Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit veszíthetne az ateista,...

Mit veszíthetne az ateista, amikor hívővé válna? Nem az a logikus, hogy Istennel, csak több lenne?

Figyelt kérdés

A hívők szerint, a halálunk után további életet nyerhetünk, bár nem azért hisznek.


Az ateisták viszont a földi élet után lelkük elvesztését kockáztatják.


Logikus lenne, ha hívők lennének, mert mi van ha mégis van Isten? Avval semmit sem vesztenének.



2023. máj. 18. 23:08
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/247 A kérdező kommentje:

Én úgy gondoltam, hogy nem akarok úgy meghalni hogy ne olvassam el a Bibliát.


Úgy gondoltam unalmas énekek meg üres dicséretet lesznek benne.papi elmélkedések.


Megfogadtam nagyon kritikusan fogom olvasni, ha a hittel kapcsolatos ellentmondást találok benne.


Végigolvastam. Nem találtam hit ellentéteket benne, és meglepetésemre a hetven százaléka történetek voltak benne. Változó helyzetek sok sok tanuságos példatörténetek.


Nem veszítettem vele, hanem nyertem olyan sok bólcsességet, amit egyetlen szűlő sem tud megadni gyerekének.


Mit veszitenétek ha elolvasnátok? időt igen, de bölcsességet nyerhettek belőle.

2023. máj. 31. 21:40
 162/247 anonim ***** válasza:
89%

A Bibliát nem érdemes elolvasni az egészet, mert ha komolyan vesszük, depressziósak leszünk tőle.

Van benne néhány szép történet, de ezekhez is magyarázat kell már, különben nehéz megérteni.

Ha nem találtál benne ellentéteket, akkor rendkívül felületesen olvastad, vagy más baj van veled.

Én azt mondom, hogy inkább a 77 magyar népmesét olvasd fiatalon, sokkal hasznosabb.

A Bibliát talán 18 év fölött, ha tényleg szeretnéd.

2023. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/247 A kérdező kommentje:
Ez így elég beképzelt válasz volt.
2023. máj. 31. 21:52
 164/247 anonim ***** válasza:
94%

Ez a baj a hívőkkel: képtelenek normálisan értelmezni a dolgokat.

HA egyáltalán megértenek valamit belőle, akkor is rögtön támadásnak veszik, vagy valami problémájuk lesz vele.

Szerinted melyik része volt beképzelt?

2023. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/247 A kérdező kommentje:

Azt képzeled 18 alatt vagyok. Azt képzeled mese.


Azt állítottam hit ellentéteket, nem azt hogy ellentéteket.


Azt képzeled ha komolyan veszed depressziós leszel. Miért lennél, ezek ókori történetek.

2023. máj. 31. 22:01
 166/247 A kérdező kommentje:

Vegyük a tudományt. Tudsz olyan elismert szaktekintélyt aki bizonyította, hogy ez a könyv a Biblia kitalált?


Mert megvizsgált más korabeli zsidó íratot és bebizonyosodott ott is, hogy az ókorban azok is kitalált történetek voltak és a zsidók találták ki?


A mese divatja nem ebben a korban született.

2023. máj. 31. 22:08
 167/247 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem értem, hogy ez miért lenne beképzeltség?

Amúgy nem képzelem azt, hogy 18 alatt lennél. Azt mondtam, hogy csak 18 fölött érdemes nekikezdeni.

Nem képzelem azt sem, hogy az egész mese. Azt mondtam, hogy egy igazán jó mesegyűjteményt, mint a 77 népmese, érdemesebb elolvasni, mert tanulságosabb.


Depressziós azért leszek tőle, mert azon kívül, hogy mennyire régi, elavult dolgok is vannak benne, ráadásul az egésznek a szelleme annyira távol áll a mai világtól, hogy ihajla. Emiatt tele van mindenféle nagyon komoly problémával is: a tudományos tévedéseken kívül erkölcsi problémákkal is.


"hit ellentétek"

Ja, hogy te csak a 25-ször kanonizált változatot olvasod, és annak is csak a kis töredékét?

AZ eredetiben ott van Júdás evangéliuma, és például reinkarnáció is.

NAGYON sok hitellentmondás is van benne.

2023. máj. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/247 anonim ***** válasza:
68%

"a Biblia kitalált?"

Nagy része igen. Mi a kérdés?


"a zsidók találták ki?"

Nem mind. Vannak benne 4000 éves történetek is, bizonyítottan még a suméroktól. Jézusról is. Nem, nem próféciák. Múlt időben írták.

Meg 3000 évesek is, és persze a zsidók is leírtak jó párat.

De van benne 7000 éves történet is: például az Özönvíz. Az csak szájhagyomány útján terjedt, és a korát is csak onnan tudjuk, hogy a régészek megtalálták.

2023. máj. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/247 A kérdező kommentje:

Nyugi, az özönvizet is mesének gondolták korábban.


Sokkal jobban kételkedtek benne korábban, azután a régészet évről évre bizonyít.

2023. máj. 31. 22:21
 170/247 anonim ***** válasza:
100%

Na igen.

Ezen kívül megtalálták már a kettős falú várost, és a szalmás téglákat is.

Pár dolgot már a régészek is bizonyítottak a Bibliából. Úgy kb. 5%-ot.

De ettől még a többi nem lesz igaz, és nagyon sok dolog már bizonyítottan nem igaz belőle. például "a fáraó" sem létezett, akivel a 10 csapás történt. A 10 csapás viszont tényleg létezett, csak nem isteni büntetés volt.


Amúgy ez az özönvíz 100 méter magas volt. Mondjuk így is eléggé meggyőző, az igaz. De hogy sem Dzsingisz Kán, sem az amerikaiak, sem a kínaiak nem hallottak róla, az is tuti.

Ugyanis ez nem az óceánon volt, csak egy tengeren.


Szóval a Biblia olvasásához nem ártana némi környezettanulmány sem.

2023. máj. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!