Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen igénytelen a mai...

Miért ilyen igénytelen a mai fiatalság?

Figyelt kérdés

Már többször húztam a szemöldököm egy-két dolgon, de most aztán már egészen összekovácsolódott ez egy kérdéssé! Miért ilyen igénytelenek? Csak azt látom, hogy a kedvenc filmjük ilyenek hogy: Alkonyat, Halálos Iramban, Transformers. Ezek csak a sablonokból felépülő tucat popcorn mozik, semmi történettel. Kedvenc könyv: Szent Johanna Gimi. Ez is csak egy ponyvaregény. Kedvenc zene: Lady Gaga, Justin Bieber, Fluor, LMFAO, SP. Hol vannak ezek a régi nagyoktól, mint a Guns N' Roses vagy a Pink Floyd? De akkor legalább hallgassanak FankaDelit. Az öltözködésükről meg már ne is beszéljünk, összevissza pingált körmök, minden hülye hajviselet, fiúk rózsaszínben, lányoknak kilóg a mellük. És még azt is ideszúrnám, hogy például facebook. Miért mindenkinek ilyen igénytelenek a képei, főleg a profil? Ilyen a szobájába, jobb esetbe, rosszabb esetbe a tükör előtt a fürdőben, magát fotózzák le és nyomják fel facebookra, úgy hogy a kép sötét, alig látszik valami belőle, a környezet rendetlen, homályos a kép és hülye fejeket vágnak. Most, egyáltalán ha már itt tartunk. Miért nem tudásuk, ismereteik kibővítésével töltik az időt, vagy legalább valami kulturált hasznos szórakozással ahelyett, hogy facebookoznak? Akkor már inkább aludjanak, és ne úgy mutatkozzanak nekem reggel, mint egy mosott szär. De hogy így visszatérjünk a képre, tehát miért ilyen ronda. Én nem használom a facebookot de ha rajta lennék, biztos valami olyan képet raknék, fel osztanék meg ismerőseimmel, rokonaimmal, barátaimmal ahol valami szép helyen vagyok a családommal, kirándulás, sport közben stb. Pl.: Egy olyan kép ahol épp süti a nap a Balatont én meg benne úszkálok, megyek bele, állok benne stb. Miért a kockás hasukat kell mutogatni a fürdőben, meg a mellüket kirakni a pulcsiból és pózolni? Az a vicc hogy még ezeknél is vannak durvább dolgok. Például hogy senki sem szerelmes, csak azért járnak a fiúk a lányokkal, mert menő nőzni, a lányok meg ezekkel a rózsaszínpólós pávákkal járnak, mert az most milyen gizda. Arról meg még nem is beszéltünk, hogy előbb vesztik már a szüzességük, mint hogy valakit tényleg igazán szeretnének. A hazájukat sem tisztelik, ha valaki már büszkén dalolja a Nemzeti dalt vagy Magyar Szent Koronás pólókba jár, iskolába már hülyének nézik, a többi gyerek meg Ausztárlia, USA, New York és Anglia pólóba jár, mondván Magyarország rossz és én úgyis ezekbe az országokba akarok majd élni. Most ők mit akarnak azoktól? Miért nem tisztelik azt a földet ahova születtek? Ami etette őket? Lehet, hogy rossz helyzetbe vagyunk, de a családom mellett is kiállok attól még, hogy rossz helyzetbe vannak! Egyébként meg azt sem értem, hogy miért rövidítenek minden 3,4 betűs szót és miért beszélnek félig angolul? Még azt hozzáfűzném, hogy lehet azért terjedt így el ez az igénytelenség, mert a kamaszok keresik még a helyüket és valahova tartozni akarnak! Csak azt nem értem miért ilyenekhez akarnak tartozni? Vagy egyáltalán minek akarnak valahova tartozni? Miért nem akarnak egyéniségek, lenni? Szerintem az egyik legszebb dolog, amikor valakinek saját véleménye van, és azt kulturáltan megosztja a velem egy olyan témakörben, ami engem is érdekel. Azt sem értem, még hogy miért fajult el így a külsőséges megítélés. Sokszor hallani manapság már, hogy valakit elítélnek, mert kínai, fekete, roma, zsidó. A kamaszok körében is már. Miért nem az foglalkoztatja őket milyen ember is valójában? A másik meg engem is és sok gyereket is néha szívatnak tesin (bár engem, azért mert irigyek is rám hogy jobb sportoló vagyok, mint ők pedig csak hobbi szinten űzöm apukámmal) hogy nem akkora a bicepszünk, nem annyira kockás a hasunk, ők mindig feszítenek, mindig verekednének, lányok körében meg, ha valakinek kisebb a melle, akkor már rögtön le van szólva. Miért nem az érzések és a gondolatok számítanak?


Na, nagyon hosszú lett, de ki akartam most adni ezt magamból és mindenre kitérni.


2012. márc. 24. 00:12
 81/99 A kérdező kommentje:

Hoppá már a írásom is törlik mert annyira nem bírják ha valaki gondolkozik. Na mindegy:


[link]

[link]

[link]

2012. máj. 13. 23:05
 82/99 A kérdező kommentje:
ha ekkora gyikb>zi vagy kedves 76%-os akkor pár - szavazatot most szereztél magadnak a nagy pofáddal!
2012. máj. 13. 23:06
 83/99 A kérdező kommentje:

Ja, azért mégegyszer leírom.:


Nem én fogom megváltoztatni magyarországot és a gondolkodást. De ha egy ember felébred, akkor miért ne lenne esély arra hogy a többi is szépen lassan felébredjen? 16 évesen ennyire bele vagy szürkülve a sz;rba hogy mosolyogsz, és lehetetlennek hiszel bármit is, közbe meg bűzlik rólad a fájdalom, akár mennyire is takarod. A fiatalság egy fontos rétege hazánknak mert ha mi innentől felébredünk egyfajta megváltást hozhatunk az országba. Ez nem egy ember hozza hanem sokszor 1 ember. Ha csak mindenki kicsit gondolkodna akkor lehet lenne valami is. Az oldal minőségét inkább úgy értettem hogy az látszik hogy az internet világ csak egy anonim dühöngő mondás mellett egy másik megint beteljesedik, ami arról szólhat kb. hogy az internet világa egy vak csorda. Mint a birkák mennek a h*lyeség után. Az oldal minősége meg csak látszik azon hogy az értelmetlen szär kommenteket bent hagyják de ha az ember már ír valami értelmeset is az rögtön törlik. De itt vannak még magyarok ezért itt is kell lépni. Ha én segítek egy két embernek, ők is segítenek egy párnak és ők is így tovább akkor lesz itt változás hidd el csak téged addigra már amerikába szärrá fognak lőni vagy rádrobbbantanak egy épületet. Lehet kemény de én segíteni probálok. Az anyád pedig tényleg gagyi, hogy ilyen gagyi kölköt bírt csak kiszärni. Na mindegy majd én segítek, csak érezd hogy süt rád a nap, mert az mindenkinek süt.

2012. máj. 13. 23:21
 84/99 anonim ***** válasza:
67%

Még mindig nem bírom felfogni ép ésszel, hogy te mire föl hiszed magad felsőbbrendűnek. Nálad csak a hülytuskó létezik, meg te, a szent. Aki nem Pink Floydot hallgat, az biztos csak Justin Biebert, átmenet nincs.

Másrészt te íród, hogy mennyi megdöbbent, hogy a fiatalok elítélnek másokat a kinézetük alapján. Basszus, ugyan azt csinálod, csak az miatt, mert az mp3 lejátszómon van kemény egy darab Lady Gaga szám, amit egy héten egyszer meghallgatok.


Ha az oldal színvonala nem felel meg az igényeidnek, a jobb felső sarokban találod a kis piros gombot.


Szerintem te pont olyan vagy, mint a többi kis takony kölyök, duzzogsz, mert jajj, senki nem érti meg a te zseniális gondolataidat. Majd ha kinősz az összeesküvések beképzeléséből és tudsz duzzogás és hülye, értelmetlen, kötekedő nyávogás nélkül kommunikálni, akkor beszélünk.

2012. máj. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/99 anonim ***** válasza:
0%
*írod, elnézést, elgépeltem.
2012. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/99 anonim ***** válasza:
67%
Értelmesnek nevezed a folyamatos káromkodással teli, csupa nagybetűs válaszodat? Ne viccelj már!! Mellesleg az előző kommentedet sem mondhatnánk kulturáltnak...
2012. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/99 A kérdező kommentje:
Egyébként nézzétek csak meg nyugodtan azt a három oldalt és olvassatok! Akkor legalább nem egy anonim dühöngőbe fogjátok tölteni a szabadidőtöket. Én meg nem csukom be mert ahol lehet kell terjeszteni ezt mert az emberiség egy szép napon fel fog nőni!
2012. máj. 14. 18:17
 88/99 anonim ***** válasza:
84%

Öhm... most azt hiszed, hogy ha édesanyámat kezded emlegetni, akkor ezzel bemutatod, hogy micsoda értelmes fiatalember vagy?

Másrészt köszöni szépen, nincs velem semmi baj, főleg hogy nem a fia vagyok, hanem a lánya. :D Bocs. :D Szegénykémnem egy fia sincs. :D

2012. máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/99 anonim ***** válasza:
63%

"16 évesen ennyire bele vagy szürkülve a sz;rba hogy mosolyogsz, és lehetetlennek hiszel bármit is, közbe meg bűzlik rólad a fájdalom, akár mennyire is takarod. A fiatalság egy fontos rétege hazánknak mert ha mi innentől felébredünk egyfajta megváltást hozhatunk az országba. Ez nem egy ember hozza hanem sokszor 1 ember. Ha csak mindenki kicsit gondolkodna akkor lehet lenne valami is. Az oldal minőségét inkább úgy értettem hogy az látszik hogy az internet világ csak egy anonim dühöngő mondás mellett egy másik megint beteljesedik, ami arról szólhat kb. hogy az internet világa egy vak csorda. Mint a birkák mennek a h*lyeség után. Az oldal minősége meg csak látszik azon hogy az értelmetlen szär kommenteket bent hagyják de ha az ember már ír valami értelmeset is az rögtön törlik. De itt vannak még magyarok ezért itt is kell lépni. Ha én segítek egy két embernek, ők is segítenek egy párnak és ők is így tovább akkor lesz itt változás hidd el csak téged addigra már amerikába szärrá fognak lőni vagy rádrobbbantanak egy épületet. Lehet kemény de én segíteni probálok. Az anyád pedig tényleg gagyi, hogy ilyen gagyi kölköt bírt csak kiszärni. Na mindegy majd én segítek, csak érezd hogy süt rád a nap, mert az mindenkinek süt."



EZT ÉN NEM FOGOM FEL JÓZAN ÉSSZEL,hogy hogyan lehet egy ember ennyire egoista,primitív!Hogyan mondhatsz rólam véleményt ezekből a kommentjeimből,amik mellesleg kultúráltak???MILYEN FÁJDALOM TÜKRÖZŐDIK RÓLAM???a szüleim normálisan nevelnek,nem állunk annyira rosszul anyagilag..de a LEGFONTOSABB,HOGY ENGEM SZERETNEK ÉS NEVELNEK!!Nagyon jó a családi hátterem!SEMMILYEN FÁJDALMAM NINCS 16 ÉVESEN!!!

2012. máj. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/99 anonim ***** válasza:
75%

"ha ekkora gyikb>zi vagy kedves 76%-os akkor pár - szavazatot most szereztél magadnak a nagy pofáddal!"


Mit képzelsz magadról te,ki vagy?Mégis hogyan képzeled,hogy egy emberről így írsz?Nem veszed észre,hogy csak lejáratod magad?Még nem vetted észre,hogy itt semmilyen felébredés nem lesz?Hirdesd az igédet vagy legyél heroikus életérzésű hős..-.-" esetleg hozz össze egy új vallást a "jobb jövő" érdekében...-.-:)



16/L (!!!!!!!!!!!!!)

2012. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!