Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit veszíthetne az ateista,...

Mit veszíthetne az ateista, amikor hívővé válna? Nem az a logikus, hogy Istennel, csak több lenne?

Figyelt kérdés

A hívők szerint, a halálunk után további életet nyerhetünk, bár nem azért hisznek.


Az ateisták viszont a földi élet után lelkük elvesztését kockáztatják.


Logikus lenne, ha hívők lennének, mert mi van ha mégis van Isten? Avval semmit sem vesztenének.



2023. máj. 18. 23:08
 241/247 anonim ***** válasza:
79%

@239

Te kerdeztel, en valaszt irtam, nem igertem semmit. De ha ennyi csak a valaszomra a reakciod, akkor minek tettel fel kerdest?

2023. jún. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/247 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm kitartasod, megértettem valaszaidat.


Összefoglalom válaszaidat


Téged zavar az, hogy a Biblia egy mesekönyv, lehet hogy Krisztus kitalált személy és bár elismered, hogy a hitnek van helye az emberi társadalomban, de a vallás felesleges időpocsékolás. Istenre nincs bizonyíték.


Kb.


Ezeket az alláspontokat ismerem másoktól is.


A konkrét kérdésemben az az állítás bújik meg, hogy szerintem több lenne az aki ha elolvassa a Bibliát, akkor közelebb állna ahhoz hogy hívő lenne és ez nem a kárára történne hanem előnyére válna.


Én erről akartam volna beszélgetni, és az általános már általam ismert ateista alláspontokat kaptam helyette.


Azt mintha arra válaszoltak volna hogy mi zavar téged abban hogy hívő legyél, de nem ezt kérdeztem.


Ez egy álta

2023. jún. 3. 06:02
 243/247 anonim ***** válasza:
91%
Én még gyerekként olvastam a Bibliát hittanórán a többiekkel. Utána mindig megbeszéltük az adott részt. De újat már akkor sem találtam benne amitől több lettem volna. Amikor pedig ateista lettem akkor sem lettem kevesebb mert elhagytam az életemnek ezt a részét. Mint írták időm több lett. Már nem reménykedtem olyan dolgokban amik nincsenek és még sok más pozitívuma volt.
2023. jún. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/247 A kérdező kommentje:

Én pedig azt vettem észre, hogy jobban el tudom érni céljaimat Istennel, mint nélküle.

Amikor az általános öröm van bennem, amit ugy érzem Isten generál bennem, sokan jönnek hozzám, hogy részt vegyenek benne.

2023. jún. 3. 08:36
 245/247 anonim ***** válasza:
a 235-ös válaszom miért lett lepontozva
2023. jún. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 246/247 anonim ***** válasza:
90%

"azt vettem észre, hogy jobban el tudom érni céljaimat Istennel"

Igen.

De akkor az a válasz, hogy a HÍVŐ jobban érzi magát, ha használja a hitét.

Ez az ateistára nem alkalmazható, mert ő nem hisz!

2023. jún. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 247/247 anonim ***** válasza:
89%

Én sokkal jobban elértem a céljaimat mióta nem hiszek benne és sokkal boldogabb is vagyok.


Van akinek ez jön be van akinek az. Az egyik barátom például muzulmán lett és utána tapasztalta azt amit te. De ismerek olyat is aki ezoterikus tanításokban, természet szellemeiben és hasonlókban kezdet el hinni és ezek után sokkal nyugodtabb és boldogabb lett. Rendbe jött az élete. Nem tudom pontosan minek hívják azt amiben ők hisznek de ők mindig olyan nyugodt boldog és kiegyensúlyozottak. Ez kevésbé érzem a többi vallás esetén. Ismertem még a keresztény időkben egy nagyon kedves papot de ő sem árasztott olyan nyugalmat és békét. Kedves volt ne érts félre, de olyan átlagosan egy jó indulatú ember.


Ezért is mondom hogy kinek mi jön be és mennyire. Az is lehet hogy ha nem a kereszténységet követnéd hanem az ezotériát akkor még boldogabb lennél.

2023. jún. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!