Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták miért olyanok, mint...

Ateisták miért olyanok, mint a megveszett amnéziában szenvedő menekültek?

Figyelt kérdés

Csak ebben az életben hisznek. Nem hisznek a lélekben. Nem hisznek abban, hogy a világ megteremtése előtt 50 ezer évvel Isten feltámasztotta a lelkeket, hogy a próbára tegye őket, így az utána való életben sem hisznek. Azt hiszik az ember csak egy hús-vér test.


Tehát nincs a történetüknek sem eleje, sem vége.


Olyanok, mint egy hontalan menekült, aki nem tudja honnan jött és hová tart.

Ha megkérdezed honnan jött, nem tudja, nem érdekli. Azt, hogy hová tart azt sem tudja, nem érdekli. De ő most megéhezett egy finom szendvicsre.


Ugyanez ateistáknál: nem érdekli semmi, csak az, hogy ő most szendvicset akar enni. Pillanatnak él. Ergo legyen ház, autó, család, gyerekek. Csakhogy, mint a szendvics, ezek a dolgok sem tartanak örökké.



2023. máj. 15. 18:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Mi ateisták el tudjuk fogadni a valóságot, és nem keresünk megnyugtató, de alaptalan történeteket, hiedelmeket.

Ráadásul a keresztény mennyország számomra nem is vonzó, unalmas helynek tűnik a bibliai leírások alapján.


De bizonyítsd be, hogy van mennyország, aztán visszatérünk rá, hogy érdemes-e pályázni egy helyre ott.

2023. máj. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Először is, nem hisznek ebben az életben, mert ez már van és kézzel fogható. Ez az egy legalább biztosan van. Ebből következik, hogy amit lehet, azt szeretnének ebben az életben megélni, megtapasztalni. Ezért, miért is kell elítélni? Másodszor, te sem tudod honnan jöttél és hova tartasz, csak hiszed.
2023. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%

Egyszer mindenki meg fog halni, a függöny el lesz húzva, vége lesz a színpadi előadásnak, lekerül a VR-headset és nagyon nagyot fognak egyesek koppanni.


Én csak előre szólok.

2023. máj. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Pontosan #3!
2023. máj. 15. 18:54
 5/19 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
85%

"Nem hisznek abban, hogy a világ megteremtése előtt 50 ezer évvel Isten feltámasztotta a lelkeket, hogy a próbára tegye őket, így az utána való életben sem hisznek"


És ebben ki hisz? Mert a bibliában ilyet én még nem láttam, és kereszténytől em hallottam.


"Tehát nincs a történetüknek sem eleje, sem vége."


Ők azon pillanatra teszik amikor "lemásztunk a fáról" az elejét. A végét meg arra, amikor végleg kitágul az univerzum. (Bár ebben nem ért mindenki egyet)


"Olyanok, mint egy hontalan menekült, aki nem tudja honnan jött és hová tart."


Mert azok nem tudják honnan jöttek? Én életemben nem hallottam még olyan menekültről aki nem tudta volna megmondani hogy honnan menekül. Különben miért menekülne már? És csak tudják hogy hova, különben nem lenne most ennyi a kontinensen.


"Ugyanez ateistáknál: nem érdekli semmi, csak az, hogy ő most szendvicset akar enni. Pillanatnak él"


Ez nem jelenti hogy valaki megveszett amnéziában szenvedő menekült.


Honnan van egyáltalán ez a hasonlat?

2023. máj. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 qkker1 ***** válasza:
94%
Kérdező te még az agymosott vallásosak között is kirívó vagy!
2023. máj. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Valaki a saját, (mégegyszer:saját!) életét onnantól számítja, hogy az ember lejött a fáról és végét (mégegyszer: saját!), hogy kitágul az univerzum!😂😂😂 Hány ezer éves vagy?



További szép, tartalmas életet kívánok nektek!


Sziasztok!

2023. máj. 15. 19:28
 8/19 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
91%

"Valaki a saját, (mégegyszer:saját!) életét onnantól számítja, hogy az ember lejött a fáról és végét (mégegyszer: saját!), hogy kitágul az univerzum!😂😂😂 Hány ezer éves vagy?"


Többes számban beszéltél, igy gondoltam az emberiségre utalsz kollektivan.


"Sziasztok!"

ÁLLJ, VÁRJÁL!


Honnan van ez az 50 ezer év cucc?

2023. máj. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert a valóság az valóság. A vallások mind kitalációk Zeusz Odin Allah Jézus Ré Jahve Enki Zeusz és a többiek mind kitalációk.
2023. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni, hogy más emberek más ideológiák szerint élnek. Nekem se a keresztény, se muszlim, se pogány, se buddhista barátaim hitével nincs semmi bajom és őket se zavarja az én ateizmusom.

Lehet itt fenyegetőzni, hogy mi lesz a halál után, no de több ezer vallás van. Kérdező, lehet, hogy pont te fogsz meglepődni, amikor a halálod után a Kettős Igazság Csarnokában találod magadat az isteni bírákkal szemben vagy a Sztüx mentén rimánkodsz majd Kharónnak, hadd szállhass be a csónakjába. A hit azért hit, mert nincs rá bizonyíték, pont ezért felesleges fenyegetésként vagy tényként kezelni. Minden jogod megvan a saját hitedhez, de szánalmas, ahogyan ócsárolni próbálsz másokat miatta.

Ez az egy életem van (ennek a létezése tény) és a lehetőségeimhez mérten szeretném a legjobban kihasználni. Kicsit hedonista is vagyok ilyen szempontból, hiszen élményekkel, tudással és számtalan kedves emlékkel szeretnék majd a halálos ágyamon feküdni. Én ezt tartom az életem értelmének.

A történetem ott kezdődött, hogy Budapesten megszülettem egy szeretetteljes és gondoskodó házaspárnak, most pedig ott tart hogy Rómában megrendezésre kerül az első könyvbemutatóm és a párom első kiállítása a festményeiből. Ki tudja ezt követően hova jutok még el és mit érek el. Terveim bőven vannak még, az egyszer biztos.

25/N

2023. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!