Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit veszíthetne az ateista,...

Mit veszíthetne az ateista, amikor hívővé válna? Nem az a logikus, hogy Istennel, csak több lenne?

Figyelt kérdés

A hívők szerint, a halálunk után további életet nyerhetünk, bár nem azért hisznek.


Az ateisták viszont a földi élet után lelkük elvesztését kockáztatják.


Logikus lenne, ha hívők lennének, mert mi van ha mégis van Isten? Avval semmit sem vesztenének.



2023. máj. 18. 23:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/247 anonim ***** válasza:
95%
Hogyne veszíthetnének! Például örök kárhozatot nyerhetnek. A földi életben pedig rengeteg korlátozást, ha meg akarnak felelni Istennek. Igaz, akkor a mennybe jutnak. De a kérdésed alapvetően hibás. Az ember vagy hisz, vagy nem. Ez nem egy üzlet, hogy lássuk, mit nyerek, és akkor hiszek.
2023. máj. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/247 anonim ***** válasza:
100%

Pascal vallotta ezt az elvet, hogy érdemes követni Istent akkor is, ha bizonytalan vagy a létezésében, mert ha létezik, nyersz vele, ha nem, akkor meg úgyis mindegy.


Az a logikátlan benne, hogy azt feltételezi az elv, hogy Isten elvarása az, hogy hidd el a létezését, miköze ha létezik Isten, ő egy 100%-ban logikus lény, ezért nem várhat el a teremtményeitől olyat, hogy olyanban higgyenek, amire nincs bizonyítékuk.

2023. máj. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/247 anonim ***** válasza:
96%

Ilyen alapon miért nem kezded el például bármely pogány hit isteneit követni? Ugyanannyi esély van az ő létezésükre, mint a keresztény isten létére.

Nem értem, miért nem lehet tiszteletben tartani, hogy mások másképo gondolkoznak és nem megkérdőjelezni a döntéseiket. Egyébként ezt csak a keresztényeknél, zsidóknál és muzulmánoknál tapasztaltam. A buddhista és pogány barátaim sose állnak elő ilyen ostoba kérdésekkel. Sokkal tisztelettudóbbak ha általánosan beszélek.

2023. máj. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/247 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, te hogy vagy vele... másnak komoly disszonanciát okozna olyanban hinni, amit NEM hisz.

Az egész életmódját veszíthetné, egy normális életet.

Lenne helyette egy fura, rossz élete, ahol nem érzi jól magát.

ÉS ha tényleg nincs isten, akkor az egész még fölösleges is volt.

2023. máj. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/247 anonim ***** válasza:
86%

Attól, hogy valaki hisz egy istenben még nem lesz automatikusan örök életű. Elég világosan le van írva, hogy követni kell a szentírást és az adott isten szabályai szerint élni. Ha hiszel ebben és mégsem a szabályok szerint élsz, akkor ugyanúgy meghalsz végleg.

Sok istenhívő viszont még az istene szabályait sem olvasta el, így nem teljesen értem, hogy miből gondolják nekik majd jár az öröklét.

Na mindegy. Én nem szeretnék ilyen szabályok szerint élni, főleg nem örökké. Szóval nekem megfelel, hogy végleg meghalok, mert ha választhatnék sem választanám azt, hogy egy isten szabályai szerint éljek, plusz az értékrendem is teljesen más. Nem fogom senki és semmi kedvéért tettetni.

2023. máj. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/247 anonim válasza:
100%
Na már itt kezdődnek a problémák, hogy a hívő azért hisz, és azért viselkedik az istennek tetsző módon, mert reménykedik a túlvilági jutalomban, nem pedig azért mert jutalom esélye nélkül is egy nagyszerű ember.
2023. máj. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/247 anonim ***** válasza:
5%

“Attól, hogy valaki hisz egy istenben még nem lesz automatikusan örök életű. Elég világosan le van írva, hogy követni kell a szentírást és az adott isten szabályai szerint élni. Ha hiszel ebben és mégsem a szabályok szerint élsz, akkor ugyanúgy meghalsz végleg.”


Csak nem ezt mondja a kereszténység: a keresztény tanítás szerint pont az a baj, hogy egy ember sem tudja követni a szabályokat. Ezért volt szükség Jézusra. Ha benne bízunk, elfogadjuk az Ő áldozatát, üdvözülünk. És az hogy követjük a szabályokat az már nem kényszer, hanem bizonyíték az üdvösségre. Ha valaki kereszténynek vallja magát, de nincs bizonyíték erre, akkor az nem keresztény.

2023. máj. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/247 anonim ***** válasza:
74%

"hanem bizonyíték"

Utánanézhetnél a bizonyíték fogalmának.

2023. máj. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/247 anonim ***** válasza:
100%

"elfogadjuk az Ő áldozatát"


Nem csak a kereszténységről beszéltem, vannak más vallások is. Mindegy. Nem fogadom el az áldozatát. Senki kínhalálán keresztül nem szeretnék üdvözülni. Inkább meghalok.

2023. máj. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/247 anonim ***** válasza:
91%

Én megfordítanám a kérdést: Mit veszítene egy hívő, ha ateistává válna?

Gondolom, egyből rávágod, hát a Mennyországot, az Örök Életet, Istent, mindent. Mindent!

Pedig, ha ateistává válnál, akkor nem hinnél ilyesmikben. Egy ateista szemszögéből ezek nem létező dolgok, soha nem is léteztek. Ateista oldalról ezek gyakorlatilag jól hangzó, ámde üres ígéretek. Vagyis valójában, amennyiben valóban atesitává válnál, tulajdonképpen csak üres ígéreteket veszítenél, semmi többet.

Eezért viszonylag ritka a megtérés, és a kitérés is. Az egyik fél úgy érzi, hogy mindent elveszíthet, ha csak meginogna a hite, így próbál bele kapaszkodni, és minduntalan erősíti saját magában (erre szolgálnak a napi és egyéb rendszerességű vagy eseti, egyéni vagy közös rituálék is, mint pl. az imádkozás, böjt, mise, stb.).

A másik fél pedig eleve nem érez késztetést arra, hogy ő foglalkozzon olyan dolgokkal, mint a vallásos hit. Meghallgatja, esetleg el is gondolkodik rajta, de aztán arra jut, hogy túl távoli, túl hihetetlen, túl meseszerű, a létező világgal nem összeegyeztethető. Képtelen őszintén elhinni, hogy ez lenne "a lét értelme".

2023. máj. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!