Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek mi a legkellemetlenebb...

Nektek mi a legkellemetlenebb élményetek Jehova Tanúival kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nekem az, mikor egy Tanú a szemembe vágta, hogy nem lehet üdvösségem, mert nem vagyok az egyházának a tagja. Ráadásul dühösen is mondta. Akkor nagyon rosszul esett ez, de mára tudom, hogy őket sajnos erre tanítják. Szomorú dolog. :(

2013. jún. 7. 19:06
 71/109 anonim ***** válasza:
91%

"Nem foglaltam állást a vének ügyében"

Nem-e? Az állandó hazugozásod talán nem állásfoglalás? Dehogynem! Arra próbálsz hivatkozni, hogy nem is ismerjük a másik oldalt. Mé ha így is lenne (noha a kommentelők egy része nyilván túlságosan is jól ismeri a másik oldalt), az miért lenne jobb bármivel is, mint aki ismeri a másik oldalt, de egyszerűen nem is akarja felfogni annak álláspontját?

Csak mert te másképp foglalsz állást, ettől még nem vagy kevésbé pártatlan, és általánosító mint bárki az itt felszólaltak közül. És igen, általánosítasz, mert ha nem ismered a szóban forgó szereplőket, akkor te talán milyen jogon állítod, hogy biztos nem így viselkedtek? Ez semmivel sem hitelesebb, mint hogy én meg ismeretlenül azt mondom, hogy de.

Ha pedig ismered a szereplőket, netán épp te vagy az egyik... nos, a te szempontodból ez sem túl hiteles, hisz ez esetben ezt elhallgattad előlünk, és mást sem csináltál, mint kötözködtél, ahelyett, hogy saját érveket hoznál fel.

2013. jún. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/109 anonim ***** válasza:
93%

Egyet értek előttem szólóval.

valszeg nagyon is jól ismered a dolgot, mert senki más nem gonolja ezt, amit te, hogy hazugság. Leírta hol történt még a nevét is adta. Utána tudsz járni, miért nem teszed? Tudakozodj és írd le mi történt, kíváncsiak vagyunk mi is rá nagyon.

Tudod van egy mondás: mindenki magából indúl ki, azaz te hazudsz.

2013. jún. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/109 anonim ***** válasza:
94%

Én nem hazudtam. Nincs miért hazudnom, csupán azért írtam le a történetem, hogy okuljanak az emberek belőle. Nagyon sajnálom, hogy csalódtam bennük, nem így képzeltem el ezt a vallást.

De hangsúlyozom, vannak köztük nagyon rendes emberek akiket szerettem, akik megértettek és támogattak. Sajnos a vének nem olyanok amilyeneknek lenniük kellene, de tisztelet a kivételnek.

Gondolom most az a pletyka megy, hogy Sátán elvitte a lelkem :). Látom a sajnálkozó arcukat, köszönöm jól vagyok én legalább tudok felhőtlenül nevetni és nem gyomorgörccsel élem az életem, mint ők. Akkor abban a helyzetben nem arra volt szükségem, amit ott kaptam, egyébként is nyomorúltúl éreztem magam és ők még jobban beletiportak a sárba.

Köszönöm Istennek, hogy erőt adott és segített kimenekülnöm onnan!

2013. jún. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/109 anonim ***** válasza:
89%
Hala legyen az Istennek,hogy volt batorsagod megtenni ezt a lepest.
2013. jún. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/109 anonim ***** válasza:
94%

Vidiripi


65. válaszoló!


"NEM ÍTÉLKEZEM, ne hazudtolj már meg légy oly kedves!!! Nem foglaltam állást a vének ügyében, de a vádoló szövegéből jól meg lehet ítélni, hogy NEM a tisztánlátás és az igazmondás mintapéldánya.


Aki itt idefirkált egy Tanú nevében valamit, az pedig figyelmet sem érdemel. Aki így áll hozzá ehhez a kérdéshez, az NEM Tanú, akkor sem, ha még netalán ott van a gyülekezetben. Az ilyesfajta vitás ügyek lerendezése ugyanis nem ilyen szellemben megy."


Szerintem még is csak te képviseled a másik oldalt. Mert ha nem lennél kompetens az ügyben akkor teljesen más utat választanál. Legalább is a lelkiismeretednek ezt kellene diktálnia.

Az kétségtelen hogy ismered az ügyben szereplőket. Így megteheted volna azt is hogy bevonod őket ebbe a társalgásba. Az internet korában ez már nem okoz nehézséget. De te mégsem tetted meg csak azt hajtogatod hogy a másik oldal. Hát tegyél akkor róla hogy itt legyen a másik oldal is. Bár szerintem te magad vagy a másik oldal. Mert olyan harciasan véded ezt az ügyet hogy valami oknál fogva még is csak kompetens vagy az ügyet illetően.

2013. jún. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/109 anonim ***** válasza:
91%
A jelenlegi Tanúk, miért ennyire ellenségesek a volt Tanú hölggyel kapcsolatban, aki megosztotta a gyülekezetében tapasztaltakat? Ha ezt tapasztalta, akkor ezt tapasztalta...
2013. jún. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/109 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 70-es!

"Mi is a kifogásod azzal aki leírta őszíntén a történetét?"


Az ŐSZINTESÉGE! Semmi más, csak az őszintesége, és erre példát hoztam fel a "felmondó" leveléből. De ezer sebből vérzik a történet, nem fogom boncolgatni, ugyanis ennyit nem ér. Aki ismeri Jehova Tanúit és a tanításaikat, az pontosan tudja miről van szó, aki meg nem, az vagy ismerje meg, vagy ne vádaskodjon és ítéljen el másokat, míg nem ismeri a másik oldalt is!


"Nagyon érdekelne a véleményed, mi az amiben szerinted hazudik?Úgylátom te nagyon is ismered az ügyet, mert nagyon véded ezt a bizonyos vént."


Miért vádaskodsz??? Éppen sokadszorra mondom el, hogy egyiket sem ismerem személyesen, de a vád képviselője hamis érveket mondott. A véneket pedig nem védem, csak NEM ÍTÉLEM EL LÁTATLANBAN, mint ti! Vagy ezt ilyen nehéz megérteni? Szövegértési gondok???

2013. jún. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/109 anonim ***** válasza:
0%

"És igen, általánosítasz, mert ha nem ismered a szóban forgó szereplőket, akkor te talán milyen jogon állítod, hogy biztos nem így viselkedtek?"


Látod-látod, kedves Gaebrol, saját vádaskodásod csapdájában estél, mert ilyent én SEHOL nem mondtam! Éppen azt állítom mindig, hogy NEM TUDOM, mert nem tudhatom. Ez nem egyenlő azzal, hogy felmentem őket. De ha a két fél közül az egyik szövegét (jelen eseten a vádat) ismerem, annak általános igazságtartamából valamennyire meg tudom ítélni, hogy őszinte-e, vagy sem. És ebből számomra az derül ki, hogy a Tanúk általános tanításaival kapcsolatban is igen pontatlanok és helytelenek az ismeretei. Mint elkülönülésre szolgáló indokok pedig gyerekesek.

2013. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/109 anonim ***** válasza:
88%

Én estem a saját csapdámba? Amellett kardoskodsz, hogy az elmesélt történet hazugság. De nyilvánvalóan ha te nem ismered a történetet, akkor ilyet nem állíthatsz, hisz ha nem ismered, nem tudhatod, mi igaz és mi nem. Ha ennek ellenére ragaszkodsz ahhoz, hogy a történet hazugság, az általánosítás, és ismeretlenül való ítélkezés.

Hiába kötöd az ebet a karóhoz, összefüggéstelen állításaid miatt a szavaid már régóta hiteltelenek ez ügyben! A 71. hozzászólásban kifejtettem, miért, ha nem érted, olvasd el mégegyszer!

2013. jún. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/109 anonim ***** válasza:
0%

"Bár szerintem te magad vagy a másik oldal. Mert olyan harciasan véded ezt az ügyet hogy valami oknál fogva még is csak kompetens vagy az ügyet illetően."


Kedves Vidiripi! Minden vénnek el kell számolnia a nagyobb felelősségével végzett munkájával. Más gyülik bírói ügyei nem tartoznak rám, Jehovára tartozik, aki mindent rendbe tesz - ha hibáznánk, akkor is.

De ettől függetlenül, a vád szövege egyértelműen elárulja, hogy nem az őszinteség és a tisztesség vezérli! Ha az vezette volna, akkor nem írt volna olyan szövegeket elkülönülési okként, melyben olyanokkal vádolja a Tanúkat, amikbe bele sem lehet kötni, mivel minden magát kereszténynek valló hiszi - a Tanúk is.

A szövegéből az derül ki, hogy erős érzelmi felindulásból összehordott mindent, vádaskodott, márpedig ez az általánosítás nem nyerő viselkedés a szervezet egészével szemben!!

2013. jún. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!