Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit veszíthetne az ateista,...

Mit veszíthetne az ateista, amikor hívővé válna? Nem az a logikus, hogy Istennel, csak több lenne?

Figyelt kérdés

A hívők szerint, a halálunk után további életet nyerhetünk, bár nem azért hisznek.


Az ateisták viszont a földi élet után lelkük elvesztését kockáztatják.


Logikus lenne, ha hívők lennének, mert mi van ha mégis van Isten? Avval semmit sem vesztenének.



2023. máj. 18. 23:08
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/247 A kérdező kommentje:

"Csak az a baj, hogy a halál utáni lét körülményeiről semmit sem tudunk és szerintem ahogy ebben az életben el lehet nyerni, kiérdemelni a Sátán jóindulatát, úgy a halálunk után is megtehetjük azt, hiszen ő mindig ugyanaz marad és híveit sem a testi adottságaik miatt szereti, hanem a lelkükért, tehát minden érdem és tisztelet megmarad."


Én nekem fogalmam sincs miért írod azt hogy kiérdemelni a Sátán jó indulatát. Szerintem ilyen, hogy satáni jóindulat nem létezik, hacsaknem valami szemfényvesztésre gondolsz, ami egy ideig jónak tünhet, de később attól válik rosszabbá.

2023. máj. 25. 23:02
 112/247 A kérdező kommentje:

"Viszont lehetségesnek tartom, hogy nem létezett.


Ez neked már tiszteletlenség?"


ENekem egyáltalán nem. Persze Krisztus felé igen.

2023. máj. 25. 23:04
 113/247 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne tiszteletlenség az, ha a roppant hiányos és ellentmondásos történetek alapján kételkednék benne?

Nem értem.

Ő, ha bizonyosságot akart volna, akkor most bizonyosság lenne.

De akkor nem hívnánk hitnek.

2023. máj. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/247 A kérdező kommentje:

102es mivel ze vagy a válaszadó azt kérdezném tőled miért hiszed azt, hogy Krisztus kizárólag azért gyógyított, hogy reklámozza magát?


Az Újszövetség iratai az egyetlen forrás erre, kérlek állitásaidat bizonyítsd az ujszövetségből vett idézetekkel.

2023. máj. 25. 23:10
 115/247 anonim ***** válasza:
100%

Én nem az a válaszoló vagyok, viszont engem is érdekelne: Jézus miért ennyire kevés embert gyógyított meg, amikor tulajdonképpen azért jött, hogy az embereknek jobb legyen?

Egy csettintésre meggyógyíthatta volna a Földön az összes embert + állatot is, és még el is tudta volna törölni az össze gonoszságot, és akkor most itt az Éden lenne. Nem lett volna világháború sem.

Igazából akit kihagyott, azt büntette.


Tehát: MIÉRT?

2023. máj. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/247 anonim ***** válasza:
100%
Ha Isten valóban szeretné a híveit, miért nézte végig, ahogy például Auschwitz-ban millió számra mészárolták le őket?
2023. máj. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/247 anonim ***** válasza:
46%

Lucifert a fény angyalaként tisztelik hívei, kiknek kötöttségek nélkül, fényt hoz az életükbe s a bűntudat kizárásával beteljesíti azon vágyaikat, melyeket az emberek által elfogadott isten, vagy még a társadalom is bűnös, nem elfogadott dolgoknak ismer el.

Az a tanítás,hogy szeresd az ellenségedet és bocsáss meg neki, mégis Lucifert amiért nem ért egyet istenükkel Sátánnak azaz ellenségnek nevezték el és gyűlölik őt és az ő híveit is ám hívei gyűlöletét azzal magyarázzák, hogy ők nem az embert gyűlölik, hanem a gonosz lelket, ami tanyát vert a testében, de mivel az az ő részévé vált, tehát őt is ellenségnek tekintik.

Lucifer nem az ember hanem az isten és ellensége.

2023. máj. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/247 A kérdező kommentje:

116 A Bibliában rengeteg figyelmeztetés találsz arra, hogy Isten a választott népét jutalmazza.

De fenyiti is ha letér a helyes útról.


Csak egyet másolok ide Jeremiás prófétától, aki a hitelhagyásról prófétál:



Küldjetek vészjelet, hirdessétek Júdának, és jelentsétek Jeruzsálemnek: "Ellenség közeleg egy távoli országból; csatakiáltás hallatszik Júda városai ellen."

Jer 4.17

Körülveszik Jeruzsálemet, mint a mezők őrei, mert hűtlenül elhagyott - mondja az Úr.

Jer 4.18

Utaid s a tetteid okozták ezt neked. A gonoszságod miatt történt ez veled! Ó, milyen keserves! Kínja egészen a szívedig hatolt.

Jer 4.19

Jaj, a szívem! Ó, de fáj a szívem! Csupa gyötrelem a lelkem! Háborog a szívem, nem hallgathatok, mert a kürt szavát hallom, a harci riadót.

Jer 4.20

Csapás csapást ér: ezt jelentik. Elpusztul az egész ország! Hirtelenül elpusztultak sátraim, egy szempillantás alatt hajlékaim.

Jer 4.21

Meddig kell még látnom a vész jelét és hallanom a kürtnek szavát?

Jer 4.22

Ez mind azért történt, mert népem esztelen, és nem ismer engem. Balgatag fiak, nincs bennük érteni akarás. Arra van eszük, hogy gonoszságot műveljenek, de hogy jót tegyenek, ahhoz nem értenek.

Jer 4.23



Továbbá az Ószövetség szerint bűn fenállása miatt van a világban betegség és bajok.


Az Újszövetség szerint viszont (vak ember meggyógyitása előtt Krisztus mondja) Isten tettének kell megnyilvanulnia rajtuk.


Utána Krisztus meggyógyitja.

2023. máj. 26. 07:26
 119/247 A kérdező kommentje:

Lesarkítva, a zsidó vallás szerint a bűnök alól semmilyen kibuvó nincs, a betegség és pusztulás a "jutalma"


A kereszténység szerint a betegeket gyógyítani kell és a bűn megbocsájtásra kerül Krisztusban.

2023. máj. 26. 07:38
 120/247 anonim ***** válasza:
100%

"ugyanazt nyomod."

Írnék mást is de nehéz, amikor minden kérdésre az a válaszod, hogy "kiforgatod".

Amikor az ember egy papagájjal beszélget sajnos nem számíthat túl komoly beszélgetésre.



"102es mivel ze vagy a válaszadó azt kérdezném tőled miért hiszed azt, hogy Krisztus kizárólag azért gyógyított, hogy reklámozza magát?"


Valóbban én vagyok a válaszadó. De akkor a 18. "válaszodban" ezt miért felejtetted el? Utána jó pár "válaszodban" szintén. A logikád alapján akkor te csak kérdezhetnél mert te a kérdező vagy.


"Az Újszövetség iratai az egyetlen forrás erre, kérlek állitásaidat bizonyítsd az ujszövetségből vett idézetekkel."


Mivel most kijelentetted, hogy én csak válaszolhatok, te csak kérdezhetsz. Ez egy nagyon gyenge kifogás volt a részedről, hogy kibúj a válaszadás alól, azonban így még értelmetlenebb veled bármiről is diskurálni.


Szóval akkor figyelmen kívül hagyom az összes válaszodat onnantól, hogy 1. megszegted a saját "szerepedet". Mert ugye te is figyelmen kívül hagytál mindent amikor mások "szegték meg a szerepüket".


Minden jót és így előre is is tudom, hogy majd jön a válasz, hogy "kiforgatam" amit írtál és a szokványos értelmetlenségek.

2023. máj. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!