Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit veszíthetne az ateista,...

Mit veszíthetne az ateista, amikor hívővé válna? Nem az a logikus, hogy Istennel, csak több lenne?

Figyelt kérdés

A hívők szerint, a halálunk után további életet nyerhetünk, bár nem azért hisznek.


Az ateisták viszont a földi élet után lelkük elvesztését kockáztatják.


Logikus lenne, ha hívők lennének, mert mi van ha mégis van Isten? Avval semmit sem vesztenének.



2023. máj. 18. 23:08
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/247 A kérdező kommentje:

Ez kevés.


Mivel semmi közöd hozzá ezért semmi jogod nyilatkozni olyanról aminek utána sem olvastál.


Ha te megteszel 2x annyit mint Krisztus akkor kijelentheted hogy kevés, de felteszem 100ad annyit sem tettél. Emiatt csak pimaszságodat hirdeted.

2023. máj. 24. 23:55
 82/247 anonim ***** válasza:
79%

Ez nagy tévedés.

BÁRMIRŐL joga van nyilatkozni bárkinek.

És itt ráadásul még igaza is van.

2023. máj. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/247 anonim ***** válasza:
26%
Jézus kudarcot vallott meg kellett volna váltania a világot de nem sikerült neki, dicsőségben vissza kellett volna térnie, de nem így lett. Ő a tehetetlenség és a gyengeség megtestesítője lett és az ő jelképe a feszület a szenvedés és a kín jelképe.
2023. máj. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/247 anonim ***** válasza:
86%

"Mivel semmi közöd hozzá ezért semmi jogod nyilatkozni olyanról aminek utána sem olvastál."


Nem csak utána olvastam, hanem, hanem még bibliakört is vezettem. Kétszer is: egyszer szombatiskolai tanító voltam, majd egy délutáni bibliatanulmányozást levezettem. Ezen kívül tartottam délelőtti istentiszteletet is, a hetednapi adventista egyházban.

Egyébként a #68-as kommentben leírtam, hogy keresztény voltam. Ezen a háttérben fogalmaztam meg a 80#-as kommentem. De ott is egyértelmű utalást tettem rá.

Ismerem a témát, elég jól, mert nagyon mélyen benne voltam a kereszténységben.

2023. máj. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/247 anonim ***** válasza:
100%

"Ez kevés.

Mivel semmi közöd hozzá ezért semmi jogod nyilatkozni olyanról aminek utána sem olvastál."


Ez kinek szólt és mire vonatkozott?



"Ha te megteszel 2x annyit mint Krisztus akkor kijelentheted hogy kevés, de felteszem 100ad annyit sem tettél. Emiatt csak pimaszságodat hirdeted."


1. Egy adott személy cselekedetét a saját cselekedeteidtől függetlenül lehet jellemezni. Lényegében azt mondod, hogy nem ítéletem el Hitler tetteit sem amíg nem mészároltattam le több ezer embert.


Ez megint csak a kényszerű vergődésed.


2. Ha már hasonlítgatunk akkor nem árt a tetteken kívül figyelembe venni a lehetőségeket is. Ezeket figyelembe véve pedig én és sokan mások is még többet is tettünk mint Jézus. De ilyen szempontból nincs is túl magasan a léc mivel a lehetőségeket figyelembe véve Jézus csak annyit tett meg ami ahhoz kellett, hogy elterjedjen a jóságos, szerény,... hír róla.

Olyan dolgokat amik az emberek iránti szeretett mutattak olyanokat nem tett csak ami a fent említett hír elterjedéséhez szükségesek voltak.


Olyanokat azonban bőven tett amik nem a szeretetett mutatták hanem csak a hír terjedését, annak szerény és jóságos mivoltának kialakulását és egyfajta megtévesztést szolgáltak.



Kérdező egyre jobban vergődsz csak.

2023. máj. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/247 anonim ***** válasza:
82%
Nekem már akkor gyanús volt jézus amikor egy fügefát is megátkozott.
2023. máj. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/247 anonim ***** válasza:
11%
Kérdező, ezen az oldalon felesleges vallással kapcsolatos kérdést feltenni. Egy darabig értelmesen beszélgetünk mi, tisztességes keresztények, aztán megjelennek a libsi ateisták, akik szégyent hoznak az oldalra.
2023. máj. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/247 A kérdező kommentje:

"Egy adott személy cselekedetét a saját cselekedeteidtől függetlenül lehet jellemezni. Lényegében azt mondod, hogy nem ítéletem el Hitler tetteit sem amíg nem mészároltattam le több ezer embert.



Ez megint csak a kényszerű vergődésed."


Jól jellemezhető, kiforgató gondolkodásmódot és nem döbbensz rá:


1 hogy Krisztus cselekedetei jóságos voltak, de beállsz azok közé akik elitélik, azaz te is ott lettél volna a keresztrefeszitők között akkor.


2 Hitlert, az antikrisztusként jellemezhető, természetesen elítélhető, mert ellentétét cselekedte Krisztusnak. Hitler cselekedeteit jól értelmezed, de Krisztusét nem.


3 Nem mondom azt, hogy csak akkor ítélkezhetsz Hitler felett ha kiirtottál embereket.

Azért nem mondtam mert a bűnösökön szoktunk ítélkezni és nem az ártatlanokon. Itt is kiforgatod mondatomat. A jó példát mindenki követi, aki a jó úton marad, és igényli azt. Mivel nem képviselem Hitler tetteit ezért nem kérlek meg arra hogy rossz útra térj és írtsál embereket. Ez a te beragadt kiforgató érvelésednek a helytelen következtetése. Mivel nem látod a jó és rossz közötti égbekiáltó különbséget. Kevered a jót a rosszal, kevered Krisztust Hitlerrel. Szóba se jöhet, csak a kiforgató fejedben jöhet összehasonlítási párhuzamként, máshol nem. Az elválasztóvonal a jó tettek és a rosszak. De mivel a jó az követendő ezért arra hívtam fel a figyelmedet, hogy hasonlítsd magad össze avval aki mások boldogsága után szaladgált és gyógyitott, úgy hogy földi haszna nem volt sőt elítélték és megfeszitették. Ha neked ez semmi, és lovagolsz az egyetlen reklámtémadon hát jó, legyen csak kezd nagyon unalmas lenni ennyire vakon szídni Krisztust.


3 Hetednapi keresztények, elferditik a valóságos Krisztus személyét, mert nem egyetemesen értelmezik Krisztust, ezért én is otthagytam volna ezt a törpe egyházat.

2023. máj. 25. 11:08
 89/247 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, te mit veszítenél, ha néha imádkoznál és áldoznál a különböző pogány isteneknek?
2023. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/247 A kérdező kommentje:

85ös


Érvelés hibát követtél el mert ellentétes példát hoztál, viszont azonos következtetést hoztál, és nem ellentétest.


Javaslom olvasd végig az érvelési hiba online oldalakat.

2023. máj. 25. 11:31
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!