Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit veszíthetne az ateista,...

Mit veszíthetne az ateista, amikor hívővé válna? Nem az a logikus, hogy Istennel, csak több lenne?

Figyelt kérdés

A hívők szerint, a halálunk után további életet nyerhetünk, bár nem azért hisznek.


Az ateisták viszont a földi élet után lelkük elvesztését kockáztatják.


Logikus lenne, ha hívők lennének, mert mi van ha mégis van Isten? Avval semmit sem vesztenének.



2023. máj. 18. 23:08
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
 181/247 anonim ***** válasza:
14%
180. Mit számít, hogy be van-e bizonyítva tudományosan? Szerintem ettől értékes a hit, hogy nem tudjuk, mi a teljes igazság, de bízunk benne, hogy ez.
2023. jún. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/247 anonim ***** válasza:
75%

Tehát egy bizakodás miatt ártasz másoknak?


"Kereszténység normális, minden más bűn.

Elítéljük szépen az LMBTQ-t, ahogy a szép Biblia megmondta."


Sokan a hitre alapozva, bármiféle alap nélkül ártanak másoknak vagy maguknak.


Ezért lenne fontos, hogy ne kövessünk káros, téves nézetteket.

2023. jún. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/247 anonim ***** válasza:
10%
182. Sok sikert a vallásellenességhez. Megsúgom, picit többen vagyunk, mint a szenny LMBTQ-tok;)
2023. jún. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/247 anonim ***** válasza:
91%

Nem ellenezem a vallásokat. Azt ellenzem amikor valaki árt a másiknak. Ennek egyik formája az amikor a vallásra hivatkozva ártanak a másiknak. Mint ahogyan azt te is teszed.


Ami pedig a többen-t illeti pedig nézőpont kérdése. Rengeteg ember követi például kereszténységet. Ők sokan vannak. De te nem vagy közöttük így ilyen szempontból a többen vagyunk nem igaz.

2023. jún. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/247 A kérdező kommentje:

182es a bizakodás hol árthat bárkinek is?


Lmbtq-ra én úgy tekintek, hogy nem kellene állami szinten mozogni ennek a mozgalomnak.


A történelem azt mutatja ahol az erkölcsök elmozdulnak attól ami termékeny volt és müködött a természetes volta miatt, és terméketlen erkölcsileg romlottá vált az ország, vagy a birodalom azok mind megroppannak.


Hmm, honnan is jön ez? A birodalmi Usából? Úgy tudom a csőd szélén táncol a nagy USA egy kis bolha lesz hamarosan.


Ahogy a feslett római birodalom a jóléti erkölcstelenségben fetrengve belülről bomlott meg.


Itt is Isten keze van, és bölcsességet nyerhetsz a Bibliaból.


1 Izrael nem tartotta be Isten törvényeit fogságba esett Babilonba

2 Szodomában és Gomorrában már egy igaz ember sem volt tűzesőben égtek el az emberek, / lásd Bibliai régészet/

3 Elfajultak az emberek,csak Noé és családja nem, ezért vizözönnel eltörölte Isten a bűnös embereket.

4 Izrael nem fogadta be a Megváltót, Isten lerombolta a Templomot és mai napig sem engedi hogy visszaépitsék.

2023. jún. 1. 14:19
 186/247 A kérdező kommentje:
Az istenhit dolgában a Biblia következetes, nincs benne ellentmondás.
2023. jún. 1. 14:21
 187/247 anonim ***** válasza:
100%

"182es a bizakodás hol árthat bárkinek is?"

Ott, hogy bíztam az emberek szövegértési képeségében.


Nézzük mit is írtam:

"Tehát egy bizakodás miatt ártasz másoknak?"

Nem a bizakodás árt. A bizakodás MIATT árt. A hol-ra pedig hoztam utána egy példát is.


Teljesebb kép érdekébben pedig nem árt elolvasni azt a választ is amire reagáltam.



"Lmbtq-ra én úgy tekintek, hogy nem kellene állami szinten mozogni ennek a mozgalomnak."

Kérdezte bárki is?



"müködött a természetes volta miatt"

Akkor mi a probléma?

- homoszexualitás az természetes

- az ellenkező nemüként öltöző emberekkel pedig szintén nem lehet probléma mert már pusztán a ruha hordása sem természetes


De az sem természetes, hogy telefonálsz, számítógépezel, wc-t használsz, ahogyan a rengeteg embert megmentő gyógyszerek, szappan és hasonlók használata sem természetes.



"A történelem azt mutatja ahol az erkölcsök elmozdulnak attól ami termékeny volt és müködött a"

Nem ezt mutatja. Az erkölcs és minden mas is fejlődött. Az eddig müködőtől való eltérés része a fejlődésnek.


A példáidnál pedig komplex dolgokat akarsz leegszerüsíteni, elferdíteni és egy kalap alá vonsz eltérő eseteket csak azért, hogy hamisan igazold a nézeteidet.

2023. jún. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/247 anonim ***** válasza:
84%

Szinte minden kultúrában volt özönvíz.

De ezek nem azonosak.

2023. jún. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/247 anonim ***** válasza:
100%

"Az istenhit dolgában a Biblia következetes, nincs benne ellentmondás."


Hányszor olvastad el George Orwell 1984 című művét mire az eddig reprezentált nagyon magas szinten elsajátítottad a duplagondolt?

2023. jún. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/247 A kérdező kommentje:

"A példáidnál pedig komplex dolgokat akarsz leegszerüsíteni, elferdíteni és egy kalap alá vonsz eltérő eseteket csak azért, hogy hamisan igazold a nézeteidet."


Óh, nem tudtam, hogy számodra Isten egy kalap.

2023. jún. 1. 14:59
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!