Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit veszíthetne az ateista,...

Mit veszíthetne az ateista, amikor hívővé válna? Nem az a logikus, hogy Istennel, csak több lenne?

Figyelt kérdés

A hívők szerint, a halálunk után további életet nyerhetünk, bár nem azért hisznek.


Az ateisták viszont a földi élet után lelkük elvesztését kockáztatják.


Logikus lenne, ha hívők lennének, mert mi van ha mégis van Isten? Avval semmit sem vesztenének.



2023. máj. 18. 23:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/247 anonim ***** válasza:
24%
Az ateizmus szégyen, azzal csak veszíteni lehet.
2023. máj. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/247 anonim ***** válasza:
100%

"Kiforgatod valódi szerénységét."

Nem. Nem kiforgatom, hanem én abból amit írtál és amit olvastam/hallottam a Jézusról azok alapján én egy álszerénységet láttok pusztán.


"Krisztus nem azért gyógyított hogy bármilyen ellenszolgáltatást kapjon. Semmi sem utal arra hogy reklámból gyógyított volna,"


Nézzük független a szándéktól. A reklámozás ilyen szempontból nagyon is jól össze jött neki, mert elterjedt a híre és közben még szerénynek is gondolták.


De szerinted miért gyógyított Jézus?



"Krisztus senkit sem hagyott ott, mindenkit akivel találkozott meggyógyított! "

- Miért gyógyította meg ez a szerény ember, ilyen látványosan az embereket? Erre még most sem adtál választ.

"például a süketet is elég látványosan gyógyította meg, belenyúlkált a fülébe. De miért is kellett ilyet tennie? Mi indokolja ennek a szükségeségét a gyógyításhoz?"

Mi korlátozta a hatalmát úgy, hogy ilyen műveletekre volt szüksége a gyógyításhoz?

- Miért csak azokat akikkel találkozott? Mi korlátozta a hatalmát abban, hogy az előtte/utána élt vagy az éppen akkor élt 8 falúval arrébb élő embereket is mind meggyógyítsa?



"Miféle restségről beszélsz amikor mindenkit akivel találkozott meggyógyitott?"

Csak ennyi telet a hatalmából vagy tehetett volna sokkal többet is gond nélkül?

2023. máj. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/247 A kérdező kommentje:

"Csak ennyi tellet a hatalmából vagy tehetett volna sokkal többet is gond nélkül?"


Kicsinylő vagy Krisztussal, és egyúttal telhetetlen. Egy ember életének jobbítása hatalmas öröm.


Igen megtehette volna, de ezt a képességét most használja.Mivel nem olvastad, vagy úgy gondolom felületesen bele-bele kukkantottál az evangéliumokba, tudhatnád távgyógyitást is végzett.


Amit nagyon kevesen értenek az embernek adott szabad akaratról, hogy az ember van az Istenért a földön nem az Isten van az emberért. Emiatt van az hogy néma gyereknek anyja sem érti szavát, azaz az embernek ki kell mutatni Istenhez való közeledését, kérni kell és akkor kap az ember. És ezért van az, hogy nem automatikus, hogy mindenkinek kiosztja Isten jóakaratát, még annak is aki káromolta őt és betegségében sem kéri Isten segítségét? Hát nem, ne számitsanak azok automatikus segítségre, minimálisan kérni kell. / Isten segíts!/


(Majd halálunk után van Isten az emberért, függően mit végzett a földön, ott már elvesztődik akaratunk és mindent Isten akarata jár át.)


Emiatt kérdem nem lenne jobb utána járni az evangéliumok elolvasásával, hogy mit hogyan,miért akart Krisztus, nehogy kedves ateista barátaim már késő legyen? Hogy milyen üzeneteket hozott Istentől nektek is? Ott majd ha utolsó betüig elolvastad akkor véleményed autentikus lesz.

2023. máj. 20. 15:47
 44/247 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy kérdésem (lényegében egy):

"- Miért gyógyította meg ez a szerény ember, ilyen látványosan az embereket? Erre még most sem adtál választ.


"például a süketet is elég látványosan gyógyította meg, belenyúlkált a fülébe. De miért is kellett ilyet tennie? Mi indokolja ennek a szükségeségét a gyógyításhoz?"


Mi korlátozta a hatalmát úgy, hogy ilyen műveletekre volt szüksége a gyógyításhoz?"


Mostani válaszodban pedig ezt írtad többek között:

"tudhatnád távgyógyitást is végzett."


Tehát a válasz a kérdésemre, hogy semmi szükség nem volt a látványos gyógyításra. Ennyit a szerénységről. Szerény ember nem tett volna ilyen fölösleges dolgokat, miután megkérte az embereket, hogy ne terjesszék a hírét.


A válaszod többi részében pedig már csak terelsz. Kezded látni, hogy valami nem stimmel ezért inkább elfordulsz és eltereled a témát...

2023. máj. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/247 anonim ***** válasza:
28%
ha hinnék benne de nem hiszek milyen jó lenne hogy olyan szánalmas tiltások mint hogy házasság előtt nincs sex miatt pokolra kerüljek már ha létezne kösz inkább nem
2023. máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/247 anonim ***** válasza:
11%
45. Na, megjött a libsi ateista. Szép volt!
2023. máj. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/247 anonim ***** válasza:
66%

46

nem vagyok libsi attól hogy ateista vagyok nem azt jelenti hogy liberó is de mindegy az ilyen idióta valláskárosultól nem várok más

2023. máj. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/247 anonim ***** válasza:
82%

Hagyjad, ez a másfél pipás muszlim/keresztény: mikor melyik éppen.

Tőle még normális írást nem láttam.

2023. máj. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/247 anonim ***** válasza:
55%
49. Mutass már pár muszlim írást tőlem, esküszöm, kíváncsi vagyok xDD
2023. máj. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/247 anonim ***** válasza:

ezt kinek írtad? 49.


48 csak hogy tudd nacionalista vagyok életembe nem voltam prideon és nem is akarok sőt hetero vagyok b@szod

2023. máj. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!