Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen igénytelen a mai...

Miért ilyen igénytelen a mai fiatalság?

Figyelt kérdés

Már többször húztam a szemöldököm egy-két dolgon, de most aztán már egészen összekovácsolódott ez egy kérdéssé! Miért ilyen igénytelenek? Csak azt látom, hogy a kedvenc filmjük ilyenek hogy: Alkonyat, Halálos Iramban, Transformers. Ezek csak a sablonokból felépülő tucat popcorn mozik, semmi történettel. Kedvenc könyv: Szent Johanna Gimi. Ez is csak egy ponyvaregény. Kedvenc zene: Lady Gaga, Justin Bieber, Fluor, LMFAO, SP. Hol vannak ezek a régi nagyoktól, mint a Guns N' Roses vagy a Pink Floyd? De akkor legalább hallgassanak FankaDelit. Az öltözködésükről meg már ne is beszéljünk, összevissza pingált körmök, minden hülye hajviselet, fiúk rózsaszínben, lányoknak kilóg a mellük. És még azt is ideszúrnám, hogy például facebook. Miért mindenkinek ilyen igénytelenek a képei, főleg a profil? Ilyen a szobájába, jobb esetbe, rosszabb esetbe a tükör előtt a fürdőben, magát fotózzák le és nyomják fel facebookra, úgy hogy a kép sötét, alig látszik valami belőle, a környezet rendetlen, homályos a kép és hülye fejeket vágnak. Most, egyáltalán ha már itt tartunk. Miért nem tudásuk, ismereteik kibővítésével töltik az időt, vagy legalább valami kulturált hasznos szórakozással ahelyett, hogy facebookoznak? Akkor már inkább aludjanak, és ne úgy mutatkozzanak nekem reggel, mint egy mosott szär. De hogy így visszatérjünk a képre, tehát miért ilyen ronda. Én nem használom a facebookot de ha rajta lennék, biztos valami olyan képet raknék, fel osztanék meg ismerőseimmel, rokonaimmal, barátaimmal ahol valami szép helyen vagyok a családommal, kirándulás, sport közben stb. Pl.: Egy olyan kép ahol épp süti a nap a Balatont én meg benne úszkálok, megyek bele, állok benne stb. Miért a kockás hasukat kell mutogatni a fürdőben, meg a mellüket kirakni a pulcsiból és pózolni? Az a vicc hogy még ezeknél is vannak durvább dolgok. Például hogy senki sem szerelmes, csak azért járnak a fiúk a lányokkal, mert menő nőzni, a lányok meg ezekkel a rózsaszínpólós pávákkal járnak, mert az most milyen gizda. Arról meg még nem is beszéltünk, hogy előbb vesztik már a szüzességük, mint hogy valakit tényleg igazán szeretnének. A hazájukat sem tisztelik, ha valaki már büszkén dalolja a Nemzeti dalt vagy Magyar Szent Koronás pólókba jár, iskolába már hülyének nézik, a többi gyerek meg Ausztárlia, USA, New York és Anglia pólóba jár, mondván Magyarország rossz és én úgyis ezekbe az országokba akarok majd élni. Most ők mit akarnak azoktól? Miért nem tisztelik azt a földet ahova születtek? Ami etette őket? Lehet, hogy rossz helyzetbe vagyunk, de a családom mellett is kiállok attól még, hogy rossz helyzetbe vannak! Egyébként meg azt sem értem, hogy miért rövidítenek minden 3,4 betűs szót és miért beszélnek félig angolul? Még azt hozzáfűzném, hogy lehet azért terjedt így el ez az igénytelenség, mert a kamaszok keresik még a helyüket és valahova tartozni akarnak! Csak azt nem értem miért ilyenekhez akarnak tartozni? Vagy egyáltalán minek akarnak valahova tartozni? Miért nem akarnak egyéniségek, lenni? Szerintem az egyik legszebb dolog, amikor valakinek saját véleménye van, és azt kulturáltan megosztja a velem egy olyan témakörben, ami engem is érdekel. Azt sem értem, még hogy miért fajult el így a külsőséges megítélés. Sokszor hallani manapság már, hogy valakit elítélnek, mert kínai, fekete, roma, zsidó. A kamaszok körében is már. Miért nem az foglalkoztatja őket milyen ember is valójában? A másik meg engem is és sok gyereket is néha szívatnak tesin (bár engem, azért mert irigyek is rám hogy jobb sportoló vagyok, mint ők pedig csak hobbi szinten űzöm apukámmal) hogy nem akkora a bicepszünk, nem annyira kockás a hasunk, ők mindig feszítenek, mindig verekednének, lányok körében meg, ha valakinek kisebb a melle, akkor már rögtön le van szólva. Miért nem az érzések és a gondolatok számítanak?


Na, nagyon hosszú lett, de ki akartam most adni ezt magamból és mindenre kitérni.


2012. márc. 24. 00:12
 11/99 étoile et lune ***** válasza:
97%

Ja amúgy én nem félek az elnyomástól. Mitől félsz, hogy ezek a tinik nyálcsorgató zombikká növik ki magukat? Észhez tér idővel a nagy részük, én úgy gondolom. A rózsaszín póló meg a magas szintű hiúság jele férfiaknál, azt vettem eddig észre.

Egyébként nincs itt szó cserbenhagyásról. Attól még, hogy valaki lelép itthon, nem a családját hagyja el. Tőlünk például sajnos épp azért kellett elmennie külföldre valakinek, mert itthon nem tudtunk megélni a fizujából. Nem boldogan ment el, a pénzt pedig hazautalja. Szóval... Cserbenhagyás? Nem szabad ítélkezni...

2012. márc. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/99 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tanár, 14 éves fiú vagyok. Persze egy csapat románál, hogy ha ilyen bűnöző alkatú fiatalokra gondolsz, persze én is próbálom kerülni őket, de ha látok egy romát egyedül mondjuk átlagos öltözékbe, átlagos járással :), akkor nem kezdek el félni tőle, ugyanúgy állok hozzá, mint többi embertársamhoz. Én elég nacionalista vagyok, úgy gondolom, hogy a hazáért az utolsó pillanatokig harcolni kell! Mert ide születtem, itt domborodjék a sír is fölöttem. Lady Gagánál meg tartom az álláspontomat. Szerintem egy ilyen electro szerű tucat zenét csinál, minimális hanggal, meg lehet hallgatni, de tipikusan az, amire táncolsz elvagy, de azért ne őt tartsuk már a követendő zenei példának már, csak azért se mert kissé elmebeteg a nő.
2012. márc. 24. 00:55
 13/99 étoile et lune ***** válasza:
96%

Én pont az elmebetegségét bírom, habár a slágerszámain kívül egyiket sem ismerem. Inkább a személyiségét bírom, a számai nem érdekelnek. De nem minimális azért a hangja, élő koncerten is tud énekelni. Régebben egy kis előadó volt, gitározgatott valami kocsmaszerűségben, akkor még átlag külseje volt, na de fiatal, és hát sok fiatal nem bírja a középszerűséget. Összejött neki, és hálás, amiért szeretik és van rajongótábora.

14 éves vagy, talán jó a családi háttered is, nem tudhatom, de egyszer Te is kerülhetsz még akkora sz*rba, hogy a lelépésen kívül nem látsz majd más lehetőséget, hát, reméljük, mire Te felnőtt leszel, rendbe jön az ország, bár szerintem ez egy 20 éves folyamat lesz, már ha nem jön megint valaki, aki sz*rrá pacsmagolja még azt is, ami most van.

Ja, és az Alkonyat tényleg gagyi. Bejön a lányoknak, mert van benne egy ,,helyes" pasi, ja. Na de nem arról szól a tinilányok élete, hogy első látásra beleszeretnek valakibe? Na mindegy, mindenesetre én is örülnék, ha végre elém tennének egy olyan filmet, ami ilyen nagy hatással lenne rám, persze más típusút.

2012. márc. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/99 A kérdező kommentje:
Nem akarom leszólni őt de szerintem ez nem a legszebb dolog. Én próbálnék azért itt valahogyan megélni, már csak azért is mert ha nem kapok rendes munkát itt akkor valószínűleg nem tudok nyelvet se vagyis miért akarok kimenni? A Guns N' Rosesra meg ne mond nekem hogy nem lehet szórakozni, vagy például filmbe a Forrest Gump-on vagy a Gyűrűk Ura című trilógián. Lehet más az ízlés én eltudom fogadni de ez hogy majd' mindenkinek az a film hogy dagadó izmok, félmeztelen, lotyók és nitróval felszerelt verdák. Ezt valahogy nem tudom egészen feldolgozni. Nem félek attól hogy zombik lesznek. Ez összetettebb. Egyre elfajul a társadalom, gondolj bele ők fognak tovább szaporodni! Hogy nevelnek gyereket ha ők se teljesen normálisak? Akkor elkezdődik globálisan is az egyre nagyobb gond a társadalommal, aztán kitudja még mi jön...
2012. márc. 24. 01:02
 15/99 A kérdező kommentje:
Meg tudunk élni, nincsenek azért akkora gondok hogy nem tudjuk hogy-hogy együnk egy hónapba, de néha azért össze kell húzni magunkat.
2012. márc. 24. 01:04
 16/99 A kérdező kommentje:
Tényleg nem akartalak így leszólni, tudom hogy én is kerülhetek ilyen helyzetbe csak ha már alapból nincs jó munkám itt is valószínűleg ha itthon nem kapok jó munkát akkor nyelvet se nagyon tudok, nincs tőkém, hogy tudnék lelépni innen? Ha meg hirtelen valami rossz befektetésből jutok a rossz létbe akkor meg szerintem még lehetne harcolni hogy visszajussak. Csak nem értettem egészen. De lehet hogy valakinek tényleg nincs más lehetősége és hogyha nem boldogan megy el meg próbál vissza is jönni akkor teljesen rendbe van véleményem szerint. Csak azt nem bírom amikor az a divat hogy tucatszámra menjünk ki Londontól kezdve New Yorkon át Melbournig mindenhova csak itt ne maradjunk.
2012. márc. 24. 01:08
 17/99 étoile et lune ***** válasza:
97%

Én se jártam pénzért nyelvtanfolyamra, de azért az iskolában és a számítógépről magamra szedtem egy alaptudást, amivel külföldre már mehetek, és ott tovább fejleszthetem.

Forrest Gumpon szórakozni? Azt a filmet nem szórakoztató jelleggel csinálták azért... Mellesleg én egyszer se tudtam végignézni, pedig én se a hülyeségeket szeretem, egyszerűen csak olyan szinten nyomasztó számomra, hogy nem is akarom látni. A Gyűrűk urát egyszer kölcsönkaptam, mert le mertem fikázni pár részlet után, azt mondták, nézzem meg. Hát, végigszenvedtem nem tudom hány órát. Guns 'n' Roses jó, de hát ez már csak ízlés kérdése.

Nézd meg a nagy ikonokat azért, Madonna, Michael Jackson, ők sem arról lettek híresek, hogy jól tudnak gitározni, habár Madonna nekem sose jött be.

Na, aki lelép külföldről innen, az általában azért teszi, mert megunja, hogy csak a számlákra megy el minden pénze, esetleg néha koplal is, szerintem a sorozatos g*ciségek után neked is tele lenne a tököd, és szidnád a kormányt rendesen. Igen, Mo. k*rva szép hely, nagy a történelmi múltja, nem egyszer megvédték a régi magyarok, de ennek a gondolata nem elég a boldogsághoz. Ha valaki azt mondja, a pénz nem boldogít, annak tutira van pénze. Tényleg nem boldogít, de sok terhet levesz az ember válláról.

2012. márc. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/99 étoile et lune ***** válasza:
Egy repjegyre össze lehet kunyizni a pénzt az ismerősöktől. Ha az ember nagyon menni akar, megoldja, főleg, ha azt vesszük, hogy vannak bentlakásos melók is, ahol nem kell az albérletre költened.
2012. márc. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/99 A kérdező kommentje:
Ezekkel a terhekkel nem kell törődni. És azért szerintem persze sokaknak nagyon rossz a helyzetük de azért nem olyan nagyon rossz a helyzet Magyarországon. A Forrest Gump-on meg lehet szórakozni. Nekem sikerült. Elvarázsolt. Azt attól még hogy dráma azért készítették hogy az embereknek kellemes legyen az időtöltésük a film megnézése közben. Ez nálam bejött. Michael és Madonna meg nekem nem tetszik, de ők már vannak akkora énekesek hogy elfogadom ha valakinek tetszik.
2012. márc. 24. 01:18
 20/99 étoile et lune ***** válasza:
97%

Nem lekicsinylésképp mondom, de látszik, hogy csak 14 vagy, és nem vagy képben az országhelyzetet illetően. Én is kijöttem a suliból, azt gondoltam, hogy jójó, persze, rossz az országhelyzet, engem nem érdekel, szerzek munkát, aztán az én helyzetem rendben lesz. De nagy volt a pofára esés...:) Persze amíg a szüleid alád teszik a dolgokat, amíg nincsenek gondjaitok pénz terén, nem látod át a helyzetet nagyon. De tegyük fel, ha most fejezted volna be a sulit, szembesülnél azzal, hogy milyen nagy a munkanélküliség és ha valaki mégis talál munkát, azt agyon dolgoztatják piti fizetésért, de az ember manapság már annak is örül, csak legyen valami jövedelme.

Én most kerültem ki a suliból, nálnuk sz*r is a helyzet, látom az ismerőseimet, tudom, a volt osztálytársaim mit csinálnak, jönnek a számlák, jönnek a fenyegetőzések, pedig amikor 14 voltam, k*rva jó dolgom volt, csak kérnem kellett, és máris kaptam.

2012. márc. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!