Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit veszíthetne az ateista,...

Mit veszíthetne az ateista, amikor hívővé válna? Nem az a logikus, hogy Istennel, csak több lenne?

Figyelt kérdés

A hívők szerint, a halálunk után további életet nyerhetünk, bár nem azért hisznek.


Az ateisták viszont a földi élet után lelkük elvesztését kockáztatják.


Logikus lenne, ha hívők lennének, mert mi van ha mégis van Isten? Avval semmit sem vesztenének.



2023. máj. 18. 23:08
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/247 anonim ***** válasza:
100%

"jobb lenne ha akkor ők is Tiszteletben tartanák Krisztust."

Mit jelent neked a "tiszteletben tartás"?

Nem szidom Jézust (krisztus az nem a neve, hanem a foglalkozása, és amúgy Jézus a RÓMAI neve, a valódi más volt), tehát nem szidom, stb.

Viszont lehetségesnek tartom, hogy nem létezett.

Ez neked már tiszteletlenség?

2023. máj. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/247 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem nem kínos a kiforgatott érveléseid."

Majd akkor gyere a kiforgatással legközelebb ha érvelni is tudsz a kijelentésed mellett nem csak azt szajkózni, hogy kiforgatod, kiforgatod, kiforgatod, ....


Olyan vagy mint a papagáj aki csak ismételgetni tudja magát de értelmes kommunikációra nem képes.



"Tiszteletben tartom az ateistakat is..hm..jobb lenne ha akkor ők is Tiszteletben tartanák Krisztust."


Nézzük akkor ezt vissza. Leírtam a kérdésre a válaszomat. Majd ezek után te reagáltál a válaszomra és kezdted el fel emlegetni Jézust és vele példálózni, hogy mennyire jó volt és hasonlók.

Elfogadom, hogy te így látod, de válaszként leírtam, hogy nekem ez nem meggyőző mert én nem így látom Jézust.


Leírtam, megindokoltam miért.

Erre annyi volt a reakciód, hogy kiforgatom dolgokat de megindokolni továbbra sem sikerült.


Itt te vagy az aki vitát kezdeményez aztán annyira nem tiszteltél meg engem sem másokat, hogy legalább válaszolj a hozzá intézet kérdésekre.

Szerintem legalább egy tucatszor lettél megkérve arra, hogy írd le, hogy hol tévednénk, mi az amit nem láttunk.

Egy jó érv kellett volna csak ahhoz, hogy bizonyítsad, hogy Jézus jó.


Az pedig, hogy nem tartom jónak Jézust nem tiszteletlenség hanem egy levont következtetés. Ha ez tiszteletlenség szerinted akkor te is tiszteletlen vagy a fűvel szemben amikor megállapítod, hogy zöld.

2023. máj. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/247 A kérdező kommentje:
Fehivom a figyelmeteket hogy a kérdésre válaszoljon az akinek van új mondanivalója.
2023. máj. 25. 20:09
 104/247 anonim ***** válasza:
89%
Eddig is a meglatasaidra, a feltett kerdeseidre valaszoltak a valaszirok...
2023. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/247 anonim ***** válasza:
100%

Azért jó lenne, ha te is válaszolnál a közben felmerülő kérdésekre.

De legyen, összeszedem neked:


"A hívők szerint, a halálunk után további életet nyerhetünk"

Valóban, de van kb. 8000 vallás, és némelyiknek több ezer irányzata. Ezek közül valamelyiket be is kéne tartani, mert az nem elég, ha ismered.

Tehát van mondjuk 0.0001% esélyed, hogy örök életet nyersz.

Aztán mondjuk az is kérdés, hogy örülnél-e ennek, vagy nem egészen olyan lenne, ahogy elképzeled?

Tudod: ennél még a lottó is biztosabb.

---

"Az ateisták viszont a földi élet után lelkük elvesztését kockáztatják."

Ja. Meg még ezen kívül az életük LEGALÁBB negyedét fel kell áldozniuk az istennek. Ez alatt értek mindent, amit egy hívőnek másképp kell csinálnia, mint egy ateistának. Folytatva azzal, hogy a világ is rosszabb lenne, mert a fejlődés nagyon lassú a vallás alatt.

Ha mondjuk 80 évet élsz, ez azt jelenti, hogy LEGALÁBB 20 évet elveszítettél belőle, az nem a tiéd.

Arról nem is beszélve, ha az egész életed rossz, mert te nem így élnél?

---

És ha utána nem vár semmi?

Nem túl nagy ár ez a semmiért?

2023. máj. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/247 anonim ***** válasza:
83%

"Fehivom a figyelmeteket hogy a kérdésre válaszoljon az akinek van új mondanivalója." = rájöttél arra, hogy nem tudsz válaszolni a hozzád feltett kérdésekre de túl gyerek vagy még ahhoz, hogy beismerd ezért inkább ilyen módon próbálsz menekülni ami elég nagy bunkóság főleg miután külön felhívtam a figyelmed rá, hogy mennyire tiszteletlenül viselkedsz másokkal szemben akik a te válaszaidra reagálva kérdeztek valamit tőled, te pedig ignoráltad.


Kicsit kopottas lehet már a Biblia tudásom mert nem emlékszem, hogy Jézus hol tanította ezt a gyerekes, gyáva menekülést és bunkó hozzá állást.

2023. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/247 anonim ***** válasza:
100%

Mondják a keresztények, hogy ebben az életben Lucifer megadhat mindent ami jó, de a halál után szenvedni fogunk, de arra nem világítanak rá, hogy ha az ő istenüket választjuk, akkor meg ebben az életben szenvedünk, méghozzá önként és majd utána lesz jó.

Csak az a baj, hogy a halál utáni lét körülményeiről semmit sem tudunk és szerintem ahogy ebben az életben el lehet nyerni, kiérdemelni a Sátán jóindulatát, úgy a halálunk után is megtehetjük azt, hiszen ő mindig ugyanaz marad és híveit sem a testi adottságaik miatt szereti, hanem a lelkükért, tehát minden érdem és tisztelet megmarad.

2023. máj. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/247 anonim ***** válasza:
100%

Na igen.

Léteznek sátánkultuszok, és bizony könnyen lehet, hogy valamelyik közülük az igazi út.

De most nem ez volt a kérdés, hanem csak az elvi lehetőségek.

2023. máj. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/247 A kérdező kommentje:

106os a dühöd már sértegetésbe ment át, eléggé autisztikusan ugyanazt nyomod.


Itt azért én vagyok a kérdező autisztikusan ezt is kiforgatod.

2023. máj. 25. 22:53
 110/247 anonim ***** válasza:
87%

A kérdezőnek is illene betartani bizonyos szabályokat.

Ha ezt nem teszi, akkor joggal ítélik el.

2023. máj. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!