Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen igénytelen a mai...

Miért ilyen igénytelen a mai fiatalság?

Figyelt kérdés

Már többször húztam a szemöldököm egy-két dolgon, de most aztán már egészen összekovácsolódott ez egy kérdéssé! Miért ilyen igénytelenek? Csak azt látom, hogy a kedvenc filmjük ilyenek hogy: Alkonyat, Halálos Iramban, Transformers. Ezek csak a sablonokból felépülő tucat popcorn mozik, semmi történettel. Kedvenc könyv: Szent Johanna Gimi. Ez is csak egy ponyvaregény. Kedvenc zene: Lady Gaga, Justin Bieber, Fluor, LMFAO, SP. Hol vannak ezek a régi nagyoktól, mint a Guns N' Roses vagy a Pink Floyd? De akkor legalább hallgassanak FankaDelit. Az öltözködésükről meg már ne is beszéljünk, összevissza pingált körmök, minden hülye hajviselet, fiúk rózsaszínben, lányoknak kilóg a mellük. És még azt is ideszúrnám, hogy például facebook. Miért mindenkinek ilyen igénytelenek a képei, főleg a profil? Ilyen a szobájába, jobb esetbe, rosszabb esetbe a tükör előtt a fürdőben, magát fotózzák le és nyomják fel facebookra, úgy hogy a kép sötét, alig látszik valami belőle, a környezet rendetlen, homályos a kép és hülye fejeket vágnak. Most, egyáltalán ha már itt tartunk. Miért nem tudásuk, ismereteik kibővítésével töltik az időt, vagy legalább valami kulturált hasznos szórakozással ahelyett, hogy facebookoznak? Akkor már inkább aludjanak, és ne úgy mutatkozzanak nekem reggel, mint egy mosott szär. De hogy így visszatérjünk a képre, tehát miért ilyen ronda. Én nem használom a facebookot de ha rajta lennék, biztos valami olyan képet raknék, fel osztanék meg ismerőseimmel, rokonaimmal, barátaimmal ahol valami szép helyen vagyok a családommal, kirándulás, sport közben stb. Pl.: Egy olyan kép ahol épp süti a nap a Balatont én meg benne úszkálok, megyek bele, állok benne stb. Miért a kockás hasukat kell mutogatni a fürdőben, meg a mellüket kirakni a pulcsiból és pózolni? Az a vicc hogy még ezeknél is vannak durvább dolgok. Például hogy senki sem szerelmes, csak azért járnak a fiúk a lányokkal, mert menő nőzni, a lányok meg ezekkel a rózsaszínpólós pávákkal járnak, mert az most milyen gizda. Arról meg még nem is beszéltünk, hogy előbb vesztik már a szüzességük, mint hogy valakit tényleg igazán szeretnének. A hazájukat sem tisztelik, ha valaki már büszkén dalolja a Nemzeti dalt vagy Magyar Szent Koronás pólókba jár, iskolába már hülyének nézik, a többi gyerek meg Ausztárlia, USA, New York és Anglia pólóba jár, mondván Magyarország rossz és én úgyis ezekbe az országokba akarok majd élni. Most ők mit akarnak azoktól? Miért nem tisztelik azt a földet ahova születtek? Ami etette őket? Lehet, hogy rossz helyzetbe vagyunk, de a családom mellett is kiállok attól még, hogy rossz helyzetbe vannak! Egyébként meg azt sem értem, hogy miért rövidítenek minden 3,4 betűs szót és miért beszélnek félig angolul? Még azt hozzáfűzném, hogy lehet azért terjedt így el ez az igénytelenség, mert a kamaszok keresik még a helyüket és valahova tartozni akarnak! Csak azt nem értem miért ilyenekhez akarnak tartozni? Vagy egyáltalán minek akarnak valahova tartozni? Miért nem akarnak egyéniségek, lenni? Szerintem az egyik legszebb dolog, amikor valakinek saját véleménye van, és azt kulturáltan megosztja a velem egy olyan témakörben, ami engem is érdekel. Azt sem értem, még hogy miért fajult el így a külsőséges megítélés. Sokszor hallani manapság már, hogy valakit elítélnek, mert kínai, fekete, roma, zsidó. A kamaszok körében is már. Miért nem az foglalkoztatja őket milyen ember is valójában? A másik meg engem is és sok gyereket is néha szívatnak tesin (bár engem, azért mert irigyek is rám hogy jobb sportoló vagyok, mint ők pedig csak hobbi szinten űzöm apukámmal) hogy nem akkora a bicepszünk, nem annyira kockás a hasunk, ők mindig feszítenek, mindig verekednének, lányok körében meg, ha valakinek kisebb a melle, akkor már rögtön le van szólva. Miért nem az érzések és a gondolatok számítanak?


Na, nagyon hosszú lett, de ki akartam most adni ezt magamból és mindenre kitérni.


2012. márc. 24. 00:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim ***** válasza:
62%
Szebb jövőt!
2012. márc. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 anonim ***** válasza:
85%

Egy nagyon komplex témában merültél el,amit semmi értelme boncolgatni,most ez a 'menő'később meg 'amaz 'lesz a raj,meg a sukár:)

Lekell szarni minden ilyenfélét,én azt mondom,akinek ez meg tud fogalmazódni a fejében,annak semmi problémája nincs,csak röhögni kell a körülötte zajló eseményeken,és azokon,akik csak sodródnak a divat meg trendáradattal.Ennyi kérem:)

2012. márc. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 anonim ***** válasza:
77%
Részben egyetértek veled részben viszont nem. Zenénél pl Lady gaga azért tud énekelni ellenben JB vel meg SP vel (pedig gagat se szeretem) filmeknél meg az alkonyatot csak a csajok szeretik mert jó pasi van benne de pl a Transformers 3 megnéztem és tetszet szóval nem tom miért szarozod le. facebookos résszel egyet értek Haza tiszteletről annyit hogy lassan nincs miért tisztelni is itt maradni mert azt látják hogy nálunk megélni se lehet vagy ha egyetemt végeztél keresel 150ezret külföldön meg még a ki segitő munkás is 3x annyit keres eddig velem és a családommal csak kiszúrt ez az ország most nem részletezném. Angol szavakról meg annyit hogy mivel sokan játszanak számitógépes játékokal + angolt tanulnak elég sok angol szó ragad rájuk néha én is használok 1-2 de nem direkt hanem már automatán :D
2012. márc. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 anonim ***** válasza:
100%

Nem igénytelenek, hanem kamaszok.

Amikor én voltam kamasz, rám is ezt mondták, mert: acélbetétesbe jártam, mert bort ittam, mert tekertem a cigit, mert béviszendbáthedet néztem :) mert cure-t hallgattam, meg bonanzát.

És mégis: mostanra kiolvastam az összes szépirodalmi könyvet, kedvenc filmem: forrest gump, diplomám van, sportolok, múzeumokba, színházba járok. Már nem festem a körmöm bordóra, sem színesre és szakadt farmert sem veszek fel, megadethes pólóval :)

Férjem van és gyermekem.

Amúgy nem kell általánosítani. Sok az értelmes fiatal, de inkább most lázadjanak és keressék az útjukat, mint 20év múlva :)

29n

2012. márc. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 A kérdező kommentje:

Arról meg még nem is beszéltem hogy a káromkodás is nagyon elfajult főleg a b*uzizás. El is ítélik sokan a melegeket. Kérdem miért? Ők is születhettek volna annak. Az a baj hogy a romázással, zsidózással együtt a nép azt hiszi ez a helyes út. Büszkén hangoztatja mindenki magáról hogy hetero. Most ez kb. olyan mint ha azt mondaná valaki hogy:

- Hé, figyeljetek már én normális vagyok! Nem vagyok fogyatékos!

Az a baj egyébként hogy már ennek a küszöbén állunk. Egyébként még hogy így visszatérjek a káromkodásra. A fiatalok körében gyakori hogy az a menő aki káromkodik, és gyakran mondanak trágár szavakat egymásra, másokra, és sokszor így a neten is csak sorakoztatják egymás után ezeket a szavakat. South Parkot gyakran szeretik csak az a baj hogy nem a nagy mondanivalót, társadalom kritikát veszik ki belőle ami pont arról szól hogy egy zsidó se feltétlenül kapzsi és lehet okos, értelmes is, aki nem dohányos az is lehet egészségtelen és paraszt, egy dohányos nem feltétlenül az (2.) és például hogy a rasszizmus nem egy jó dolog. Ennek ellenére sokan csak a káromkodást, anyázást tanulják belőle, csak jobban utálják a zsidókat. Most nem azt mondom hogy egy két ütősebb b+-et nem lehet elsütni, én is elszoktam néha, de ne úgy viselkedjünk már mint a neandervölgyiek! Ordibálnak, káromkodnak, hangoskodnak, tehát semmi kulturáltság nincs bennük.

2012. márc. 24. 00:32
 6/99 étoile et lune ***** válasza:
89%

Első gondolatom: Lady gagát és SP-t ne tedd egy lapra, ő igenis olyan sztár lett, aki tényleg odateszi magát, tehetséges, és 20 év múlva majd az ő pályafutásáról fogjuk nézni a dokumentum filmeket. SP húsz év múlva már más pályán lesz. Ne zárkózz el Gagától, eleinte a hideg kirázott, ha hallottam énekelni, mert úgy gondoltam, felkapták, és amit felkapnak, az csakis szar lehet. De aztán hallottam nyilatkozni, és egy teljesen rendes, okos nőci, elvekkel, és imádja a rajongóit.

Második gondolatom: Te tanár vagy?

Harmadik: Régen is voltak felszínes emberek, ma is vannak, csak változnak az eszközök, már van internet, ahol hirdethetik magukat, így az is meglátja őket, aki nem kíváncsi rájuk. Mellesleg az ilyen magamutogatós, pózolós emberkéknek óriási önbizalomhiányuk van, és jobb lesz a napjuk, ha valaki like-olja a képüket. Régen is voltak olyan fiúk, akik csak a dugásért akartak egy nőt, és akik a bicepszükkel versengtek, most is vannak - csak éppen a régiek nem tették fel magukat a netre. És régen is voltak k*rva szerű nők, akik a mellükkel hódítottak, mert nem bíztak a belső értékeikben annyira.

Nem fajult el a külsőleges megítélés, csak most már odamondósabbak a tinik. Régen is megvolt a külsők megítélése.

És én ugyan nem vagyok rasszista, de hazudnék, ha azt mondanám, nincsenek előítéleteim a romákkal kapcsolatban. Igenis, belém bújik a félsz, ha egy csapat cigóval együtt kell megvárnom a buszt/metrót.

Ami a Magyarország-kérdést illeti, hát, figyelj. Rengeteg gyerek úgy él, hogy anyagi gondjaik vannak, csak azt látja, hogy szenvednek a szülei, hitel/munkahiány/bunkó felettesek miatt, és igen, megvan a híre Mo.-nak anyagi téren, egyszerűen nem lehet megélni. Az ember el akar menni, mi értelme hazafias módon itthon megrohadni a nélkülözésben, ha egyszer el is mehet innen? Persze a honvágy mindig megmarad...

2012. márc. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/99 anonim válasza:
100%
Ez az idősebb generáció örök (vélt) problémája, minden korban.
2012. márc. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/99 A kérdező kommentje:

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.


Ha valakinek a Lady Gaga a kedvenc zenéje az is igénytelen véleményem szerint. Az egész nő már ilyen latexruhás borzalom. Ellehet hallgatni, valamennyire tud is énekelni nem mondom hogy szär de hol van azoktól a zenéktől amiknek sokkal nagyobb tartalmuk van, sokkal összetettebbek, profibbak? Sehol. És a Transformersnél is ez a helyzet. Én láttam mind a hármat. Egyikre se mondom hogy rossz sőt az egyet egyszer simán meg lehet nézni és azért a másik kettőt is végig lehet ülni szerintem. De ennek a filmnek nincs sztorija. Egy blockbuster. Csakúgy mint a Halálos iram filmek. Hol van ez akkora klasszikusoktól mint például az: Esőember, A remény rabjai, Forrest Gump, A sebhelyesarcú, Száll a kakukk a fészkére? Sehol. A hazaszeretetről meg annyit hogy mondom én is sírhatnék hogy más a Rózsadombon lakik a családjával és bejárónőjük van nekünk meg sokszor kajára is alig telik. Mégis azt mondom hogy ők a családom kitartok mellettük, jóban, rosszban!


Ja és azért nem tudom őket leszärni mert tényleg nagyon sok dolog gyűlt össze és az a baj hogy lassan ők vannak többen. Hogy ha mindig csak rájuk hagyjuk akkor már tényleg szinte teljes elnyomásba leszünk. Én úgy gondolom nem lehet mindent csak azzal megoldani hogy leszärom. Gondolom te se gondolod úgy hogy mindent meglehet, csak hogy ne érts félre, de szerintem itt már beszélni kéne erről.


És Szebb Jövőt neked is kedves első!!!

2012. márc. 24. 00:42
 9/99 A kérdező kommentje:

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.


Nem állt szándékomba általánosítani sajnálom hogy félre értetted az előző hozzászólásomba egyébként még kitértem erre hogy ők vannak többen de nem mindenki olyan. Egyébként írtam is a végén hogy lehet ez csak valami kamaszkori hóbort hogy valahova tartozniuk kell úgy gondolják, de írtam is róla hogy szerintem ez így nem jó.

2012. márc. 24. 00:45
 10/99 étoile et lune ***** válasza:
80%
Szerintem Te egy nagyon elégedetlen nő vagy. Nem tudom, ki vagy, mert nem írod meg, milyen magaslatból nézed a fiatalokat, de túlságosan is ítélkezel. Nem szólhatod le mások ízlését (itt gondolok most arra, hogy miért várnád el mindenkitől, hogy a klasszikusokat bújja), nem szeretheti mindenki azt, amit Te. Én nem védem az általad ,,igénytelennek" titulált fiatalságot, én is elborzadok néha egy-egy egyedtől, de nem támad bennem roham, hogy most le kell szólnom őket. Igazából nekem úgy tűnik, a műveltséget helyezed előbbre a szórakozásnál, hát nem tudom, milyen fiatalokat nevelnél Te, de az biztos, hogy mindegyiknek karó lenne a s*ggében. A műveltségeddel max parádézni tudsz bizonyos társaságokban, de egyébként ha már fiatal az ember, tényleg előbb szórakozzon, és csak azután művelődjön. Persze lehet ezt egyszerre is...
2012. márc. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!