Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek mi a legkellemetlenebb...

Nektek mi a legkellemetlenebb élményetek Jehova Tanúival kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nekem az, mikor egy Tanú a szemembe vágta, hogy nem lehet üdvösségem, mert nem vagyok az egyházának a tagja. Ráadásul dühösen is mondta. Akkor nagyon rosszul esett ez, de mára tudom, hogy őket sajnos erre tanítják. Szomorú dolog. :(

2013. jún. 7. 19:06
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/109 anonim ***** válasza:
91%

Azért mentem vissza, hogy vigaszt leljek, erre az volt, a legfontosabb nekik, hogy ne engedjem a fiam barátnőjét ott aludni. Lehetett volna később szólni, ha már lelkileg kicsit rendbe jöttem nem?

Nem érted a lényeged, de nem baj, majd egyszer megérted.

Biztos van valakid akit nagyon szeretsz, feleség, férj, anya, apa, gyerekek......na majd ha valamelyiket elveszíted és jön egy vén és az lesz a legfontosabb neki, hogy de hát a világi fiadnak ott aludt a barátnője......ne azzal foglalkozz, hogy tönkre ment az éledet, hanem azzal meg amazzal.....Azt hiszem majd akkor fogsz rájönni miről is hablatyolok itt neked!!!!

2013. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/109 anonim ***** válasza:
74%
Én viszont kívánom neked azt amit ez a nő átélt, bár te egy érzéketlen tapló vagy még az sem rendítene meg ha meghalna a te férjed vagy feleséged. csak a hülye diktatórikus törvényeitek fontosak, semmi érzelem, agymosott elmebeteg banda!
2013. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/109 anonim ***** válasza:
92%

"És mindenki ugyanúgy viselkedik. Kilehetne egy formanyomtatványt tölteni róluk."


Ezzel még az sem ért egyet, akit a szárnyaid alá vettél! Ennyit az "igazmondókról"...


...........................


Teljesen igazad van. BOcsánat. Mert aki nem olyan, az nagyon hamar el jön. Az én férjem sem volt olyan nyomorék, mint a tanú vének. Tök rendes volt, és senkit nem közösített és alázott meg. Nem volt hajlandó a részleteket végig hallgatni, még akkor sem, mikor a vén társa minden kis apróságot hallani akart. Hol történt, ki csókolt először, ki hová tette, és mit csinált a micsodájával.... zülött csapat.

2013. jún. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/109 anonim ***** válasza:
0%

"Többen tanusítani tudják, hogy ezt az utasítást kaptam: Zavard el a fiadat otthonról, vagy menjen ahova akar, bezzeg paráználkodni van esze......"


Egész biztos, hogy bűncselekményre NEM biztatott egyetlen vén sem. Ha megtette volna, neked ott egyből adu-ász lett volna a kezedben, hogy figyelmeztesd erre, de ez ostobaság. Ne akard már beadni, hogy Jehova Tanúi arra utasítottak, hogy kiskorú gyermekedet zavard el otthonról! Ez olyan, mintha azt mondta volna, hogy ha nincs hús a levesedbe, menj el tyúkot lopni. Ne kábítsuk már egymást.


"Azért mentem vissza, hogy vigaszt leljek, erre az volt, a legfontosabb nekik, hogy ne engedjem a fiam barátnőjét ott aludni. Lehetett volna később szólni, ha már lelkileg kicsit rendbe jöttem nem?"


Szóval, az erkölcstelenség csak akkor erkölcstelenség és helytelen, ha lelkileg rendbe jöttél?

Szerintem a lelki megnyugvásodnak az tett volna legjobbat, ha nem csak hangoztatod itt fennszóval, hogy mennyire szereted Jehovát (közben tücsköt-békát kiabálsz a szervezetre és elhagyod), hanem bizonyítod is azzal, hogy elfogadod az erkölcsi törvényeit. Ha alázatosabb vagy.

Mert minden ellenkező állításoddal ellentétben, nem a Tanúk "gonosz törvényeibe" ütköztél, hanem Istenébe, melyek a bibliában vannak.

2013. jún. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/109 anonim ***** válasza:
93%
26%-os! Te vén vagy?
2013. jún. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/109 anonim ***** válasza:
90%

Amikor ez elhangzott a kisteremben bent ült az idős vén aki ezt mondta, bent ült még egy fiatalabb, és az a hölgy aki tanított.

Végig sírtam az egészet, te nem érted? Hiába mennék feljelenteni, ki az aki tanúskodnak egy idős vén ellen? Ha lenne hangfelvételem hidd el feljelentettem volna.

2013. jún. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/109 anonim ***** válasza:
90%

kedves 26 %-os. Lenne egy kérdésem hozzád, miért nem hiszel nekem?

Miért hazudnék ilyet?

2013. jún. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/109 anonim ***** válasza:
0%

Már leírtam sokszor, hogy miért nem hiszem el. Egy ilyen KÉPTELEN és TÖRVÉNYTELEN ötletet nincs értelme egyetlen Tanúnak sem ajánlani, ez egyáltalán nem hihető és életszerű.

Ezen kívül az elkülönülési indokaid is tele vannak torz és igaztalan vádakkal.

2013. jún. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/109 anonim ***** válasza:
90%

Hidd el nekem is hihetetlen volt, amikor ezt javasolta. Még a körzetfelvigyázó is tud róla és elnézést kért a nevében, de én nem akarlak meggyőzni. Eldöntötted, hogy nem igaz és ha a fejem tetejére állok se fogod elhinni, hát lelked rajta.


Mi a baj az elkülönülő levelemmel, ha részleteznéd?

2013. jún. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/109 anonim ***** válasza:
83%

"Ezen kívül az elkülönülési indokaid is tele vannak torz és igaztalan vádakkal."



Na, majd kérnélek, hogy a te elkülönülő leveledet is oszd meg itt nyilvánosan, hadd olvashassuk azt is el.

2013. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!