Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit veszíthetne az ateista,...

Mit veszíthetne az ateista, amikor hívővé válna? Nem az a logikus, hogy Istennel, csak több lenne?

Figyelt kérdés

A hívők szerint, a halálunk után további életet nyerhetünk, bár nem azért hisznek.


Az ateisták viszont a földi élet után lelkük elvesztését kockáztatják.


Logikus lenne, ha hívők lennének, mert mi van ha mégis van Isten? Avval semmit sem vesztenének.



2023. máj. 18. 23:08
 191/247 anonim ***** válasza:
66%

"Az istenhit dolgában a Biblia következetes, nincs benne ellentmondás."


Valóban.

Vagy szeretsz vagy örökké szenvedsz...

2023. jún. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/247 A kérdező kommentje:
Evvel tökéletesen egyetértek.
2023. jún. 1. 15:20
 193/247 A kérdező kommentje:

Sőt, vagy szereted, vagy meghalsz.


Kicsit kisarkitva.


Aki szenved és továbbra is szeret, azok ujjászületnek, mert szeretet segitsegével legyőzik a halált.


Lásd Krisztus feltámadása. Köszönöm 191es.

2023. jún. 1. 15:25
 194/247 anonim ***** válasza:
84%

"Óh, nem tudtam, hogy számodra Isten egy kalap."


Elnézésedet kell kérnem mert miután azt tapasztaltam, hogy a szövegértési képességeid nagyon alacsony szinten vannak azok után túl bonyolultan fogalmaztam.


Remélem most nem követtem el ezt a hibát és elnézed nekem azt, hogy nem vettem figyelembe a képességeidet.

2023. jún. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/247 anonim ***** válasza:
91%
Ezt az abszolút "jó" istent úgy hirdeted, ki örökké tartó kárhozattal és szenvedéssel sújtja azokat, akik nem hajlandóak őt imádni, neki nem elég ha félreállítja az ellenfeleit, ő úgy elégedett ha látja, hogy véget nem érően szenvednek ezért. Egy ilyen kétarcú istennel zsarolja a lelkeket, mely bár jóságos ám kegyetlen, perverz tömeggyilkos is egyben.
2023. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/247 anonim ***** válasza:
10%
A libsiknek miért fáj ennyire, hogy vannak tisztességes keresztények?
2023. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/247 anonim ***** válasza:
90%

Ezt honnan vetted?

Nem fáj a libsiknek az, hogy vannak tisztességes keresztények.

2023. jún. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/247 anonim ***** válasza:
10%

Milyen érdekes, hogy a kérdező végig tisztelettel beszél hozzád/hozzátok, ti meg ezzel a tipikus lekezelő hangnemmel válaszoltok...


Úgy látszik, mégsem olyan elfogadó ez a libsi közösség..

2023. jún. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/247 A kérdező kommentje:

"nem elég ha félreállítja az ellenfeleit, ő úgy elégedett ha látja, hogy véget nem érően szenvednek ezért.."


Na de érdemes Isten ellenfelének lenni? Mit veszítenél ha nem lennél ellenfele?


"Egy ilyen kétarcú istennel zsarolja a lelkeket, mely bár jóságos ám kegyetlen, perverz tömeggyilkos is egyben."


Mivel az ateista nem hisz Istenben és általában egész életében még talán jobban is él, mint a keresztenyek akik több önmegtartoztatást bevállalnak, mi több nem hisz a túlvilágon sem emiatt te miről beszélsz? Mivel nektek tök mindegy mi lesz a túlvilágon és úgy is éltek, ezért nem az Istent kell majd hibaztatnod hanem magadat, ha mégis.


Mit veszítenél ha hinnél a tulvilágban?


Körülbelül olyan a gondolatvilágod mint annak a gyereknek aki apjában csak rosszat lát, de saját gyermeki rosszaságát nem tudja a fejében összekötni avval a fenyitéssel amiért kapta azt az apjától, és csak arra tud gondolni hogy apja rossz.


Ez egy gyerekes gondolatod volt, ne haragudj.

2023. jún. 1. 17:07
 200/247 anonim ***** válasza:
89%

"A libsiknek miért fáj ennyire, hogy vannak tisztességes keresztények?"

Azért mert nem fáj nekik. Majd ha ír ide egy tisztességes keresztény akkor majd meglátod.

2023. jún. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!