Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit veszíthetne az ateista,...

Mit veszíthetne az ateista, amikor hívővé válna? Nem az a logikus, hogy Istennel, csak több lenne?

Figyelt kérdés

A hívők szerint, a halálunk után további életet nyerhetünk, bár nem azért hisznek.


Az ateisták viszont a földi élet után lelkük elvesztését kockáztatják.


Logikus lenne, ha hívők lennének, mert mi van ha mégis van Isten? Avval semmit sem vesztenének.



2023. máj. 18. 23:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/247 anonim ***** válasza:
100%
Hívő voltam, és csak vesztettem. Ateista voltam, nyertem. Nem lennék ismét hívő.
2023. máj. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/247 anonim ***** válasza:
100%

Pontosabban:


*ateista lettem, nyertem.


#11 voltam.

2023. máj. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/247 anonim ***** válasza:
100%

"A hívők szerint, a halálunk után további életet nyerhetünk, bár nem azért hisznek."

Nem kellenek ilyen mankók az élethez.


"Az ateisták viszont a földi élet után lelkük elvesztését kockáztatják."

A halhatatlan, természetfeletti lélek nem létezik így nem veszthetem el.


"Logikus lenne, ha hívők lennének, mert mi van ha mégis van Isten? Avval semmit sem vesztenének."


Nem. Ilyen alapon maximum az lenne logikus ha mindegyik vallást követném.



"Mit veszíthetne az ateista, amikor hívővé válna? Nem az a logikus, hogy Istennel, csak több lenne?"

Több lennék egy agybajjal ami abból fakadna, hogy rá kényszeríteném magamat arra, hogy elhiggyek valamit amiről tudom, hogy nem igaz.


Ezenfelül elkéne fogadtatnom magammal erkölcsösként erkölcstelen nézeteket és értékes időt kéne pazarolnom a vallásra.


Teljesség igénye nélkül ezeket veszteném.

2023. máj. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/247 anonim ***** válasza:
0%

“Utánanézhetnél a bizonyíték fogalmának.”


És te utána néznél? Nem értem mi a gond a megfogalmazás ezen részével.

2023. máj. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/247 anonim ***** válasza:
100%

"hogy követjük a szabályokat az már nem kényszer, hanem bizonyíték az üdvösségre"

Azt nem értem, hogy ebből mi a bizonyíték?

2023. máj. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/247 anonim ***** válasza:
27%

“ Azt nem értem, hogy ebből mi a bizonyíték?”


A keresztény tanítás szerint az ember annyira megromlott, hogy önmagától képtelen Isten akaratát teljesíteni és Istennek tetsző életet élni. Sőt nem is akar. És most szándékosan nem azt mondom, hogy nem tud morálisan élni.


A Szentlélek ereje kell átformálja az embert, új életet adjon, hogy ezt az ember önként és jó kedvvel csinálja. Ergo ha valaki konzisztens akar lenni, akkor a keresztény vallás szerint Isten kegyelméből van üdvösségünk, és onnan, hogy a kereszténység szabályait őszintén akarjuk követni az nem kényszer hanem bizonyíték, hogy igazi keresztények vagyunk és ez által üdvösségünk van már most.

2023. máj. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/247 anonim ***** válasza:
87%

Ebből még mindig nem értem, hogy mi a bizonyíték.

Úgy látom, fogalmad nincs a bizonyíték fogalmáról.

2023. máj. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/247 A kérdező kommentje:

"Több lennék egy agybajjal ami abból fakadna, hogy rá kényszeríteném magamat arra, hogy elhiggyek valamit amiről tudom, hogy nem igaz."


És mi van akkor, ha nem Istentől következtetünk, hanem úgymond alulról kezdjük el a következtetéseket.

? Fogadjuk el, hogy pl. Krisztus Isten küldötte volt, (hiszen ezt hirdette magáról), és elfogadjuk azt, hogy szeressük felebarátainkat. Csak ennyit. Bármit tesz te szereted és nem gyűlölöd.


Szerintem a [keresztény] istenhit innen kezdődik.

2023. máj. 19. 09:34
 19/247 anonim ***** válasza:
50%

“ Ebből még mindig nem értem, hogy mi a bizonyíték.

Úgy látom, fogalmad nincs a bizonyíték fogalmáról.”


Ha most arra gondolsz, hogy így próbáltam a kereszténység igaza mellett érvelni, akkor valóban nem bizonyíték vagyis de, de nem univerzálisan meggyőző, az adott személy és a környezete számára lehet bizonyíték a megváltozott élet, de szó sem volt itt arról, hogy univerzálisan meggyőző bizonyítékot hozok.


Jelen esetben arról beszéltem, hogy a kereszténység érvrendszerén belül maradva a cselekedetek nem előfeltételei az üdvösségnek, hanem a következményei, bizonyítékai. Ergo amit csak mondtam egy Biblia tanításaihoz hű keresztény nem azért követi a Bibliát, hogy mennybe jusson, hanem azért mert mennybe jutott már.


Lehet azt hitted ez által most azt akarom bizonyítani, hogy a kereszténység igaz, de nem. Csak egy konzisztens képet akartam adni arról, hogy a keresztények mit vallanak a cselekedetek terén.

2023. máj. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/247 anonim ***** válasza:
88%

18

Ezzel ott kezdődik a probléma, hogy Jézusról amiket ír a Biblia azok alapján számomra maximum egy nagyon ügyes svindler lehet. Tetteiben nem látom a valódi jóságot.

2023. máj. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!