Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek mi a legkellemetlenebb...

Nektek mi a legkellemetlenebb élményetek Jehova Tanúival kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nekem az, mikor egy Tanú a szemembe vágta, hogy nem lehet üdvösségem, mert nem vagyok az egyházának a tagja. Ráadásul dühösen is mondta. Akkor nagyon rosszul esett ez, de mára tudom, hogy őket sajnos erre tanítják. Szomorú dolog. :(

2013. jún. 7. 19:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/109 anonim ***** válasza:
0%
Engem vádolsz "mocskolódással"?! És általánosítasz, ezzel Jehova Tanúi egész világméretű szervezetét vádolod??? Nem csodálkozom... :))
2013. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/109 anonim ***** válasza:
4%

"Nagyon szomorú, hogy most is ilyen érzéketlen vagy!

Nem fogod fel? Felakasztotta a férjem magát én vágtam le a kötélről, te pont ugyan olyan vagy, mint ők! Tudod mit éld át amit én és akkor beszélhetünk. Hányok tőletek!"


Nagyon köszönöm a vádoló leveled, de nem hinném, hogy érzéketlen lennék. Sajnos többször volt már részem ilyen típusú tragédiában, mert ilyen a munkám - számomra idegenek voltak, de ennek ellenére sem tudtam hetekig túltenni magam a látványon), tehát nem nagyon kellene érzéketlenséggel vádolnod.


De ez nem változtatja meg azt, hogy valóságos okokról teljesen más a véleményünk. És ezt meg is indokoltam.

2013. jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/109 anonim ***** válasza:
95%

Kíváncsi lennék az érzéketlen 26%-os hozzászóló milyen minőségben „Jehova Tanúja”. Az a nagy tippem, hogy vén, felvigyázó, általános/különleges úttörő lehet. Ugyanis ez a hozzáállás a tipikus náluk. Nem tudnak szeretni. Ha azt is hiszik magukról, hogy szeretnek, csak feltételes minden szeretetük. Amint nem értesz egyet velük, ellenség leszel náluk.


A Szervezetben belülről(!) én több hasonló történetet, tragédiát láttam. Sajnos a mindenben megfelelni képtelen Tanúknál vagy az elhanyagolt családtagoknál gyakran öngyilkosság formájában ölt testet a szeretetlenség keserű gyümölcse. (Azt sugallják ugyanis, hogy mindenkinek kötelessége a prédikálás, még a súlyos szívbetegeknek is!)


A Szervezet ezért destruktív, amint ez pár ciklussal korábban az Országgyűlésen is téma volt!

2013. jún. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/109 anonim ***** válasza:
0%
Itt a másik, de ne aggódjatok, mindenki a megérdemelt jutalmát fogja kapni!
2013. jún. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/109 anonim ***** válasza:
89%
Hangsúlyozom!!! NEM KÖZÖSÍTETTEK KI, MAGAM JÖTTEM EL!
2013. jún. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/109 anonim ***** válasza:
94%

"Itt a másik, de ne aggódjatok, mindenki a megérdemelt jutalmát fogja kapni!"

Csak úgy sugárzik egy igaz hívő szeretete az embertársai felé, igaz? Nagyon remélem, hogy a hozzád hasonlóak is épp azt kapják majd, amit megérdemeltek az alapján, ahogyan másokhoz viszonyultok, ahogyan másokkal bántok ;)

2013. jún. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/109 anonim ***** válasza:
94%
Hala a Jo Istennek,hogy nem tartozom a Jehova tanui kozzes,ennyi erzektelneseget,onimadast,szeretetlenseget,onigazulast meg sehol nem lattam mint naluk.Ez lenne nektek Krisztus kovetese,hat nagyon elvagytok tevedve,annyira orulok annak hogy vannak akik felismerik ezt es meg mielott keso lenne otthagyjak az egesz szervezetet ami egyertelmu hogy nem Isten szervezete,csak egy gyulolkodo tarsasag akik tonkre teszik az ember eletet,barcsak egyre tobben felismernek ezt es otthagynak oket,persze a venek a legnagyobb onimadok,nekik senki nem mondhat ellent mert akkor mehetnek is es nem beszelnek tobbe veluk,sot meg a csaladbol is kitagadjak oket,de megkapjak majd a melto jutalmukat mindezekert.
2013. jún. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/109 anonim ***** válasza:
96%

A Tanúk az elkülönültekre is pontosan ugyanazokat a szabályokat alkalmazzák, mint a kiközösítettekre (köszönni, köszönést fogadni, hozzájuk szólni, együtt enni tilos).

Különbség egyedül az eljárásban van: elkülönüléskor nincs szükség a bírói eljárásra sem, elég 2 szem/fültanú, aki állítja, hogy kijelentette, nem kíván Tanú lenni az illető, amit, akár utólag, jegyzőkönyvbe vesznek. A bejelentés is ugyanaz ma már: „XY már nem Jehova Tanúja.” (Régen bemondták, hogy milyen bibliavers alapján, még régebben 1-2 indoklás is elhangzott, de annak volt pár jogkövetkezménye, ezért ma már szűkszavúak ilyenkor.)

2013. jún. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/109 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy a másik oldal meghallgatása nélkül gyűlölködtök és mocskolódtok általánosítva(!) egy szervezettel kapcsolatban, híven tükrözi a jellemeteket! Ha valamit, hát ezt nem lehet kimagyarázni, amit leírtatok, mindent jól bizonyít.
2013. jún. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/109 anonim ***** válasza:
91%
Van rá lehetőséged, menj és keresd meg az illetékeseket a csepeli gyüliben!
2013. jún. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!