Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen igénytelen a mai...

Miért ilyen igénytelen a mai fiatalság?

Figyelt kérdés

Már többször húztam a szemöldököm egy-két dolgon, de most aztán már egészen összekovácsolódott ez egy kérdéssé! Miért ilyen igénytelenek? Csak azt látom, hogy a kedvenc filmjük ilyenek hogy: Alkonyat, Halálos Iramban, Transformers. Ezek csak a sablonokból felépülő tucat popcorn mozik, semmi történettel. Kedvenc könyv: Szent Johanna Gimi. Ez is csak egy ponyvaregény. Kedvenc zene: Lady Gaga, Justin Bieber, Fluor, LMFAO, SP. Hol vannak ezek a régi nagyoktól, mint a Guns N' Roses vagy a Pink Floyd? De akkor legalább hallgassanak FankaDelit. Az öltözködésükről meg már ne is beszéljünk, összevissza pingált körmök, minden hülye hajviselet, fiúk rózsaszínben, lányoknak kilóg a mellük. És még azt is ideszúrnám, hogy például facebook. Miért mindenkinek ilyen igénytelenek a képei, főleg a profil? Ilyen a szobájába, jobb esetbe, rosszabb esetbe a tükör előtt a fürdőben, magát fotózzák le és nyomják fel facebookra, úgy hogy a kép sötét, alig látszik valami belőle, a környezet rendetlen, homályos a kép és hülye fejeket vágnak. Most, egyáltalán ha már itt tartunk. Miért nem tudásuk, ismereteik kibővítésével töltik az időt, vagy legalább valami kulturált hasznos szórakozással ahelyett, hogy facebookoznak? Akkor már inkább aludjanak, és ne úgy mutatkozzanak nekem reggel, mint egy mosott szär. De hogy így visszatérjünk a képre, tehát miért ilyen ronda. Én nem használom a facebookot de ha rajta lennék, biztos valami olyan képet raknék, fel osztanék meg ismerőseimmel, rokonaimmal, barátaimmal ahol valami szép helyen vagyok a családommal, kirándulás, sport közben stb. Pl.: Egy olyan kép ahol épp süti a nap a Balatont én meg benne úszkálok, megyek bele, állok benne stb. Miért a kockás hasukat kell mutogatni a fürdőben, meg a mellüket kirakni a pulcsiból és pózolni? Az a vicc hogy még ezeknél is vannak durvább dolgok. Például hogy senki sem szerelmes, csak azért járnak a fiúk a lányokkal, mert menő nőzni, a lányok meg ezekkel a rózsaszínpólós pávákkal járnak, mert az most milyen gizda. Arról meg még nem is beszéltünk, hogy előbb vesztik már a szüzességük, mint hogy valakit tényleg igazán szeretnének. A hazájukat sem tisztelik, ha valaki már büszkén dalolja a Nemzeti dalt vagy Magyar Szent Koronás pólókba jár, iskolába már hülyének nézik, a többi gyerek meg Ausztárlia, USA, New York és Anglia pólóba jár, mondván Magyarország rossz és én úgyis ezekbe az országokba akarok majd élni. Most ők mit akarnak azoktól? Miért nem tisztelik azt a földet ahova születtek? Ami etette őket? Lehet, hogy rossz helyzetbe vagyunk, de a családom mellett is kiállok attól még, hogy rossz helyzetbe vannak! Egyébként meg azt sem értem, hogy miért rövidítenek minden 3,4 betűs szót és miért beszélnek félig angolul? Még azt hozzáfűzném, hogy lehet azért terjedt így el ez az igénytelenség, mert a kamaszok keresik még a helyüket és valahova tartozni akarnak! Csak azt nem értem miért ilyenekhez akarnak tartozni? Vagy egyáltalán minek akarnak valahova tartozni? Miért nem akarnak egyéniségek, lenni? Szerintem az egyik legszebb dolog, amikor valakinek saját véleménye van, és azt kulturáltan megosztja a velem egy olyan témakörben, ami engem is érdekel. Azt sem értem, még hogy miért fajult el így a külsőséges megítélés. Sokszor hallani manapság már, hogy valakit elítélnek, mert kínai, fekete, roma, zsidó. A kamaszok körében is már. Miért nem az foglalkoztatja őket milyen ember is valójában? A másik meg engem is és sok gyereket is néha szívatnak tesin (bár engem, azért mert irigyek is rám hogy jobb sportoló vagyok, mint ők pedig csak hobbi szinten űzöm apukámmal) hogy nem akkora a bicepszünk, nem annyira kockás a hasunk, ők mindig feszítenek, mindig verekednének, lányok körében meg, ha valakinek kisebb a melle, akkor már rögtön le van szólva. Miért nem az érzések és a gondolatok számítanak?


Na, nagyon hosszú lett, de ki akartam most adni ezt magamból és mindenre kitérni.


2012. márc. 24. 00:12
 31/99 anonim ***** válasza:
76%

"A hazájukat sem tisztelik, ha valaki már büszkén dalolja a Nemzeti dalt vagy Magyar Szent Koronás pólókba jár, iskolába már hülyének nézik, a többi gyerek meg Ausztárlia, USA, New York és Anglia pólóba jár, mondván Magyarország rossz és én úgyis ezekbe az országokba akarok majd élni. Most ők mit akarnak azoktól? Miért nem tisztelik azt a földet ahova születtek? Ami etette őket? Lehet, hogy rossz helyzetbe vagyunk, de a családom mellett is kiállok attól még, hogy rossz helyzetbe vannak! Egyébként meg azt sem értem, hogy miért rövidítenek minden 3,4 betűs szót és miért beszélnek félig angolul?"



SZERETEM A HAZÁM,MAGYAR VAGYOK!

DE!! JOGOM VAN MÁS ORSZÁGOKAT SZERETNI,JOGOM VAN BÁRMILYEN PÓLÓT,RUHÁT VISELNI,ATTÓL ÉN MÉG NEM AZT MONDOM,HOGY ROSSZ MAGYARORSZÁG,HANEM HOGY:

A HAZASZERETETBŐL ÉHEN FOGOK HALNI!!

Másrészt..senki sem beszél itt sem angolul,sem németül,sem félig..hanem vagy egészen,vagy sehogysem..mert neked az félig angol,hogyha valami plázacica írja a barátnőjének,hogy "na megyünk shippingolni xy?"..meg,hogy "na lájkold már a képeimet"..hol angol ez neked??..1 szótól nem fogunk félig angolul beszélni..:D

Valahova tartozni???Jó dolog valahova tartozni..ha én valamilyen akarok lenni,akkor nem akarok megfelelni valakinek,hanem olyan akarok lenni.Ettől leszek hozzájuk hasonló,de lehetek más milyen is.A döntés csak az egyénen múlik..nem rajtad,vagy rajtam.

NEM NEKED MEG A HÜLYE IDEOLÓGIÁIDNAK AKARUNK MEGFELELNI,MEG A ROCKEREK nem más rockereknek,hanem maguknak,meg ugyanígy van az emokkal is,meg a punkkokkal is..MINDENKI magának akarjon megfelelni..ne a másik hülyeségeinek!Felháborító..

milyen viág lenne az is,ha mindenki kopasz lenne meg hungarista??Miért jó a magyarokat isteníteni,mikor nekünk is van épp elég bűnünk..ugyanannyi,sőt sokszor több is,mint annak a romának vagy négernek..vagy amerikainak,vagy kínainak..!!

MINDENKIT úgy és olyannak kell elfogadni,amilyen!


16/L

2012. márc. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/99 anonim ***** válasza:
0%

Részben igazad van bár a melegséget én mélységesen elítélem ez is divat lett már meg az elfogadásuk is.


Köztük élek tudom hogy az értelmi szintjük még mindig a hangya szintjén áll. Még a jobb tanulok is csak azt tudják amit bemagoltatnak velük. Egyik osztálytársam például azt hitte hogy a Nap kering a föld körül. Na erre mit mondasz?

2012. márc. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/99 A kérdező kommentje:
Van jogod és nem azt mondom hogy legyen mindenki ugyanolyan, pont az ellenkezőjét. Csak hogy ne legyenek már ennyire igénytelenek. És még ide tartozik a cigizés és az energiaital fogyasztás is. De szerintem a hazádat szeresd és állj ki mellette a másik országgal nem kell foglalkozni.
2012. márc. 24. 13:48
 34/99 A kérdező kommentje:
És nem rád értettem mondtam egy példát akik ezt vallják. Téged nem is ismerlek:D. És a félig angolra meg ezt a szlenges WTF stb. baromságot értem.
2012. márc. 24. 13:49
 35/99 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most nem sértegetésként mondom, de kicsit sznob a hozzáállásod.

Oké, a Guns N' Roses jó, de ne csinálj úgy, mintha minden manapság játszott zene ócska sz*r lenne. A te ízléseden kívül is vannak olyan zenészek, akik tehetségesek, maximum a te ízlésednek éppen nem felelnek meg. Nem ide tartozik, de én azt vettem észre, hogy sokszor maga a szám nem is lenne rossz, sőt, más előadó feldolgozásában szeretek olyan slágereket, amiknek az eredetijét nem bírom. :)

A filmeknél én úgy gondolom, a Forrest Gump pont olyan film, amit bizonyos hangulatban lehet élvezni, de nem érzem magam ostoba véglénynek azért, mert mikor hulla fáradtan hazaesek, akkor valami könnyedebb esti mozira vágyom, nem drámákra.


Az öltözködésük még sokat fog ám változni! Anno a középsulis osztályfőnököm mesélte, hogy neki is volt ám nő létére kockás flanelinges, bakancsos időszaka. Teljesen normális családanya, tanárnő lett belőle, pedig annak idején ő is megkapta, hogy biztos valami csöves lesz belőle.


Ne haragudj, de anyagi kérdésekben nekem nem vagy hiteles. 20 éves egyetemistaként szeretnék elköltözni itthonról, elkezdeni a saját életemet, de nem tudok. Oké, persze, pár évig még kibírom, az igaz, de utána sem lesz jobb. Reményem sincs arra, hogy saját lakásom legyen. Fogalmam sincs, lesz-e munkám. Igen erősen gondolkodom azon, hogy külföldre megyek tanulni, aztán maradok dolgozni. A hazaszeretetből nem tudok elindulni az életben. A családomat miért hagynám el? Ha elmegyek, akkor abból a pénzből nekik tudok segíteni, ráadásul nem az ő nyakukon fogok élni.


Értem én, 14 évesen mindenki azt gondolja, hogy ő váltja meg a világot, érettebb, okosabb a többinél. Én is ilyen voltam. :D

2012. márc. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/99 anonim válasza:
100%

Bocsbocs...

Ne nagyon általánosíts, többen vannak normálisabb tinik, mint akik kib*sszák a mellüket, mert hogy az milyen jó... Oké, hiába 13 éves vagyok, iszok néha(1-2 havaonta max 2-3 doboz monstert) energiaitalt, de nem viszem túlzásba, de tudom, hogy mennyire roncsolja az agysejtjeim. Csőgatyában, kockás ingben és tornacsukában érzem magam a legjobban, beszélek csúnyán, káromkodok(pl. a szókincsembe égett már a g*ci szó:$$) Ugyanakkor olvasok drámát, trilógiákat, és komolyabb regényeket is... Hééé, mért baj az, ha kilógnak a sorból azok a r*bancok?? ők b*sszák tönkre az életüket nem te... A páwák meg... Legtöbbjük tömegcikké avasodott már :'DD nem akarom mindet egy pakliba sorolni... vannak jó fejek, és normálisak is:) igénytelenség... könyörgöm... mondd már meg mi az... ott kezdődik az igénytelenség, hogy nem mos hajat, nem fürdik, nem vág körmöt. Az össze-vissza pingált körmök... törődik magával:)) hisz lemossa a körmét, kilakkozza, időbe telik, tehát szán magára időt is. De nem minden igénytelen ember tehet arról, hogy milyen helyzetben van... Sokan csak hetente 1x tudnak fürdeni. És az ország helyzete tényleg elég rossz helyzetben van, anya testvére meghalt gégerákban, tápszert kellett neki venni, ami elég drága volt, az orvosoknak le kellett számolni pár ezer forintot, hisz a kórházat nem hagyhatta el... eközben a lánya keményen dolgozott külföldön, míg a másik fél kezét adta az ápolásáért... tehát nem hobbiból ment ki... remélem érted.én is csak erre a lealacsonyítós, egyszintre vevős témára akartam kitérni... bocsi.


Érett gondolkodású vagy :DD


És a korod

2012. márc. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/99 anonim válasza:
-hoz képest tudsz valamit az ország helyzetérőlxdxd
2012. márc. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/99 A kérdező kommentje:
Jól van akkor te menj külföldre! De ez így csak egyre rosszabb lesz ha mindenki itt hagy minket (FŐLEG AKIK SEGÍTHETNÉNEK IS! Leginkább rájuk értem, akik csak úgy brahiból mennek ki!). Össze kell fogni! Még meg lehetne szerintem javítani a mostani helyzetet. Nem vagyok egyébként sznob. Én is nézek könnyedebb filmeket (bár szerintem a Forrest Gump is az, a nehezebb az mondjuk az Amerikai história X, Rekviem egy álomért, Fekete hattyú), de ne ez legyen már hogy ez egy KEDVENC film mint a Transformers vagy a Halálos iram. Nekem is az egyik kedvencem például a Másnaposok. Eredeti, jó alapötlet, csavaros és vicces kivitelezés, lehet hogy vannak nála hatásosabb, fontosabb filmek, de az is nagyon kidolgozott, és kellenek az ilyenek is. És nem csak a régi zenéket szeretem, és a popba is vannak igazán nagy ikonok (Michael Jackson vagy Ray Charles csak ő a soulba már, bár azt se komálom:)) akiket elfogadok hogy valaki szeret. De ne egy Lady Gaga, Nicki Minaj és KeSha legyen már a nagy kedvenc. És a mai zenékből például szeretem a Rammsteint, Nightwisht, Linkin Parkot például.
2012. márc. 24. 16:34
 39/99 A kérdező kommentje:
Köszi Zsizsa. Az igénytelent úgy értettem hogy nincs igényük igazi kulturális dolgokra elég nekik a Való Világ, a Szent Johanna Gimi, és a Halálos iramban vagy az Alkonyat. Már írtam hogy tudom hogy vannak normálisok csak ezt már ki kellett írnom mert nagy a züllés a világba, nem kéne az ilyen dolgokat a szőnyeg alá söpörni, főleg hogy már lassan többen vannak az ilyenek mint akik normálisak.
2012. márc. 24. 16:37
 40/99 A kérdező kommentje:
Én is írtam hogy néha káromkodok és én nem Monstert de sört néha iszok bár csak a 2.5%-osig megyek el, sokszor meg csak alkohol mentest. Nem azt mondom hogy így be kell gyöpösödni, kell élni, bulizni, de ne legyünk már ennyire igénytelenek:D. És az a baj hogy média, meg minden felkapja az ilyeneket mint SP vagy az Alkonyat és szerintem sokan csak azért szeretik, hogy ne lógjanak ki a sorból. Ez meg amúgy is igazságtalan hogy akik igazán tehetségesek el vannak nyomva ők meg húzzák le a nagy pénzeket.
2012. márc. 24. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!