk megérdemelni, hogy örökké éljünk. Akár mennyit prédikáljunk, vagy eljárjunk egy szervezet összejöveteleire. Az ő kedvességén és kegyelmén múlik, hogy élhetünk-e örökké vagy sem. Ha Ö úgy ítéli meg, hogy gonosz vagyok, mert nem tudok azonosulni egy olyan szervezettel, amelyet tökéletlen emberek vezetnek, akkor vállalom a halált.

Én minden embert szeretek és sajnálok, és nem akarom, hogy bárki meghaljon. Nincs bennem semmiféle harag senki iránt, de csalódott vagyok, mert nem azt kaptam, amit vártam Jehova Tanúi szervezetétől.


Szeretem Jehovát, mert ő az egyedüli igaz Isten és hiszem, hogy Jézus Krisztus a mi bűneink megváltásáért halt meg, de nem hiszem, hogy az őrtorony szervezet Isten szervezete, ezért


nem akarok ebbe a szervezetbe többé tartozni.


Attól, hogy nem értek egyet a szervezet tanításával, én ugyanúgy szeretlek titeket!


Üdv: K. Tímea

Kedves rágalmazók, akik azt állítják hazudok, járjatok utána a történetemnek.

Ez az elkülönülő levelem, amit 2012 decemberében nyújtottam be a véneknek.

Én felfedtem magam, hiszen nincs mitől tartanom, a történetem igaz szóról szóra!

2013. jún. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/109 anonim ***** válasza:
0%

"Menj el a csepeli gyülekezetbe és kérdezd meg ismernek-e egy hölgyet aki tavaly decemberben különült el, akinek a férje felakasztotta magát és két gyereke van. Szerinded hazudok?"


Kedves kérdező! Ezt, amit most mondtál el, elhiszem, de a körítés, amit adtál hozzá, sok mindenben NEM! Ahogy az előbb Vidiripinek adott válaszomban elmondtam, a másik oldal álláspontja nélkül elhinni egyoldalúság és nem keresztényi viselkedés.


Te a 6-os válaszodban az érzelmekre akartál hatni, ami nem igazán a tények feltárásának a módszere...

2013. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/109 anonim ***** válasza:
91%
Ennek az egész ügynek sok tanúja volt és nem is a biblia versek a lényegek most, hanem a bánásmód, ahogy érzéketlenül kezelitek, ha egy ember lelkileg tönkre van. Gratulálok, remélem sok ember levonja majd a következtetést a válaszaidból!
2013. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/109 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel persze tökéletesen bizonyítottad is, hogy neked a bibliai igazsághoz nem sok közöd volt és van! Egyetlen Írás szerinti érvet sem hoztál fel ugyanis.

Nem is beszélve arról, hogy kevered a tényeket a vádjaiddal és a hamis állításaiddal, holott azt a címet adtad a pontoknak, hogy "Amiért úgy gondolom, hogy Jehova tanúi nem Isten szervezete:"


És ezek után ilyent is írsz, hogy: "- Isten az ő egyszülött fiát adta, azért, hogy mindenki megkapja a lehetőset, hogy örökké éljen."


És ezért nem hiszed, hogy Jehova Tanúi Isten szervezete??? Nagyon érdekes, csak mert ezt ők is így hiszik! bocsi.


Hát ezzel el is hiszem, hogy kiközösítettek...

2013. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/109 anonim ***** válasza:
94%

Kedves 15-ös!


Vannak akiben még maradtak érzelmek, te benned szerintem nem is volt, nincs, és nem is lesz... szégyellhetnéd magad a válaszod miatt. Semmi együttérzés, semmi részvét csak Tanú szokásra a gyalázkodás megy. Gratulálok Neked! Maradj is Tanú ezek után!

2013. jún. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/109 anonim ***** válasza:
93%

Engem senki nem közösített ki, magam mentem el. Amit kitettem az az elkülönülő levelem.

Nagyon gonosz vagy és érzéketlen, mint a vallásod!

2013. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/109 anonim ***** válasza:
0%

"nem is a biblia versek a lényegek most, hanem a bánásmód, ahogy érzéketlenül kezelitek, ha egy ember lelkileg tönkre van."


Nagyon fájdalmas lehetett neked sok minden az utóbbi időben és rendkívül érzékeny lehetsz, ez tagadhatatlan és érthető - sajnálom, ami a férjeddel történt, és a traumát, melyet (a kislányoddal együtt) át kellett élned. De tartok tőle - ezen pontok még jobban megerősítenek benne -, hogy nem a "bánásmód" volt a kiközösítés igazi és fő oka!

2013. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!