Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen igénytelen a mai...

Miért ilyen igénytelen a mai fiatalság?

Figyelt kérdés

Már többször húztam a szemöldököm egy-két dolgon, de most aztán már egészen összekovácsolódott ez egy kérdéssé! Miért ilyen igénytelenek? Csak azt látom, hogy a kedvenc filmjük ilyenek hogy: Alkonyat, Halálos Iramban, Transformers. Ezek csak a sablonokból felépülő tucat popcorn mozik, semmi történettel. Kedvenc könyv: Szent Johanna Gimi. Ez is csak egy ponyvaregény. Kedvenc zene: Lady Gaga, Justin Bieber, Fluor, LMFAO, SP. Hol vannak ezek a régi nagyoktól, mint a Guns N' Roses vagy a Pink Floyd? De akkor legalább hallgassanak FankaDelit. Az öltözködésükről meg már ne is beszéljünk, összevissza pingált körmök, minden hülye hajviselet, fiúk rózsaszínben, lányoknak kilóg a mellük. És még azt is ideszúrnám, hogy például facebook. Miért mindenkinek ilyen igénytelenek a képei, főleg a profil? Ilyen a szobájába, jobb esetbe, rosszabb esetbe a tükör előtt a fürdőben, magát fotózzák le és nyomják fel facebookra, úgy hogy a kép sötét, alig látszik valami belőle, a környezet rendetlen, homályos a kép és hülye fejeket vágnak. Most, egyáltalán ha már itt tartunk. Miért nem tudásuk, ismereteik kibővítésével töltik az időt, vagy legalább valami kulturált hasznos szórakozással ahelyett, hogy facebookoznak? Akkor már inkább aludjanak, és ne úgy mutatkozzanak nekem reggel, mint egy mosott szär. De hogy így visszatérjünk a képre, tehát miért ilyen ronda. Én nem használom a facebookot de ha rajta lennék, biztos valami olyan képet raknék, fel osztanék meg ismerőseimmel, rokonaimmal, barátaimmal ahol valami szép helyen vagyok a családommal, kirándulás, sport közben stb. Pl.: Egy olyan kép ahol épp süti a nap a Balatont én meg benne úszkálok, megyek bele, állok benne stb. Miért a kockás hasukat kell mutogatni a fürdőben, meg a mellüket kirakni a pulcsiból és pózolni? Az a vicc hogy még ezeknél is vannak durvább dolgok. Például hogy senki sem szerelmes, csak azért járnak a fiúk a lányokkal, mert menő nőzni, a lányok meg ezekkel a rózsaszínpólós pávákkal járnak, mert az most milyen gizda. Arról meg még nem is beszéltünk, hogy előbb vesztik már a szüzességük, mint hogy valakit tényleg igazán szeretnének. A hazájukat sem tisztelik, ha valaki már büszkén dalolja a Nemzeti dalt vagy Magyar Szent Koronás pólókba jár, iskolába már hülyének nézik, a többi gyerek meg Ausztárlia, USA, New York és Anglia pólóba jár, mondván Magyarország rossz és én úgyis ezekbe az országokba akarok majd élni. Most ők mit akarnak azoktól? Miért nem tisztelik azt a földet ahova születtek? Ami etette őket? Lehet, hogy rossz helyzetbe vagyunk, de a családom mellett is kiállok attól még, hogy rossz helyzetbe vannak! Egyébként meg azt sem értem, hogy miért rövidítenek minden 3,4 betűs szót és miért beszélnek félig angolul? Még azt hozzáfűzném, hogy lehet azért terjedt így el ez az igénytelenség, mert a kamaszok keresik még a helyüket és valahova tartozni akarnak! Csak azt nem értem miért ilyenekhez akarnak tartozni? Vagy egyáltalán minek akarnak valahova tartozni? Miért nem akarnak egyéniségek, lenni? Szerintem az egyik legszebb dolog, amikor valakinek saját véleménye van, és azt kulturáltan megosztja a velem egy olyan témakörben, ami engem is érdekel. Azt sem értem, még hogy miért fajult el így a külsőséges megítélés. Sokszor hallani manapság már, hogy valakit elítélnek, mert kínai, fekete, roma, zsidó. A kamaszok körében is már. Miért nem az foglalkoztatja őket milyen ember is valójában? A másik meg engem is és sok gyereket is néha szívatnak tesin (bár engem, azért mert irigyek is rám hogy jobb sportoló vagyok, mint ők pedig csak hobbi szinten űzöm apukámmal) hogy nem akkora a bicepszünk, nem annyira kockás a hasunk, ők mindig feszítenek, mindig verekednének, lányok körében meg, ha valakinek kisebb a melle, akkor már rögtön le van szólva. Miért nem az érzések és a gondolatok számítanak?


Na, nagyon hosszú lett, de ki akartam most adni ezt magamból és mindenre kitérni.


2012. márc. 24. 00:12
 41/99 anonim ***** válasza:
71%

"Van jogod és nem azt mondom hogy legyen mindenki ugyanolyan, pont az ellenkezőjét. Csak hogy ne legyenek már ennyire igénytelenek. És még ide tartozik a cigizés és az energiaital fogyasztás is. De szerintem a hazádat szeresd és állj ki mellette a másik országgal nem kell foglalkozni."


SZERETHETEM A HAZÁMAT,DE ÉHEN HALNI NEM AKAROK MAJD KÉSŐBB!A gyerekeimnek meg kétszer jobb életet,tízszer jobb iskolákat akarok..nem ilyen naív tanárokat,mint némelyik itt Magyarországon!!Olyan osztályfőnököm van,hogy elvesztett minket Pesten..b.szott ránk figyelni,9.-esek voltunk.A nyelvtanulás??Tudod te az itt hogyan megy?A könyvből a témák szerint tanulunk.."tanulunk"!!!Egyik csoporttársam azért tud egy normális szöveget összeállítani,mert ő 8-9 éve tanulja a német nyelvet,mi csak 4.osztálytól..és magyarázatok nélkül várják el,hogy TUDJUNK valamit!!De hogyan,könyörgöm??Mikor alig beszél hozzánk németül a tanár.Jól van,lehet,hogy nem vagyunk előkészítős osztály..,de akkor is kellene hangsúlyozottan a nyelvtudásunkra figyelni.Külön kell járni azért,hogy megtanuljuk normálisan a németet!!Én meg 5000-6000-20000 forintokért nem megyek külön tanárhoz!Na ezekből van elegem...!!!

Ez a felháborító!

Meg mi az,hogy ne foglalkozzak más országokkal??NEKEM terveim vannak!ÉLNI akarok!Nyitott akarok lenni mindenre,tapasztalt..látni akarom a világot!



EGYSZER ÉLEK,nehogy már be kelljen gubóznom egy országba!Ha lesz rá pénzem,biztos,hogy külföldre fogok menni!Ott szerzek egy állampolgárságot..de ezektől eltekintve én még szeretem..ISMÉTLEM..szeretem a hazámat és magyar vagyok!A magyar ünnepeket fogom otthon megünnepelni a gyerekekkel.Beléjük nevelem,hogy ők magyarok és ne szégyelljék felvállalni és legyenek büszkék a magyarságukra,bárhova mennek külföldre!


16/L

2012. márc. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/99 A kérdező kommentje:
Én is jobb életet akarok, csak itt Magyarországon! Máshol el sem tudnám képzelni.
2012. márc. 24. 16:48
 43/99 A kérdező kommentje:
Még eszembe jutott valami. Például még ott van a környezet rongálás. Tele vannak firkákkal az épületek. Most ebbe mi olyan jó? Persze, van egy-két egész szép, de vannak olyanok, amik csak azt mutatják hogy az emberek a saját hazájukba, a saját várukba akarnak még rosszabb környezetbe élni.
2012. márc. 24. 16:52
 44/99 A kérdező kommentje:
Egyébként 76%-os csak kíváncsiságból, neked mi a fontosabb? A saját életed, vagy a haza becsülete? Nekem a haza becsülete.
2012. márc. 24. 16:53
 45/99 anonim ***** válasza:
59%

Van nekem egy elvem.A szabadság elvem.Szerintem:

1.Mindenki olyan zenét hallgat,amilyet akar..megmondom róla a véleményem a zenéről,főleg ha kikéri,de hát istenem,ha ő azt szereti,hát hadd hallgassa,majd én hallgatok másik zenét.Különben sem nagy divat ma már Mozart a fiatalság körében.(szerintem ilyen fiatal nincs,aki énekórán kívül Mozartot hallgat)

2.Mindenkinek olyan színű a bőre,amilyen!nem az számít,hogy valaki amerikai,orosz,kínai,japán,thai,roma,német,osztrák vagy magyar!Hanem az számít,hogy őszinte,becsületes,kedves,barátságos-e!Ezeket kellene figyelembe venni.

3.Ha szeretem a hazámat,attól még létszükségletem a kaja,a ruhák,a víz,a fűtés meg ezek.Ezek MIND pénzbe kerülnek!!Magyarországon minden nagyon drága és kevés hozzá a pénz.Nem is lesz soha jobb világunk ennél,sőt ez már csak rosszabb lesz,mivel majd sokan fogunk kimenni innen,főleg a '90-'98-as generáció(szerintem)!Főleg,ha lesz rá pénzünk.HAZASZERETETBŐL nem lehet megélni,még egyszer is elismétlem.

4.Ha a Balatonba állsz és lefotózod magad és felrakod facebookra,az ugyanolyan unalmas kép,mint a nyelvkidugós tükörlakós kacsacsőrű képek!Éppen,hogy lefogjuk sz___,hogyha te a Balatonon voltál.Egészségedre!

ÉS MÉG ÍRNÉK SOK MINDENT,DE FELVETÜLT BENNEM EGY KÉRDÉS:

-Miért kell,hogy megfelelési vágyam legyen?Csak magamnak akarok megfelelni.Neked vagy a szüleidnek vagy akár a saját szüleimnek vagy barátaimnak NEM akarok megfelelni.A szüleidet ismerni se ismerem,de egy dolgot rosszul csinálhattak..nagyon karrót nyeltnek neveltek...

2012. márc. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/99 anonim ***** válasza:
100%

De figyelj, mindenkinek csak egy élete van. Nem fogok lerobbanni lelkileg, ha önzőnek nevezel, de én nem szeretném az életemet arra pazarolni, hogy várok, hogy esetleg majd valami megjavul. 20 éves vagyok, szeretném élvezni az életet, nem azon aggódni, hogy te jó ég, miből lesz ez vagy az a számla befizetve. Akinek mondjuk van családi vállalkozása, amiből meg tud élni ő is, meg a gyerekei is, hát maradjon. De mondd meg nekem, én, akit minimálbérnél nem sokkal többől, egyedül nevelt fel az édesanyám, én mit csináljak? Sokan mondják, hogy fogy a magyar, de ilyen körülmények között fogyni is fog.


Be kell látnod, zenei téren neked eléggé egysíkú az ízlésed. (Nem azt mondom, hogy rossz, a Linkin Park és a Nightwish egészen jók.) Lady Gaga például szerintem nem annyira botrányos, mint ahogy beállítod. Nem szeretem kifejezetten, de nem rossz.


A filmekre visszatérve. Mondhatnám azt is hogy, a Másnaposok mekkora szenny, mert hát az is miről szól? Piásan/betépve randalíroznak egy városban, betörnek, lopnak, ittasan/drog hatása alatt vezetnek, stb. (Ezt most csak a példa kedvéért írtam, semmi bajom magával a filmmel.) Felsoroltál tipikusan olyan szinte már divatfilmeket, amiket kötelező minden olyan fiatalnak szeretni, aki annyira felnőttnek akar látszani. az Amerikai história x már pár éve, mikor én voltam 14-15 éves, akkor is nagyon "menő" volt. Még mindig nem a film minőségéről beszélek, egyszerűen tipikusan az a cím, amit mindig meg kell említeni, ha valaki bizonygatja, hogy micsoda igazi felnőtt.


Nem szeretem ezt az öregasszonyokra jellemző "ezek a mai fiatalok" stílust. Nem tetszik, amit csinálnak? Ez van. Nem tudsz mit csinálni. Ők is kamaszok, nem lehet velük beszélni, te is az vagy. Úgysem fogtok tudni semmiben kiegyezni. Ha te vagy a felnőttebb, akkor pont neked kellene belátnod, hogy nem tudsz beleavatkozni mások életébe, csak magadat idegesíted.

2012. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/99 anonim ***** válasza:
74%

"Egyébként 76%-os csak kíváncsiságból, neked mi a fontosabb? A saját kis piti életed, vagy a haza becsülete? Nekem a haza becsülete."


-Nem piti az én életem,csak nem szeretem az ilyen sznob embereket,mint te.Na látod..magyar ember is lehet buta,mint a föld.:D RÉGEN EZ DIVAT VOLT.ma már nem az.. mert egyedül semmire sem mész.toborozz hozzá embereket,sok szerencsét..majd megnézlek mikor a tüntetésen letartóztatnak kukagyújtogatásért és a tévébe fognak mutogatni..ostoba!

2012. márc. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/99 anonim ***** válasza:
75%

"De figyelj, mindenkinek csak egy élete van. Nem fogok lerobbanni lelkileg, ha önzőnek nevezel, de én nem szeretném az életemet arra pazarolni, hogy várok, hogy esetleg majd valami megjavul. 20 éves vagyok, szeretném élvezni az életet, nem azon aggódni, hogy te jó ég, miből lesz ez vagy az a számla befizetve."



NA Ő IS TUDJA 20 ÉVESEN AZ élet lényegét..ember..mi az,hogy várjak folyamatosan a jobbra,a szebbre,a több pénzre Magyarországon,ha ki tudnék menni külföldre is??FELESLEGES VÁRNI!!

2012. márc. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/99 anonim ***** válasza:
75%

igen,lehetsz te a mártír,meg várhatsz a jóra 99 éves korodig,ha élsz egyáltalán addig...

..de én kiharcolom magamnak a jobbat,és nem csak várom a jót,hanem TESZEK érte!!!

Hahóó ember..!!! élni kéne,nem várni ..

2012. márc. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/99 anonim ***** válasza:

Nem tudom láttad e az előző válaszom de szerintem a magyarság nem attól függ hogy koronás pólóba jársz e eltudsz képzelni bejönni valakit magyar koronás pólóba csak divatból hordják azokat a pólókat amik az amerikai zászlót meg ilyeneket ábrázolnak:)


De szerintem se jó hogy ha mindenki akinek van pénze és tervei az fogja magát lelép és itt marad a csóró dühöngő magyar nép:)

2012. márc. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!